Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КАТ- Рушвети

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    style34 написа:
    Kuku написа:
    Пределно ясно ми е, НО посочи ми една основателна причина да считаме това за нарушение и разликата между него и пушене, пиене, гримиране.... ?!
    И аз не го разбирам това. Много е тъпо - дали ще си държа сандвича или телефона не виждам разлика. Ако идеята е, че разговора ти отклонява вниманието, не би трябвало и с хендсфри да можеш да говориш.
    И разговора с човека до теб също трябва да забранят
    Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

    Коментар


      #32
      Мислях да не се включвам в тази безмислена дискусия, но просто не можах да се сдържа.В едни други теми, колеги, на дълго и нашироко обсъждахте убийствата по пътищата, карането пил, приветствахте големите глоби и подобни, и дружно се изказахте за по-малко нарушения. Тази тема ще отговори на много от въпросите ви защо България не може да бъде нормална страна - ами защото се дават много рушвети по пътищата. Корупцията има две страни, а тази която дава, е много по-виновна от тази, която взима. Искате, обаче не сте готови да дадете нещо, за да направите статистиката по-положителна, напротив, явно даването на рушвети изживява апогея си - никой не иска да плаща големи глоби - значи по-добре да бутнеш на някой, хем ти доволен, хем той доволен. Никой от вас обаче не се замисля над факта - ако утре някой, бутнал на някой, случайно отнесе вашето дете/съпруг(а)/приятел(ка)/родител от тротоара/спирката??? Дали тогава ще ви е гот, колкото ви е гот като давате 20 левчета или когато се подигравате, ако някой каже, че спазва ЗДП? България никога няма да заприлича на нормална държава, просто защото в нея няма общество, което да я направи държава. Грубо е да се прехвърля топката на управляващите, а обществото нищо да не прави, а да лежи на една кълка и да чака да падне нещо. Все едно да си търсите работа, да си купите вестник и да прекарате една седмица в търсене на работа само разглеждайки вестника и мърморейки как няма работа, без дори да си направите труда да звъннете и да попитате.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #33
        Преди месец ме беше сефтето - 20лв за червено. Като цяло е тъпа работа с тия рушвети, както колежката казва, се чустваш безсмъртен че внаги можеш да се измъкнеш с пари. Но дойде ли такъв момент по добре плати ида ти е мирна главата...а за жените в такива моменти, аз имам познати които като ги спрат почва няма такъв рев - и полицая ги пуска
        Brava 103HP
        ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

        Коментар


          #34
          Подкупи не давам. Не само на полицаи. На никого.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #35
            а и да добавя - заради страстта на българина да дава рушвети, за да отърве кожичката, изгоря толкова народ в схемите за измама точно с мотива - причинена катастрофа.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #36
              ele написа:
              а и да добавя - заради страстта на българина да дава рушвети, за да отърве кожичката, изгоря толкова народ в схемите за измама точно с мотива - причинена катастрофа.
              давали сме и на немски ,австрийски ,румънски ох сладичките те ,сръбскии ,унгарски и са си искали подкупи и рушвети .Това го има навсякъде ,а и те са гяволи и сами си преценяват дали да си искат ,знам само за един случай в словения ,дето осъдиха един приятел ,че даде подкуп на полицай -чудо голямо ,излезна му по-малко от самият подкуп Лично на мен знаеш ли колко ми пука България кога ще стане нормална държава ,аз моя живот си го живея сега децата и внуците да му мислят ,тях ги възпитаваме по европейски
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #37
                tomazo написа:
                давали сме и на немски ,австрийски ,румънски ох сладичките те ,сръбскии ,унгарски и са си искали подкупи и рушвети
                хм аз пък съм чувал, че ние и сърбите сме осатнали на тва дередже с рушветите. в словения примерно споменеш ли ’’бакшиш’’ значи ти се лежи една нощ в панделата, затегнали са мн нещата на запад от нас
                Brava 103HP
                ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                Коментар


                  #38
                  Kuku написа:
                  msotiroff написа:
                  ....
                  А да не говорим пък колко тъпо, малоумно и олигофренско нарушение е "разговор по мобилен телефон без устройство "хендс-фрии" - по същата логика трябва да глобява и за ядене, пушене, пиене, гримиране, четене на вестник и прочие дейности, различни от шофирането, ама глобяват само за телефон Абе, дебилска държава, ама пак ви казвам - дебилите сме ние, пък управляващите си гледат интересите И да - давам рушвети!
                  Преди време си спомням,че някакъв полицай( не от България) се самоглобил, защото провел телефонен разговор докато карал автомобила си.
                  SEAT Leon Cupra 300
                  Triumph Street Triple 765 R

