Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Превишение на скоростта с 31 км/ч

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Превишение на скоростта с 31 км/ч

    Тази сутрин ме спряха глупавите ченгели по пътя Арбанаси - Велико Търново и решиха,че имало ограничение от 40 км/ч.. съответно радара им показваше 71 км/ч! Аз естествено се съгласих с тях... ако им споря става по-лошо,но твърдо съм решил,че ще проверя дали наистина има ограничение от 40 км/ч и ако няма ще съжаляват. Та въпроса ми към вас е следният: Каква е сакнцията за превишаване ограничението на скоростта в извън населено място с 31 км?? Има ли вероятност да ми вземат книжката за 1 месец?
    Fiat Bravo 1.6 16v 1999г

    #2
    150 лв. глоба и 1 месец лишаване. Това за Пловдив
    MB 280 S W108 67' - pickUp
    MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
    ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
    Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
    office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

    Коментар


      #3
      Suppish написа:
      150 лв. глоба и 1 месец лишаване. Това за Пловдив
      Предполагам и за цяла България.

      Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

      Коментар


        #4
        на арбанаси има едно ограничение там на чешмата ама е 60. иначе за 31 си ти я вземат книжката
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Общо взето квото му дойде на акъла на началника на местния КАТ, иначе може и нищо ама знам че след 30км/ч ти зимат книжката
          MB 280 S W108 67' - pickUp
          MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
          ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
          Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
          office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

          Коментар


            #6
            Suppish написа:
            150 лв. глоба и 1 месец лишаване. Това за Пловдив
            А щом казваш,че е за Пловдив,предполагам нарушението е направено в градски условия,съответно и санкциите са различни
            Fiat Bravo 1.6 16v 1999г

            Коментар


              #7
              mitenceto89 написа:
              Suppish написа:
              150 лв. глоба и 1 месец лишаване. Това за Пловдив
              Предполагам и за цяла България.
              Естествено, че закона важи за цяла България :D На мен лично, точно за същото нарушение - 111км/ч при ограничение 80, на извънградско, ми взеха 100лв, 7 точки и 1 месец без книжка! Като сетя и не мога да не отправя специален по-здрав за цялото Ботевградско РПУ и да им се връща с песента http://vbox7.com/play:73dc7e7f
              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

              Коментар


                #8
                Добре де, иди днес по същия път и виж дали има ограничение. Ако няма, или има например "60" - снимай го. След това бягай в КАТ и напиши допълнително обяснение към акта. А ако все пак не го вземат предвид - след като излезе наказателното постановление - обжалвай!!!Имай предвид обаче, че по закон (поредната тъпотия в ЗДвП), обжалването не спира изпълнението на наказанието. Т.е., ако обжалваш, или ще бъдеш без книжка докато мине обжалването - може да е след година, или все пак ще седиш месец без книжка и ще си платиш глобата, а ако спечелиш - евентуално може да ти върнат взетата глоба заедно с лихвите и да ги съдиш за пропуснати ползи за месеца, през който си нямал книжка, особено ако си вадиш хляба с шофиране.Една твърде сложна процедура, изискваща доста нерви и търпение.

                Коментар


                  #9
                  d1sp0sabl3 написа:
                  Тази сутрин ме спряха глупавите ченгели по пътя Арбанаси - Велико Търново и решиха,че имало ограничение от 40 км/ч.. съответно радара им показваше 71 км/ч! Аз естествено се съгласих с тях... ако им споря става по-лошо,но твърдо съм решил,че ще проверя дали наистина има ограничение от 40 км/ч и ако няма ще съжаляват. Та въпроса ми към вас е следният: Каква е сакнцията за превишаване ограничението на скоростта в извън населено място с 31 км?? Има ли вероятност да ми вземат книжката за 1 месец?
                  Има знаци из целия път. Преди чешмата (на южния разклон за Арбанаси) има знак, на завоя на свлачището също има. Важат до 1 километър или до първата пресечка. Цялото трасе от Арбанаси е 4 километра, така че вероятността да са те спрели на 1км от предния знак е голяма. Да се вдига повече от 50, 60 в най-спешния случай е абсурдно там!А можеше да се възползваш да спестиш малко гориво, оставяйки колата сама да слиза по наклона на скорост. Глобата малка, но ще ти вземат точки, а за обжалване трябва да ходиш чак до Търново.

