Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате по Цариградско ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как карате по Цариградско ?

    Преди време като идвах за пръв път в София - на Цариградско карах с 90... хем да не е бавно, хем да не е бързо...но отляво и отдясно хвърчаха коли (просто от трафика не можех да се престроя в дясна лента сигурно половин-един километър) ... сякоха ми пътя и т н... та не знам разстояние но до х-л Плиска едвам се престроих надясно и спрях на спирката, но преди да спра някакво скутерче мина отдясно и ме задмина като спрял ... (Тогава още не знаех как се кара в София, за пръв път го правех, но се научих :D )Таа, сега гледах една тема в БМВ форума и прочетох подписа на един от членовете му:"Писна ми от тия убийци дето карат с 90 по Цариградско!!! ...имат ли представа как се намалява от 190..."та тогава разбирам колко лошо съм направил, че съм карал "само" с 90 на Цариградско...таа, да Ви питам - Вие (най-вече към софиянци, но и към другите ) - как карате по Цариградско шосе ? И в общи линии в София Карането там беше доста интересно (поне за мен) и хем беше натоварване, хем удоволствие... с удоволствие бих дошъл пак да покарам (когато няма задръствания, ест. )

    #2
    Ами колега, аз минавам сутрин и вечер, така че повече от 80кмч нямам възможност да вдигна...особено вечер Както и да е - вече има освен камери и полиция по бус-лентата, има и камери за скоростта, така че карай си кротко, който иска...да се усмихва за да излезне добре
    Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

    Коментар


      #3
      Ами ако карам в лявата лента гледам да се движа с около 120км/ч . То това си е нормална скорост за там . За бавнодвижещите си има друга лента.viktorson - камерите на цариградското май не са на КАТ, а просто наблюдателни.
      Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

      Коментар


        #4
        аз пък си карам с 80 в най-лява лента и дразня МЛи, ГЛи, СЛи, ЦЛи е всякви ели сега сериозно, карам си с 80-90 в най-лявата, когато има възможност, ако някой лети зад мен ще се свия, ако имам възможност... в бус лентата не карам от две години поради камерите, иначе престрояването не е проблем, както навсякъде, така и там мигач, момент и завиваш
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #5
          В София карането е голям кеф. Режа фиат-а на 2 хиляди оборота на първа, включвам втора с мръсна газ до 2 хиляди оборота.... изключвам спирам! После следва: Нулева, първа, нулева, първа, нулева, задна ?!?! , ах колко е приятен звука който се чува когато колата попадне в дупка.... . И колко е красиво изражението на лицето ми което имам когато това се случва.
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
          -------------------------------------
          1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

          Коментар


            #6
            Карам с 80, макс 90 км/ч и от Центъра към Младост винаги в крайна лява лента. Не ми пука и да ми светкат. От Младост към центъра - според задръстването, но когато по-спокойно пак в крайна лява с 80-90 км/ч.
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #7
              По цариградско се кара както по другите скоростни булеварди, например България. Аз карам в средна лента, всяка сутрин от Плиска до кръговото за аерогарата. Карам в средна понеже се оказва най-бърза! Не знам защо, но повечето участници са решили, че автомобила им е от най-бързите и се подреждат в лява. В резултат се получават комични ситуации, в които лявата лента е заета докъдето ти стига погледа, а в средната на 500 метра напред няма коли! Майтапа е, че "бързите" шофьори се оказват затапени, понеже аз съм се набрал в средната колкото мога, така че трябва да ме изчакат да мина. Риска от засичане е минимален, тъй като бус лентата е свободна и винаги може да се "избяга" в нея. Иначе май ограничението 80, от гледна точка на задръстванията които се получават в пиковите часове е малко неадекватно. Ако има възможност (както понякога се случва) да се издърпа със 110-120 до следващата тапа защо не?
              Fiat Stilo 1.8 16V

              Коментар


                #8
                сега най -оферта е 120 в бус лентата ,винги е свободна иначе може да си караш както ти е кеф ,на Орлов мост стават най -сладките верижни катастрофи
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #9
                  Карам с колкото ми позволява натовареността на движението.Общо взето сутрин с повече от 80-90 неможе.И това е до х-л Плиска.После първа-втора и така...
                  Marea 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Аз няма да пиша как карам на Цариградско - Явор и Калин са ме виждали

                    Коментар


                      #11
                      +

                      Бе как успявате да постигнете такава скорост на Цариградско Аз обикновено повече от 2-ра - 3-та не мога да вкарам и развивам едвам едвам някакви костенурски 20-30км/ч (това не щото не искам да карам по-бързо, ами щото не мога просто - всяка сутрин и вечер уцелвам явно най-пиковия час по този маршрут.... то затова и колата ми харчи вече 14-15/100 газ егати ламята е станала ) ... а, да, то затова понякога не издържам и прелитам по бус лентата, ама кога ли ще ме суровакат и мен не знам.....
                      Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

                      Коментар


                        #12
                        Re: +

                        heraldita написа:
                        Бе как успявате да постигнете такава скорост на Цариградско Аз обикновено повече от 2-ра - 3-та не мога да вкарам и развивам едвам едвам някакви костенурски 20-30км/ч
                        Аааар виждал съм те и с повече
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #13
                          Re: +

                          heraldita написа:
                          Бе как успявате да постигнете такава скорост на Цариградско Аз обикновено повече от 2-ра - 3-та не мога да вкарам и развивам едвам едвам някакви костенурски 20-30км/ч (това не щото не искам да карам по-бързо, ами щото не мога просто - всяка сутрин и вечер уцелвам явно най-пиковия час по този маршрут.... то затова и колата ми харчи вече 14-15/100 газ егати ламята е станала ) ... а, да, то затова понякога не издържам и прелитам по бус лентата, ама кога ли ще ме суровакат и мен не знам.....
                          това пунто 1,2 го докарваш до 14-15 гас аааааааа стигааа веееееее
                          фиатче Браво 2.0

                          Коментар


                            #14
                            уоу, колко бързо отговорихте и колко много :D Като покарах 2-3 дни в софия - свикнах... последният път като ходих по цариградско колкото може :D Но явно когато идвам няма толкова много движение.. единия път беше към обяд, другия път вечерта... 2-3 дни като стоях в София пак все вечер бях на цариградско...Иначе и в града е весело, но до сега за всичките 2-3 пъти като идвам не съм попадал в задръстване но пък беше много забавно първото ми престрояване, пускам мигач - чаакам, чаааакам, чаааакам, никой не ме пусна, накрая намалям малко, гааааз на втора до 80-90, мигач и веднага в другата лента... от тогава в София - ускорение само с педала до долу, иначе не се получава... на един ЕДНОЛЕНТОВ път към орландовци - заставам малко по-вляво - хоп - до мене Mitsubishi Colt, отляво на линията Ладичка :O Викам си "е ок, с регистрация А съм, ма чак пък толкова - стикер на форума, никове по стъклото, не гледат ли, че съм "рацер" " Та и двамата не можаха да минат пред мен, след около 200-тина метра намалих и ме задминаха, но и аз и без това не знаех на къде трябва да ходя после и чаках да реши "навигаторът" ми, гледайки картата :D

                            Коментар


                              #15
                              А колко пъти се въртя на кръговото на 4-ти километър Бъзикам се ,един път заради едни такива с навигатор и карта ме арестуваха щото ги целех с пожарогасителя ,а най -ме беше ядче е нов :D (бяха спряли по средата на кръстовището и гледаха картата )
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар

                              Working...
                              X