Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за колоездачите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    за колоездачите

    Какво мислите за тях?
    Lancia Kappa 2.4JTD
    Lancia Dedra Integrale 2.0 S.W.
    Fiat Croma 2.0 i.e. - ex.

    #2
    Най- онеправданите участници в движението ! Шофьорите не ги бръснат за слива! В София не съм карал колело, но като по-малък в Плевен не слизах от него. Направо си е за камикадзета- не знаеш кой ненормалник кога ще те отнесе ! Даже имам чувството, че пазят повече пешеходците, колоездачите за нищо ги нямат.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
    Volvo S60 Sport 2.4D

    Коментар


      #3
      ама и колоездачите не са цвете правят си квото си знаят, и най кофти е че има идиоти които карат без фар или светлоотразител даже вечер по не осветени улици
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        В София да се движиш на две колела си е екстремен спорт Yellow_Flash_Colorz_PDT_15 Пред очите ми е ставала такова катастрофа с мотор ,че никога няма да тръгна с колело или мотор по центара.
        FIAT TIPO 1,6

        Коментар


          #5
          Като поживях известо време в Германия свикнах да карам колело всеки ден. Отивах на работа с колело и се прибирах, голям кеф. Обаче там си имат много често лента на тротоара, отделена за колоездачи. Дори веднъж ми направиха забележка, че карам от грешната страна на платното за колоездачи Тук обаче, не бих карал никога. Ако някой ме блъсне ще излезе от колата, и ако още мърдам ще ме доутрепе с шутове!

          Коментар


            #6
            Карам често колело, но е проблем. Имам впечатления от Италия, там са много толерантни към колоездачи и пешеходци. Даже там колоездачите и моторетките са проблем за шофьорите, защото са на цели орляци покрай колите на светофарите. Направо са досадни, особено моторчетата. Тук колоездачите рискуват много.
            Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

            Коментар


              #7
              Колоездачите имат особен статут ... не ти трябва книжка , но пък си ППС от друга страна , на практика си праиш квото искаш , пък после не си виновен ...

              Коментар


                #8
                аз пък лятото редовно си карам колело из цяла софияимаше един случей в който един бакшиш щеше да ме удари на третоара и почна да псува,ама избега много бързо,иначе щях да го згъна под колата к******о

                Коментар


                  #9
                  jorko написа:
                  Колоездачите имат особен статут ... не ти трябва книжка , но пък си ППС от друга страна , на практика си праиш квото искаш , пък после не си виновен ...
                  ми как да те хванат като нямаш номера
                  FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                  Коментар


                    #10
                    И тук проблемът е и на двете страни, същата работа, като с пешеходците. Имам колега, който върти педалите, като луд и минава често на червено, а отгоре на всичко не вижда добре на далече! Има две деца и 100 пъти съм се опитвал да му налея акъл в главата, но уви! Сега в студа също идва на работа с колело! Аз му викам абе ти луд ли си, що не идваш с колата, ще се пребиеш някъде, а той ми отговаря, че и с колата можело да се пребие... без коментар. Любими са ми също скутерчетата дето се завират между колите с цел да се набутат по-напред на кръстовището. Кога ли некой ще ми отнесе огледалото, а аз нечия тиква...Като финал - нито ние умеем да ги пазим, нито те себе си! А, че няма достатъчно алеи за велосипедисти... това е проблем на тия дето поддържат пътищатата ни редовно одупчени!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Като водач на автомобил, мотор и велосипед, също и като пешеходец, мога да кажа, че нито автомобилистите, нито мотористите, нито велосипедистите, нито пешеходците, ама нието една група от всички тия изброени участници в движението не се съобразяват и не ебават ЗДП. Разбира се това важи с различна тежест за различните категории: най-зле са пешеходците - за тях има пешеходни пътеки, но те никога не ги виждат и използват, и пресичат улиците с плонжове (като Здравко Здравков) межу колите; мотористите винаги префучават нанякъде с голяма скорост; велосипедистите се бутат където не им е работата и не съобщават с протегната ръка накъде ще завиват, а за автомобилистите важи от всичко по малко, с тази разлика, че те отнемат предимството на пеходците на пешеходните пътеки и паркират колите си по тротоарите (последното важи за Сф).А презрението между различните групи е от един порядък.

                      Коментар


                        #12
                        jorko написа:
                        Колоездачите имат особен статут ... не ти трябва книжка , но пък си ППС от друга страна , на практика си праиш квото искаш , пък после не си виновен ...
                        И аз мисля по същия начин! Изключвам велосипедистите, които са и шофьори - те поне знаят правилата за движение или поне какво могат да очакват от автомобилистите.... Честно да ви кажа обвзема ме тиха паника, когато шофирам и трябва да мина покрай велосипедист - пенсионер (много често срещана категория в Русе).... освен, че не знам кога и накъде ще му хрумне да завие без никакъв сигнал за намеренията си, ами и не знам кога ще изгуби равновесие и ще падне пред колата например... и после... освен че ще отиде живота на човечеца, ама и моя - защото познайте кого ще изкарат виновен?!?...Така че, не оправдавам нито едните нито другите... но все пак да не забравяме, че шофьорите поне не карат по тротоарите или велосипедните алеи... за разлика от пешеходците, които си ходят спокойно по платното и велосипедистите, които си карат където си искат и без намек за някаква сигнализация даже....
                        TEMPRA 1.6 i.e. S

                        Коментар


                          #13
                          z написа:
                          jorko написа:
                          Колоездачите имат особен статут ... не ти трябва книжка , но пък си ППС от друга страна , на практика си праиш квото искаш , пък после не си виновен ...
                          И аз мисля по същия начин! Изключвам велосипедистите, които са и шофьори - те поне знаят правилата за движение или поне какво могат да очакват от автомобилистите.... Честно да ви кажа обвзема ме тиха паника, когато шофирам и трябва да мина покрай велосипедист - пенсионер (много често срещана категория в Русе).... освен, че не знам кога и накъде ще му хрумне да завие без никакъв сигнал за намеренията си, ами и не знам кога ще изгуби равновесие и ще падне пред колата например... и после... освен че ще отиде живота на човечеца, ама и моя - защото познайте кого ще изкарат виновен?!?...Така че, не оправдавам нито едните нито другите... но все пак да не забравяме, че шофьорите поне не карат по тротоарите или велосипедните алеи... за разлика от пешеходците, които си ходят спокойно по платното и велосипедистите, които си карат където си искат и без намек за някаква сигнализация даже....
                          АБСОЛЮТНО ВЯРНО!
                          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                          Коментар


                            #14
                            Наистина колоездачите са страшни особенно в Пловдив на моста на Адата по тъмно пребират се в махалата на тумби без фарове или нещо светлоотразително по дрехите.

                            Коментар


                              #15
                              аз обичам да карам велосипед когато е хубаво времето и много обичам дългите разходки например до Младост или до Студ. град от центъра.но е много кофти когато има шофьори които сякаш като видят велосипедист и гледат максимално да го притиснат и да не му дадат път... или пък такива които си упражняват "говорния" речник само като минат покрай теб... кофти е!въобще май много малко инструктори учат по време на кормуването курсистите си, когато задминават или разминават велосипедист да спазват необходимата дистанция настрани, тъй като колоездача не е с 4 гуми и не седи толкова стабилно на пътя!
                              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                              Коментар

                              Working...
                              X