Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брутално ми блъснаха колата... търся свидетели...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брутално ми блъснаха колата... търся свидетели...

    Здравейте,това което ми се случи не го пожелавам на никого.Тази сутрин преди да тръгна за работа пред мен се разкри идиотска гледка.. Колата ми беше брутално ударена и отместена на около 6 метра от мястото, където я бях паркирал. По-долу на снимките се вижда. Най-вероятно това е станало в малките часове на деня - т.е. днес 26.02. Колата я бях паркирал на тротоара, но със сигурност не и на платното... и то между две дървета. Мястото е на ул. "Ген. Колев" във Варна и е абсолютно прав участък (дори без дупки). Не знам този който ме е блъснал дали е бил дрогиран и/или пиян, но ударът е бил жесток при положение, че колата ми е отместена около 6 метра на включена ръчна спирачка и на първа скорост и няма никакъв спирачен път...Всичко в купето беше в безпорядък - което е можело да се отвори се е отворило - имам в предвид жабка, мястото за запалка, всичко което не е било закрепено е излетяло във всевъзможни посоки....Рафта под жабката е откъртен, двете врати не се отварят, едвам успях да отворя дясната....Дори тавана на купето има вдлъбнатина...И това е само първоначалния оглед.Единствено от цялата идиотщина мога да се радвам че не съм бил вътре - най-вероятно щях да си остана на място...От снимките щетите отвън никак не са малки (да не говорим че за този вид автомобили няма части - дори и в моргите). Естествено се надявах да успея да стигна до сервиза на собствен ход - но уви- задната лява гума е понесла огромно натоварване - откъснат е поне един от болтовете по окачването, а самата гума е нарязана от ламарината над нея....Затова се наложи да викам Пътна помощ за да закарам колата в сервиз.Важно е да отбележа че от колата на извършителя нямаше много части (т.е. почти нищо нямаше - което говори за това че се е погрижил да не остави много следи). Не мога да си обясня обаче как е успял да си тръгне на собствен ход - освен ако не са го изтеглили...Единственото, което знам със сигурност (по отломките и по одраната ми боя) е че е бил ЗЕЛЕН автомобилПоради много ранния час е малко вероятно да има преки очевидци,но МОЛЯ ако някой нещо знае, видял или пък знае за току що блъснат ЗЕЛЕН автомобил в предна дясна част нека да каже или да ми пише на л.с. Със сигурност колата на извършителя ще е не по-малко "красива" от моята в предната си дясна част.Много Благодаря предварително!ето и част от грозните снимки:
    Ritmo 105 TC

    #2
    Много лошо, колега.Дано си извикал КАТ, щото иначе и да го намерим, файда никаква. Пък ако е бил дрогиран или пиян, може и да не помни.Комшийчето караше такова Ритмо. Вече не го кара, но не знам какво го е направил. Ще го питам, и ако не го е бракувал, може да се вземат части от него.

    Коментар


      #3
      Ами това е на няколкостотин метра от нас! Съжалявам колега! Човешката простотия е безгранична!

      Коментар


        #4
        Ега ти сбърканата работа! Как пък не е нацелил дървото тоя !
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #5
          Лелеееееееееее колега съжелявам много. Аз като се сетя, че преди време зажулих бронята на 1 Пежо със старата ми кола, и слезнах и на бележка си оставих името и телефона и, че аз съм виновен за драскотината явно човека е сметнал за незначително и не ме потърси, обаче като са ми ударили бравото и счупили задната броня...... никой! Дано се намери тоя палавник и после наказателно по балкански!
          MB 280 S W108 67' - pickUp
          MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
          ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
          Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
          office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

          Коментар


            #6
            И като гледам това е на 200 метра от светофара, и че там мястото за такава засилка никак не е много - просто може да е някой дошъл от завой, десен или ляв. Честно казано след подобен удар - удрящата кола определено е била много зян, а да не споменавам и шоферчето - вероятно днес е ходило или по лицевочелюстни хирурзи или да си търси еърбек... Ай това казвах в темата за "ограниченията"... кретенията у България край няма...
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Бахти как интересно я е цапнал без да забърше дръвцето Защо не разпиташ бабичките от блока. Те ношем будуват. Така на един приятел от блока, бяха събрали собствениците на колите от паркинга и им даваха пари на бабките и те се редуваха. 2 по 2 и нощем си говорят на балкона и наглеждат колите. Колко ги наглеждат не знам, ама твърди, че от както са въвели тоя метод, няма разбити коли