                  Коментар


                    #10
                    Някой каза, че на чешмата ограничението е 60. Случайно съм снимал знака преди 5 години, едва ли е сменен.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #11
                      fuoco написа:
                      d1sp0sabl3 написа:
                      Тази сутрин ме спряха глупавите ченгели по пътя Арбанаси - Велико Търново и решиха,че имало ограничение от 40 км/ч.. съответно радара им показваше 71 км/ч! Аз естествено се съгласих с тях... ако им споря става по-лошо,но твърдо съм решил,че ще проверя дали наистина има ограничение от 40 км/ч и ако няма ще съжаляват. Та въпроса ми към вас е следният: Каква е сакнцията за превишаване ограничението на скоростта в извън населено място с 31 км?? Има ли вероятност да ми вземат книжката за 1 месец?
                      Има знаци из целия път. Преди чешмата (на южния разклон за Арбанаси) има знак, на завоя на свлачището също има. Важат до 1 километър или до първата пресечка. Цялото трасе от Арбанаси е 4 километра, така че вероятността да са те спрели на 1км от предния знак е голяма. Да се вдига повече от 50, 60 в най-спешния случай е абсурдно там!А можеше да се възползваш да спестиш малко гориво, оставяйки колата сама да слиза по наклона на скорост. Глобата малка, но ще ти вземат точки, а за обжалване трябва да ходиш чак до Търново.
                      Колега аз съм от Търново.. не мисля,че 71 км’ч е абсурдно след като друг път съм минавал със 110 от там... знам ще кажете "ти си заслужаваш глобите и дори трябва да ти вземат книжката за постоянно",но въпреки това аз ще видя къде е последното ограничение и ще засека разстоянието
                      Fiat Bravo 1.6 16v 1999г

                      Коментар


                        #12
                        fuoco написа:
                        Някой каза, че на чешмата ограничението е 60. Случайно съм снимал знака преди 5 години, едва ли е сменен.
                        Ок този знак е там,но след него има пресечка,демек се предполага,че важи докато не я преминешА сега тръгвам пак през този път,защото мисля да си хващам влака за Варна от Горна Оряховица,и като се връщам ще огледам всички знаци и ще засичам рзстоянието
                        Fiat Bravo 1.6 16v 1999г

                        Коментар


                          #13
                          Ако знакът наистина е поставен така, както се вижда на снимката - т.е. под знак за "Внимание, хлъзгав участък", то в този случай ограничението важи САМО когато има наличие на указаната опасност:"3) Когато знак за въвеждане на забрана е поставен заедно с предупредителен пътен знак за опасност, въведената забрана важи до края на пътния участък, за който се отнася опасността."Тъй като в този случай предупредителният знак не е за конкретна опасност, а дължината на участъка, който е хлъзгав не е указана, то може да се счита, че опасният участък е само на завоя или около чешмата.Бе ситуацията е спорна от дето и да я погледнеш.Сега се зарових из правилника и никъде не намерих колко е зоната на действие на знак А15 "Хлъзгав участък", нито на никой от предупредителните знаци. Казва се, че се монтират извън населените места на разстояние 100-150 м от НАЧАЛОТО на опасния участък, а продължителността на участъка се указва с допълнителна указателна табела. Такава в случая обаче липсва. Имаш сериозни шансове да оспориш този акт, ако ти се занимава, според мен.

                          Коментар


                            #14
                            d1sp0sabl3 написа:
                            Колега аз съм от Търново.. не мисля,че 71 км’ч е абсурдно след като друг път съм минавал със 110 от там... знам ще кажете "ти си заслужаваш глобите и дори трябва да ти вземат книжката за постоянно",но въпреки това аз ще видя къде е последното ограничение и ще засека разстоянието
                            Айде стига си ни качвал на върбата. 110 км/ч за този участък?Минавал съм го с поне 4 различни автомобила - от Опел Кадет набор някъде 87ма до Рено Лагуна набор 2008. Там не може да се кара със 110.Не и без да шариш по двете платна, а завоите са такива, че не можеш да знаеш дали не идва някой.
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар


                              #15
                              Незнам защо зяпате само този знак - долу към завоя има други червеникави табелки - какво ли са те?
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X