Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Строителство

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Строителство

    Моля, ако има колеги, занимаващи се със строителство да пишат, тъй като ме интересуват две услуги.Става въпрос накратко за полагане на плоча и ремонт на покрив.Мястото е с.Кокаляне - до София
    Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

    #2
    Я да видим дали съм разбрал правилно!Имаш стара къща с покрив гредоред и искаш да излееш плоча? Ако е така, то в какво ще се състои ремонта на покрива?

    Коментар


      #3
      Миии колега 50% позна - имам стара къща Трябва ми плоча долу, и ремонт на покрива - ти можеш ли да помогнеш
      Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

      Коментар


        #4
        Не колега, за съжаление не мога да ти помогна. Просто исках да конкретизираме проблема, че ми звучеше малко неясно. Но според мен за плочата по пода не е толкова сериозен дерт. Трябва да се направи лека армировка с желязо Ф6, преди да излееш бетона можеш да положиш стриопор покрай стените долу, който да поема топлинното разширение/свиване на бетона. Ако покрива много е здал багажа и имаш достатъчно средства - препоръчвам ти да си направиш нов с метални керемиди с полиестерно покритие. По този начин покрива е с по-голям живот, по-лек и се строи доста по-бързо

        Коментар


          #5
          Именно за това става дума колега - армировка с плоча, а по покрива има да се подменят летви на места, да се почисти и да се пренареди. Туйто
          Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

          Коментар


            #6
            В Кокаляне няма ли някой селски майстор-пенсионер, който за дамаджанкна ракия да свърши тази работа?

            Коментар


              #7
              Знам ли
              Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

              Коментар


                #8
                Humppa написа:
                В Кокаляне няма ли някой селски майстор-пенсионер, който за дамаджанкна ракия да свърши тази работа?
                сигурно няма, че е много близо до софия и са се сетили да слязат 10 км ама да вземат не по една дамаджанка, ми по цистерна :D
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Къде точно ще е тая плоча? За основа на нещо друго, за под иликакво точно на къщата?? Това не е работа за дамажана ракия...само че :D Специфично е и трябва майстор..
                  Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                  Коментар


                    #10
                    Сокче, аз разбрах, че човекът иска да си направи под. Някой постройки навремето са се строили така (поради липса на средства) изливат се основи, пояс, зидат се стени, изливат се колони, плоча и се прави покрив. А за да се икономисват пари - по пода се засипва с баластра/цимент/натошени керемиди/сгурия и т.н. и над това се прави здравоо дюшеме. Обикновено след 25-35 години дюшемето е порядъчно изгнило и трябва да се ремонтира. Най-лесният начин е плоча - лека армировка и бетон, след това каквото си поискаш - я ламиниран паркет, я под от OSB или каквото си пожелаеш....

                    Коментар


                      #11
                      Humpa айде човек да дойдеш да го направиш, защото явно много разбираш, и ме кефи как пишеш вместо мен :D Явно си наясно с нещата къщата е строена точно по този начин, и ми трябва под (въпросната плоча).Имаш и парите и дамаджаната от мен а ако направиш и покрива, две дамаджани и безплатен уикенд в къщата, като приключим
                      Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

                      Коментар


                        #12
                        Дам разбирам. По-добре от тоя зеления фибран, да сложи отдолу, стиропора не е подходящ за тия цели...
                        Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                        Коментар


                          #13
                          Viktorson, съжалявам, че ще те разочаровам, но аз не съм майстор просто някои неща сам си ги правя, за това не се наемам да пипам чужди къщи - да не паднат. Просто строителството ми е интересно като хоби от известно време насам, новата ми работа е свързана със строителство и навсякъде съм заобиколен от строители. Плюс това умея да наблюдавам и да си правя изводи, за строителството де. Та за това ти се струва, че разбирам... Хахаха, иначе съм дървен философ на тази тема, една стена не мога да вдигна права... Нищо, че на лято съм решил да се пробвам със зид :D :D :DИначе Сокчето е права за фибрана

                          Коментар


                            #14
                            В такъв случай, ако двамата знаете и можете да ме насочите към фирма, която да сложи зеления фибран и да направи плочата ще съм ви много благодарен
                            Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

                            Коментар


                              #15
                              Ъъъъ, да се конкретизирам. Както предположи Сокчето - фибрана с цел изолация може да се наредй най-отдолу, а стриопор с цел поемане на разширенията да се нареди покрай стените.Ей така да се получи:
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Working...
                              X