Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам ли Bluetooth на лаптопа или не?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам ли Bluetooth на лаптопа или не?

    Колеги, тревогата е голяма и макар лаптопа да не е с марка Фиат ще се пробвам тука Преди 2 месеца си взех въпросния notebook и заради елементарно недоглеждане се оказа, че няма син зъб (Bluetooth) . Преглътнах го, но гледам, че в Device Manager, Network adapters имам Bluetooth PAN Network Adapter. Какво е това? Нали нямам тази екстра. При натискане на бутона за включване на Bluetooth, ми изписва "No Device". На стикера дет му е лепнат, не фигурира "Bluetooth". Говоря за Acer Aspire 6930G, но съм затрил лисчето с конкретната спецификация.П.С. Съвсем забравих.., честит национален празник!
    Fiat Bravo 80 16V

    #2
    Не се притеснявай няма ’син зъб’.Асер използват едни и същи кутии, едни и същи дъна за различни компютри.Много вероятно е даже да имаш блутут на дъното, който обаче да е забранен от някой джъмпер.На брат ми Асера (друг модел) е същата работа - ни син зъб, ни инфра-червен порт - въпреки че има прозорче.

    Коментар


      #3
      Immortal написа:
      Не се притеснявай няма ’син зъб’.Асер използват едни и същи кутии, едни и същи дъна за различни компютри.Много вероятно е даже да имаш блутут на дъното, който обаче да е забранен от някой джъмпер.На брат ми Асера (друг модел) е същата работа - ни син зъб, ни инфра-червен порт - въпреки че има прозорче.
      Това означава ли, че някой хакер може да "изрови" зъбчето от дъното ми и да го направи достъпно за обществено ползване ?
      Fiat Bravo 80 16V

      Коментар


        #4
        Ами ако е тоя си има блутут:http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-6930G-Notebook.13876.0.html"NetworkingAtheros AR8121/AR8113 PCI-E Ethernet Controller , Intel Wireless WiFi Link 5100 , 2.0 EDR Bluetooth"Да не би драйверите нещо да не си инсталирал. Каква ти е ОС?А ето тук има и драйвери, включително и за блутут:http://komku.blogspot.com/2009/01/ac...htmlОбаче на официалната страница на Асер, дават, че няма блутут. Ходи ги разбери.
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #5
          trace написа:
          Ами ако е тоя си има блутут:http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-6930G-Notebook.13876.0.html"NetworkingAtheros AR8121/AR8113 PCI-E Ethernet Controller , Intel Wireless WiFi Link 5100 , 2.0 EDR Bluetooth"Да не би драйверите нещо да не си инсталирал. Каква ти е ОС?
          Горе долу... Моят е с 500 GB хард, процесор Т6400 и няма Finger Print или както му се казва Driver-ите - пише, че има някви от 5.3.2007 г., версия 6.0.12.56., Windows Vista Home Premium 32-bit.Много ме е яд, кихнах 1800 лв. и за миг не ми е минавало през ума, че notebook за тази сума, няма да има нещо толкова елементарно. Тей е като чета през редовете! Сега съм с външен зъб за 15 лв.
          Fiat Bravo 80 16V

          Коментар


            #6
            Не те съветвам да поверяваш на някой, бил той и "хакер" от класа, да ти човърка скъпата машинка в гаранционният и срок. Аз имам Плейстейшън2. В нета има тонове игри, но не смятам да го чипвам, докато не му изтече гаранцията, пък и след това не съм сигурен, дали ще го направя...Едит: Пък и вече си намерил решението Едит2: има Bluetooth външни устройства с невероятно малки размери

            Коментар


              #7
              Това в БОЛД е блутуута на лаптопа ти. ...Щом в дивайз менажера го виждаш, значи само ти трябва правилния драйвер за него и си готов (в момента пак си с "някъв" драйвер, ама явно бозата го е избрала). Понякога е необходимо да вкараш и съответния допълнителен софт, за да управляваш блутуута. http://www.pcstore.bg/laptopi/acer/A..._LX_AUU0X_136/

              Коментар


                #8
                Paparac написа:
                Това в БОЛД е блутуута на лаптопа ти. ...Щом в дивайз менажера го виждаш, значи само ти трябва правилния драйвер за него и си готов (в момента пак си с "някъв" драйвер, ама явно бозата го е избрала). Понякога е необходимо да вкараш и съответния допълнителен софт, за да управляваш блутуута. http://www.pcstore.bg/laptopi/acer/A..._LX_AUU0X_136/
                Опитах се да инсталирам по-нов driver, но при стартиране на Setup-а ми съобщи, че не е намерило устройство. Имам сложен BlueSolei, за външното зъбче. Когато го махна и той не открива устройство. Явно битката е загубена Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
                Fiat Bravo 80 16V

                Коментар


                  #9
                  И аз съм Ейсър...И аз няма синьо зъбче...И аз не очаквах да нямам Ама какво да се прави...В крайна сметка си купих един за 10лв. супер тънък и малък...Като влезе в УСБ порта и изчезва..... Таа пак ми върши работа....

                  Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
                  Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
                  Добло 02' 1.9 D- ех
                  Добло 06' 1.3 Mjet -ех

                  Коментар

                  Working...
                  X