              Коментар


                #8
                Мерси на всички поне за моралната подкрепа
                Immortal написа:
                Много лошо, колега.Дано си извикал КАТ, щото иначе и да го намерим, файда никаква. Пък ако е бил дрогиран или пиян, може и да не помни.Комшийчето караше такова Ритмо. Вече не го кара, но не знам какво го е направил. Ще го питам, и ако не го е бракувал, може да се вземат части от него.
                естествено че извиках КАТ - оказаха се свестни и всичко описаха и съставиха протокол, но на полето за извършител зейна грозното " НЕИЗВЕСТЕН"....но аз продължавам да се надявам да се разбере кой е престъпника....Вече 100% знам че е бил ТЪМНОЗЕЛЕН МЕТАЛИК - ако някой знае за такава блъсната в предна дясна част, моля да каже Благодаря предварително, както и на тези, които вече искат да ми съдействат за рез. части и от л.с. Само още не съм говорил със сервиза за конкретните нужди - но със сигурност ще има нужда от такива - първоначално може би ще се намерят двата стопа, но бронята е под въпрос, а не знам дали да не тръгна да търся направо друг надкалник - или там както се нарича - тази най-пострадалата ламарина...щото самото изправяне, изчукване, кит и т. н. може да излязат много... ама днес ще рабера от сервиза точно за какво става въпрос и какви други поражения - аз се опасявам и за скоростната кутия - в предвид че бях оставил колата на първа скорост, а горката кола е била преместена в това положение 6 метра...
                Ritmo 105 TC

                Коментар


                  #9
                  Като гледам снимките, удара на колата и годините и бих казал грозната дума ТОТАЛКА!
                  MB 280 S W108 67' - pickUp
                  MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                  ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                  Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                  office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                  Коментар


                    #10
                    Най-много да са превъртяли буталата, едва ли нещо повече. Да не кажа, че тръгването с мръсна газ е по-голямо натоварване за скоростната кутия и останалите бръмки по веригата. Аз ще те посъветвам да отидеш до по-известните застрахователни компания и да напишеш една декларация. Опиши конкретно какво се е случило и какво доказателства имаш. Напиши, че в случай, че се появи кола зелен металик да описва щети, причинени на паркинг, най-вероятно е този виновник. Ако в случая неговите щети са поне колкото твоите, застрахователите ще са много заинтересувани да разследват случая само и само да нем у платят. Така ще може и да го откриеш. Да не кажа, че 90% съм убеден, че виновният ще се опита да си заведе щетите...
                    www.CarProfi-BG.com
                    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                    Най-атрактивните цени в София!

                    Коментар


                      #11
                      Suppish написа:
                      Като гледам снимките, удара на колата и годините и бих казал грозната дума ТОТАЛКА!
                      Тоталка може да кажеш само в случай, че колегата има каско или в случай, че се намери виновника, дай боже....
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #12
                        Питай колегата VET може и да ти помогне с части

                        Коментар


                          #13
                          Ок де по отлопките които е оставила другата кола не може ли да се поразбере каква е? Лятото докато работех във Варна с един приятел излизаме от квартирата и гледаме колата му беше ударена. До мястото където беше имаше паднало парченце от мигач. Веднага изследвахме и установихме че е на Рено19 Прегледахме колите на паркинга имаше само 1 и то беше здраво. Но се оказа, че са го видели и точно това рено е било за няколко часа е сменил мигача и се мъчеше да се скрие... Но справедливоста възтържествува. Пожелавам ти и на теб успех с намиране на виновника...

                          Fiat Marea Weekend 2.0 20v HLX
                          ex:Opel Kadett 1.3
                          ex:Fiat 125p
                          ex:Москвич 412

                          Коментар


                            #14
                            чел съм някъд еиз нета, че номерата по разни стъкларии са уникални за съответната кола или поне марка, евентуално ако намериш нещо ткаова с номер или поне част пробвай да го вкараш в нета и виж какво би излязло
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              колата не е много смачкана, има вариант според мен да си пречил на някой малоумник и да е решил да те премести по този начин...идиоти всякакви, но ако е такъв случаят, ще го видиш 100% в скоро време в околносттамного гадно колега, дано си я оправиш, че като гледам е от хубавите ритмовци, запазено и гледано.. ако имаш каско, наистина може да ти изплатят тоталка, защото ще им излезе по-евтино.., това, за което говориха колегите по-горе
                              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                              e30 forever!

                              Коментар

                              Working...
                              X