Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

село Мечка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    село Мечка

    Ентусиасти от форума "Офроуд България" от няколко града се събраха, за да изринат от снега затрупаните къщи на възрастни хора и да донесат храна и радиостанции на проблемното плевенско село Мечка, станало известно с високата си престъпност.След филм, излъчен по Нова телевизия, в който местните разказаха за постоянния терор от бандити, предимно от ромски произход, от offroad-bulgaria.com посетиха селото преди 15 дни, за да вдигват шум и привлекат допълнително внимание към проблема. Потенциалната опасност от сблъсъци моментално вдигна на крака шефовете на плевенската полиция и прокуратура, които още на следващия ден се появиха, за да изслушат пострадалите жители на селото. Засега обаче органите на властта не са намерили решение на проблема. (Виж линка)Вчера, 20 тежки машини, натоварени с офроуд-любители, паркираха в центъра на Мечка, за да продължат ,,шефството

    #2
    Евала на момчетат само така може да се справят хората със циганската сган.

    Коментар


      #3
      Браво на пичовете!
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        Браво на мъжете
        "Умният човек не вярва на всичко което чуе,
        не казва всичко, което знае и не харчи всичко което има."

        Коментар


          #5
          Ей затова вместо да се събираме всяка неделя да чоплим семки и пушим цигари, може да отделяме една неделя месечно да почистваме определени паркове и градинки, всеки в неговия град и така
          MB 280 S W108 67' - pickUp
          MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
          ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
          Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
          office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

          Коментар


            #6
            Suppish написа:
            Ей затова вместо да се събираме всяка неделя да чоплим семки и пушим цигари, може да отделяме една неделя месечно да почистваме определени паркове и градинки, всеки в неговия град и така
            Мда и не само.Даряването на кръв също е страхотна идея, мъжът ми например всяка година дава кръв, миналата година дори се престара- 2 или 3 пъти даде,което не е добре за организма. Аз кръв не мога да давам,но с удоволствие ще се включа във всякаква друга инициатива.
            "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
            Ванга

            Коментар


              #7
              Кръв не бих дал. Хвърлят ти някакъв я хепатит я нещо друго, а после ’Айм сори’, случаи колкото щеш. Да не говорим че впоследствие ПРОДАВАТ това което си дарил.

              Коментар


                #8
                Нищо не му става на човек като дари 2-3 пъти кръв годишно, стига да е здрав и в кондиция, организмът няма никакъв проблем да възстанови изгубеното количество. Преди и аз се стисках и не давах, но преди няколко години, като правиха операция на майка и искаха поне 5-6 дарители, защото нямат кръв за планови операции (което си е и истина - роднина работи точно в това звено), а ние едва успяхме да намерим 4, всяка година давам по 2 пъти кръв. Това, че ще те заразят с нещо е лъжа - оборудването за вземане на кръв е стерилно, могат да те заразят като ти преливат непроверена кръв, колега. Освен това е отличен начин за проверка дали не страдаш точно от хепатит, спин или други заболяванияИначе - даряването на кръв е отлична инициатива - и аз ще се включа, ако не съм изчерпала квотата за годината
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  Количеството на кръвта се възстановява до 24 часа Възстановяването на качеството на кръвта обаче, отнема повече време. Чувал съм от медицински лица, че кръв се дава не по-често от веднъж на 6 месеца.

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    Количеството на кръвта се възстановява до 24 часа Възстановяването на качеството на кръвта обаче, отнема повече време. Чувал съм от медицински лица, че кръв се дава не по-често от веднъж на 6 месеца.
                    Качеството за около 3 месеца мисля се възстановява.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11

                      Коментар


                        #12
                        нз за вас колеги понеже съм на 19 и мога да дарявам кръв само от година за първи път дарих септември месец за Пострадал, сега ми се очертава да давам след няколко месеца отново (не по собствено желание) и си мислех дали да не дарявам кръв да речем на 9 месеца , щот на 6 ми се вижат малкоТвърдо подкрепям хората които доброволно кръводаряват а колегата deadairplane е прав че наистина има теми за хвалби иии неща които не трябва да са така щото после не няма да достига кръв ма то няма да има хич
                        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                        Коментар


                          #13
                          deadairplane написа:
                          организма "свиква" с това даване на кръв, и при последващо спиране на това постоянно даване води до хипертония.
                          Глупости, колега, глупости. Кръвното налягане е налягането върху стените на артериите. Ако някой има кръвно налягане, то едва ли е предизвикано от даването на кръв. Има толкова много хипертоници, които никога не са дарявали кръв и е глупаво да се търси причината за хипертонията в това.количествено кръвта се възстановява за 24 часа, качествено - за 3-4 седмици. не забравяйте, че организмът не е машина - той може да се адаптира към екстремни условия, но може и да ви изиграе гадно когато не се надявате.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14

                            Коментар


                              #15
                              Даряването на кръв е прекрасна инициатива. Колегите от мото-форума редовно се събират и даряват.Лично аз бих дарявал кръв всеки път, но поради заболяване в детството не мога да дарявам кръв.

                              Коментар

                              Working...
                              X