Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Носите ли мартеници?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да, нося. И аз и съпругата ми сме с по една гривничка на ръката и това е. И в колата слагам, но не някакви топки, които да се виждат от 100км . Това е традиция, в която съм възпитан още от малък и я спазвам. Това е от мен.
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #17
      Kuku написа:
      Аз пък прочетох "Носите ли патерици?" и гледах е така Да, нося мартенички на ръката - защо питаш, Сокче, искаш да ми подариш ли?
      Разбира се, че искам да ти подаря. Аз заради теб пуснах темата Всяка година се купуват сумати мартеници за тоя и оня никой не ги носи ама си е нещо като уважение един вид. Иначе като малки с брат ми, вместо да купуваме, придвидливо събирахме мартениците от минали години. Рекорда беше да подарим на майка една и съща мартеница 4 години подред, накрая си я сложи..
      Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

      Коментар


        #18
        Не нося мартеници. Просто не мога да търпя никакви дрънкулки и джунджурии, дори и халката не си нося . Иначе харесвам обичая. Сега в Пазарджик вероятно знаете, че се провежда боксовия турнир Купа "Странджа". В центъра на града по цял ден се мотаят чуждестранни боксьори и с голям интерес разглеждат и купуват мартениците, като деца се прехласват по тях :D .
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #19
          Това си е уникална българска вековна традиция и трябва да се спазва. Даже и чужденците в България се кефят на мартениците. Аз си я нося докато видя щъркел, ако трябва и до юни месец :D Нека сме известни в Европа и с нещо друго освен с Бербатов, корупцията и евтиния алкохол (умишлено пропускам киселото мляко, защото както знаете, то вече не съществува ) p.s. Само за протокола - аз също смятам, че е тъпо да имаш мартеници от китката до лакътя
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #20
            нося само на 1-ви ,и в следващите 2-3 дни съм се оттървал от всички мартеници .Особено ако видя рано рано един приятел -ЩЪРКЕЛА :D
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #21
              tomazo написа:
              нося само на 1-ви ,и в следващите 2-3 дни съм се оттървал от всички мартеници .Особено ако видя рано рано един приятел -ЩЪРКЕЛА :D
              Че на теб някой връзва ли ти мартеници въобще? Ти гледай да не видиш оня другия щъркел с който лъжат децата. :D
              Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

              Коментар


                #22
                Да,,нося мартеници на ръцете си. На лявата ръка ми слагат съпругата и щерката, на дясната 15 -те ми подчинени колежки. Не мога да ги махна, но веднага се оглеждам за щъркели...и на първия прелетял пеликан ги окичвам на дръвче-не мога да чакам със седмици .
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #23
                  KRASI CVETKOV написа:
                  една за колата една за ръката
                  иначе когато ми подарqт близките ги поносвам 1-2 дни да не ги обиждам
                  Manowar forever!

                  Коментар


                    #24
                    Хем нося ,Хем не нося като я забравя у дома,но нося най-много по 1 на ръкатаи при първото цъфнало дръвче я свалям и я закачвам на него или ако ходя в зологическа и има щъркел я слагам на клетката му(оградата)

                    Коментар


                      #25
                      То и аз нося, ама на едно друго място Който не вярва - идва и проверява Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #26
                        И аз обичам тази традиция и с удоволствие нося мартеници (за ръка).Колкото ми сложат - толкова,нося си ги, най-малкото от уважение към хората,които са ми ги вързали.Купувам и за приятели и познати и се кефя много,че съм ги зарадвала. :D
                        "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                        Ванга

                        Коментар


                          #27
                          На раката е най-универсално. Поне аз само тях мога да изтъртпя.
                          Subaru B9 tribeca 3.0
                          Peugeot 307 04
                          Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                          Fiat Brava 1.6 16V 103

                          Коментар


                            #28
                            Аз също нося, накичвал съм до към 10 на лявата ръка, най-много издържат тези от близките хора, другите "случайно" падат, даже и на котката слагаме на врата да се беси
                            --Старата ръжда любов не хваща!--
                            156 sportwagon 1,9 jtd 115
                            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                            Коментар


                              #29
                              еее колега много малко бе аз миналата година бях с по 15-20 мартиници на рака ама поичето изчезнаха от постояното сваляне и слагане а тези които не свалях ставаха черни
                              Subaru B9 tribeca 3.0
                              Peugeot 307 04
                              Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                              Fiat Brava 1.6 16V 103

                              Коментар


                                #30
                                И аз вързах на котарака :D Засега я търпи ...
                                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                                Коментар

                                Working...
                                X