Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Строителство

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    SokOtPraskova написа:
    Колега Humppa дай да си построим двамата една къща а... :D
    Кога почваме?

    Коментар


      #32
      Humppa написа:
      SokOtPraskova написа:
      Колега Humppa дай да си построим двамата една къща а... :D
      Кога почваме?
      Еми, като нищо ще успеем. :D Наскоро ми хрумна идея пък да си направя гардероб. Още съм в начален стадий, но ако се получи така както искам, ще мога да построя и къща..
      Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

      Коментар


        #33
        Мен ако питате, аз бих си го направил така:1. Подравянявам ....2. Отливам си една цименто-пясъчна замазка от бетон В7.53. Полагам си хидроизолация върху нея, за да си предпазвам помещението то влага,4. След това някаква топлоизолация, и найлон върху нея за да я предпазим от строителната влага. ( има и топлоизолации при които това може да не се прави например екструдиран стиропор ) 5. След това армирана замазка от фи 6.5 през 15 до 20 см в двете посоки. Може и с някаква по-тънка мрежа от студеноизтеглена стомана фи 4 или 5, но мрежите задължително трябва да се застъпват. Аз лично не съм фен на тези мрежи, обикновено майсторите не ги застъпват а ги долепят една до друга и настилката може да се спука на това място.Тук определено не ти трябва разрешение за строеж.Чл. 151. (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) Не се изисква разрешение за строеж за:1. външно и вътрешно боядисване на сгради и постройки;2. подменяне на покривни материали;3. вътрешни преустройства, при които не се:а) засяга конструкцията на сградата;б) извършват дейности, като премахване, преместване на съществуващи зидове и направа на отвори в тях, когато не засягат конструкцията на сградата;в) променя предназначението на помещенията и натоварванията в тях;Идеи много могат да се дадат, това не е кой знае колко сложен проблем, дори сам може да си извършиш всичко това и да си спестиш от труда на майсторите.Успех

        Коментар


          #34

          Коментар


            #35
            kik73bg написа:
            todorshalev написа:
            колега донякаде си прав ама и малко бъркашСанкции има но те само ако се променя цялостната кострукция тоест достроява се стая, дига се втори етаж нещата които колегата иска да извърши се водят Ремонтипонеже не се изменя външния вид на къщата (покрива имаш право да си го ремонтираш как искаш)колегата Humppa добре те е насочилза плочата не е нужно да си голям маистор (се пак е на земята)1. изравяш част от насипа(да не стане нисък етажа после)2.подравняваш добре3.застилаш с наилон (по дебел) целия под4.нареждаш фибран 5-6см дебел5.отскачаш до наи близкия арматурен двор(по евтино е от практикер) и си купуваш Обло желязо фи 6.5 да речем 50 бр. (нз дали ще стигнат)6. мериш стаята да речем е 4 на 57.режеш пръчките на 3.95см и 4.958.внясяш ги и почваш да редиш първо слагаш тези на 4.95 като разстоянието м/у всяка пръчка трябва да е не по голямо от 15см 9.внасяш и почваш да редиш и останалите като ги кръсаш спрямо тези от т.8 пак през същото разстояние10.връзваш ги (не на всяко ти ша са отрепеш от работа) с арматурна тел (от Арм. двор 1-2кила)11. за да си сигурен че ще стане равна плоча зимаш една права дъска (ама права) и нивелир и си избираш обект които после ще е наравно с плочата.(Примерно праг на врата.) слагаш дъската и върху нея нивелира и единия краи да стъпва на прага а другия почваш да го местиш така че да опира на някоя стена . започваш да повдигаш/сваляш дъската(заедно с нивелира) докато мехурчето на нивелира застане м/у чертичките. тогава отбелязваш нивото на долния краи на дъската в/у стената с маркер.И така докато имаш достатачно точки/чертички.(колкото повече толко по добре)12.поръчваш си малко бетон (по добре да ти го доставят от колко да бъркаш) да речем стаята е 4 на 5 (плочата да е 12см) 4 по 5 е 20 после 20 по 0.12 е 2.4 тоест ти трябват 2.5кубика Бетон13.викаш двама приятели и почвате да внасяте бетона 14.с дъската почвате да равните бетона с линииките (на стената)15.по желание може да се заглади с дървена маламашка 16.в/у бетона да не се стъпва поне 2 дние колега дано съм бил изчерпателенза покрива нз колко е зле за да ти дам съвет (тои требва да се види) а отгоре пак ли ще го покриваш с керемиди (старите) или искаш да смениш керемидите с нови ,ако ги сменяш с нови ти препоръчвам като керемида Брамак Класик Про -много добри и издръжливи керемиди
            Само ще добавя ,че вместо да си редиш арматурата ,можеш да си вземеш направо готови решетки и само да ги превържеш една за друга.Ето ти телефон на човек ,който се занимава с покриви 0899159261 Димитър Войнов.
            Благодаря за контакта колега, ще го чуя човека, да се разберем да гледа, да се произнася и да действа
            Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

            Коментар


              #36
              Колега митаккк, по тоиз начин - с подложен бетон и т.н. няма ли да се вдигне много нивото и помещенията да станат ниски? А някъде в темата беше писано за фибран 5-6 сантимерта, което ми се вижда множко. Предполагам, че 2-3 сантиметрови платна ще са достатъчни.