                  Коментар


                    #39
                    tomazo написа:
                    Лично на мен знаеш ли колко ми пука България кога ще стане нормална държава ,аз моя живот си го живея сега децата и внуците да му мислят ,тях ги възпитаваме по европейски
                    Децата се възпитават до време, после-каквото видят и каквото научат. Заради такова ’европейско’ възпитание се избиват в училищата... А на човек започва да му пука, когато той или някой близък пострада или загине в катастрофа, ама късно. А като не ти пука - изхвърляй си боклука през прозореца, гази в мръсотия, .... абе направо се премести в някое братско гето - като не ти пука, що не живееш точно с тези, на които явно не им пука за България.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #40
                      ele написа:
                      tomazo написа:
                      Лично на мен знаеш ли колко ми пука България кога ще стане нормална държава ,аз моя живот си го живея сега децата и внуците да му мислят ,тях ги възпитаваме по европейски
                      Децата се възпитават до време, после-каквото видят и каквото научат. Заради такова ’европейско’ възпитание се избиват в училищата... А на човек започва да му пука, когато той или някой близък пострада или загине в катастрофа, ама късно. А като не ти пука - изхвърляй си боклука през прозореца, гази в мръсотия, .... абе направо се премести в някое братско гето - като не ти пука, що не живееш точно с тези, на които явно не им пука за България.
                      Ти както обикновенно си дрънкаш глупости :D ,ние за какво говорим ти на какво го обърна .Гета ,катастрофи ,трупове докато си черногледа и мислиш така за живота ....нека не бъда лош пророк но.... P.s.а за България много ясно ,че не ми пука :D не остана нищо за гепене в нея който е бил спортна рота в казармата знае ,че фиктивно се заклеваме
                      фиатче Браво 2.0

                      Коментар


                        #41
                        С краткия ми стаж зад волана не съм дал нито един лев но са ме проверявали само 1 път ..... дали имам книжка. Ако ме спрат в нарушение и да искам няма от къде да извадя пари. Но ако имам бих дал! Книжката ми е ценна Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 . Колкото до темата с корумпираните полицай и т.н. . Ако "куката" регистрира всеки опитал се да го подкупи и после получава по 50 лева отгоре към заплатата си за всеки регистриран дали ще има корупция? А пича който се опита да даде подкуп глоба 1000 лева! Така хората сами няма да смеят да предложат пари Но нещата седят така защото сме си мафиотска държава и за всички е по-лесно така
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
                        -------------------------------------
                        1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

                        Коментар


                          #42
                          Имам книжка от близо 16 години и съм дал последните 6-7 години (преди това не съм давал) общо 50 лева - 2 по 20 и 1 по 10. Последният път дадох 20 лева за нарушение за 20 лева + 4 точки. Не съм си спестил нито лев, само ходене по мъките. Частно казано, ако нещата бяха уредени и хората можеха да си плащат глобите без да губят цели дни висене тук и там, без да ходят месеци наред да презаверяват актове, щях да си платя с достойнство. Съгласен съм да си изтърпя наказанието. Но не и да ме унижават и да ми губят времето...Докато е така, ще давам подкупи. Макар, че аз самият никога не съм вземал в моята работа (а не е каквото да не са ми предлагали...)
                          She was only a whisky maker but he loved her still.

                          Коментар


                            #43
                            С краткия ми стаж зад волана не съм дал нито един лев но са ме проверявали само 1 път ..... дали имам книжка. Ако ме спрат в нарушение и да искам няма от къде да извадя пари. Но ако имам бих дал! Книжката ми е ценна . Колкото до темата с корумпираните полицай и т.н. . Ако "куката" регистрира всеки опитал се да го подкупи и после получава по 50 лева отгоре към заплатата си за всеки регистриран дали ще има корупция? А пича който се опита да даде подкуп глоба 1000 лева! Така хората сами няма да смеят да предложат пари Но нещата седят така защото сме си мафиотска държава и за всички е по-лесно така
                            А ченгето как ще докаже че го подкупвам????

                            Коментар


                              #44
                              Рушвети не съм давал изобщо.Имах два акта - единия за това ,че си бях забравил всичките документи на колата и другия за превишена скорост.Това беше отдавна и вече имам дори години за талон образцов водач.При мен номера минава ,че съм със служебна карта и ако съм нарушил нещо се разбираме.Гледам да спазвам ограниченията на скоростта.Прави ми удоволствие да се заяждам със въпросните служители когато се отнасят грубо с мен или не се представят.Когато разберат ,че срещу тях е капитан и са сгафили набързо ми връщат документите с пожелания за лек път.Според мен рушветите са вържежни при тези които са постоянно на пътя и с това си изкарват прехраната както и водачите на лъскави SUV и лимузини.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар


                                #45
                                EVITA написа:
                                mitakkk написа:
                                Нито един лев няма да дам, не съм давала. Нямам никакви причини да давам, защото не са ме спирали в нарушение. Тъй че моята сметка е 0.00 лв. и така ще си остане, ако съм нарушила да пишат актове или фишове, пари на ръка не давам.
                                При жените е по лесно можете да минете и с усмивчица. Така че доста вероятно е сметката ти да си остане на 0.00
                                Нямам нарушения! А и усмивчицата нищо не значи, ако си сгафил.
                                Извинения хиляди хиляди за това, че не съм била права за усмивчицата. Ей богу до сега не съм имала подобен случай. Извинявам се колеги и колежки усмивчицата върши работа. Но пак съм на 0.00 лв сметка. Повече няма да напиша ни едно мнение в тая тема.
                                SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                                Коментар

                                Working...
                                X