              Коментар


                #37
                mitakkk написа:
                Мен ако питате, аз бих си го направил така:4. След това някаква топлоизолация, и найлон върху нея за да я предпазим от строителната влага. ( има и топлоизолации при които това може да не се прави например екструдиран стиропор )
                Стиропор, не е подходящ за под. По-скоро за външна изолация. (EPS /експандиран полистирол/ - например)
                Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                Коментар


                  #38
                  Както сме я почнали - колега, можеш при ремонта на танавана да го застелеш с каменна вата и отгоре OSB. По този начин подобряваш изолацията на къщата и намаляваш топлинните загуби. Не съм сигурен, но около 15% мисля се губят от покрива/тавана.

                  Коментар


                    #39
                    Humppa написа:
                    Както сме я почнали - колега, можеш при ремонта на танавана да го застелеш с каменна вата и отгоре OSB. По този начин подобряваш изолацията на къщата и намаляваш топлинните загуби. Не съм сигурен, но около 15% мисля се губят от покрива/тавана.
                    Мисля си че дори са по-големи загубите през тавана. Сега малко и за плочата, то няма лошо да я направиш 12 см. ,но си мисля че няма смисъл, все пак е на земята, под нея нали нямаш никакво помещение. Освен това този под наистина ли е на нивото на земята или е повдигнат с насип отдолу, често има такива изпълнения при стари къщи, за да се избегне влагата. По-тънка плоча също ще ти свърши идеална работа, а тези 2-3 см. на пръв поглед са нищо, но зависи от квадратурата колко е, може и да се окажат не малко парички. Сега малко и за арматурата да си поговорим. Къде предлагате да я сложи колегата, отгоре, отдолу или по-средата на плочата и защо точно там? Задавали ли сте си въпроса каква работа точно върши тази арматура? Тук беше предложено да си нареди арматурните пръчки в едната и другата посока през 15 см. една от друга, е да обаче не трябва ли да се извият краищата им в обратна посока? Не е трудно да се направи такава плоча, нито покрива е някакъв голям проблем, но се замислете над поставените въпроси.

                    Коментар


                      #40
                      Бетона е много хубав материал, ама е много крехък. Затова се слага арматура, за да не се напука в последствие. Най-добре да си купи мрежа, като тази на първата снимка, която пуснах.
                      Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                      Коментар


                        #41
                        Е да принципно нивото се вдига, незнам каква е точно ситуацията, но според мен старите къщи ги правят с по голяма етажна височина, което ако е така би следвало да няма проблем.Относно екструдирания стиропор, няма никакъв проблем да се сложи под плочата.А относно мястото на армировката тук специално няма значение къде точно ще е, защото тя не изпълнява кой знае какви носещи функции, това не е етажна плоча все пак, където трябва да спазваш определени правила при реденето и. Но наистина колегата е прав, облата стомана клас AI трябва да завършва с куки в краищата.

                        Коментар


                          #42
                          EPS /експандиран полистирол/ - например
                          експандиран полистирол или ЕPS е точно стиропора за който говора. Стиропор е търговско име, а полистирол е име на химично съединение.

                          Коментар


                            #43
                            mitakkk написа:
                            EPS /експандиран полистирол/ - например
                            експандиран полистирол или ЕPS е точно стиропора за който говора. Стиропор е търговско име, а полистирол е име на химично съединение.
                            Именно така се казва, само дето пълното е "Експандиран ФАСАДЕН полистирол" - EPS. Аз гледам от гледна точка, на това, че преди малко стъпих върху пода с фибран (който снимах вчера) и ме издържа, а стиропора го подръпнах леко и се разрони. :D
                            Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                            Коментар


                              #44
                              Не става ли въпрос за екструдиран (XPS)?

                              Коментар


                                #45
                                мм

                                SokOtPraskova написа:
                                Бетона е много хубав материал, ама е много крехък. Затова се слага арматура, за да не се напука в последствие. Най-добре да си купи мрежа, като тази на първата снимка, която пуснах.
                                ти май си мъж в женско тяло
                                uno-1.5i понто 1.2i

                                Коментар

                                Working...
                                X