Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БГ Police...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Служебните коли на МВР са освободени от винетни такси ,но си имат и гражданска отговорност и автокаско ,но не знам защо нямаме стикери за гражданската залепени на колите.

    Коментар


      #17
      sota написа:
      Служебните коли на МВР са освободени от винетни такси ,но си имат и гражданска отговорност и автокаско ,но не знам защо нямаме стикери за гражданската залепени на колите.
      Категорично това не е вярно! Служебните коли на МВР НЕ СА освободени нито от винетни такси, нито от гражданска отговорност. И всички, без изключение, имат пълно автокаско.
      Peugeot 301
      Punto 1.9 JTD - на жената

      Коментар


        #18
        venco67 написа:
        sota написа:
        Служебните коли на МВР са освободени от винетни такси ,но си имат и гражданска отговорност и автокаско ,но не знам защо нямаме стикери за гражданската залепени на колите.
        Категорично това не е вярно! Служебните коли на МВР НЕ СА освободени нито от винетни такси, нито от гражданска отговорност. И всички, без изключение, имат пълно автокаско.
        Приятел освободени са от винетни такси .Покажи ми къде пише обратното .14 години съм полицай така ,че знам повече от теб .

        Коментар


          #19
          Полицейските коли са на "ОРГАНИТЕ НА РЕДА" момчетата карат тези коли който са им предоставени. Безмислено ще е да имат винетна такса. Гражданска си имат и каско си имат. Колкото до колегата Immortal, нормална е тази практика (показване на служебна карта) в България и няма да се оправи никога. Нека дам един пример. "Пешо е свършил дежурство и се прибира с луксозния си личен автомобил, (лада, москвич или някое запазено пежо или фиат-че) . Колегата му Спас го спира за някакво дребно нарушение, при което Пешо му казва най-учтиво, че е колега и показва документ. Да но Спас е съвестен полицай и глобява Пешо. Утре сутринта Пешо и Спас се виждат на оперативката. А може и по-лошо да е, разпределени са да дават дежурство заедно... и какво става? " По закон когато не са на работа и те си носят отговорност. Това че не се глобяват един друг е от чиста колегиалност. Друг е въпроса че полицайте трябва да дават пример на останалите и да не правят нарушения! .
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
          -------------------------------------
          1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

          Коментар


            #20
            sota написа:
            venco67 написа:
            sota написа:
            Служебните коли на МВР са освободени от винетни такси ,но си имат и гражданска отговорност и автокаско ,но не знам защо нямаме стикери за гражданската залепени на колите.
            Категорично това не е вярно! Служебните коли на МВР НЕ СА освободени нито от винетни такси, нито от гражданска отговорност. И всички, без изключение, имат пълно автокаско.
            Приятел освободени са от винетни такси .Покажи ми къде пише обратното .14 години съм полицай така ,че знам повече от теб .
            Колега, купуваме и залепяме винетни стикери всяка година на всички автомобили, които се предполага, че може да се наложи да се движат извън населеното място, освен униформените. Последните действително са осовободени от винетни такси.
            Peugeot 301
            Punto 1.9 JTD - на жената

            Коментар


              #21
              Ох, този спор е малко безсмислен. Не разбират ли някои хора, че е безсмислено държавата да се САМООБЛАГА с данъци и такси.Впрочем, ето какво казва Закона за Пътищата:"Чл. 10б. (Нов - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) За движение по републиканските пътища на пътни превозни средства на Министерството на вътрешните работи и Неотложната медицинска помощ, които имат трайно монтирано устройство за подаване на светлинен сигнал с проблясваща синя или червена светлина и специален звуков сигнал, и на пътните превозни средства на Гражданската защита и на Въоръжените сили не се заплащат такси по чл. 10. "
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #22
                gantcho, не си прав в случая. Това, което предлагаш е равносилно на това държавните фирми да не плащат данъци, както и държавните служители да не плащат данъци, което е абсурдно.Колегата venco67 е казал точно - единствено униформените автомобили не плащат винетки (както пише и в цитирания от теб член на закона). Между другото в полицията има сигурно 2 пъти повече цивилни автомобили, отколкото патрулки. Правил съм експертиза на ПТП между патрулка и друга кола. В делото си имаше приложена полица за гражданска отговорност за патрулката (че бяха и виновни - не спряли на стоп). Дали е имало залепен стикер на стъклото за застраховката - незнам...

                Коментар


                  #23
                  Както каза колегата по горе, карат такива коли каквито им дават та карат. Като не им дават стикери да лепят, от къде да го извадят да го залепят ? И друго. В цитирания по-горе член пише, че са освободени автомобилите на бла бла бла бла на които има трайно монтирани светлини и бла бла бла. Специално си направих труда един път и погледнах, не знам кой се возеше в този автомобил (или президента или министър-председателя) и първата кола и оперативните имаха залепени винетки.

                  Коментар


                    #24
                    Immortal написа:
                    gantcho, не си прав в случая. Това, което предлагаш е равносилно на това държавните фирми да не плащат данъци, както и държавните служители да не плащат данъци, което е абсурдно.Колегата venco67 е казал точно - единствено униформените автомобили не плащат винетки (както пише и в цитирания от теб член на закона). Между другото в полицията има сигурно 2 пъти повече цивилни автомобили, отколкото патрулки. Правил съм експертиза на ПТП между патрулка и друга кола. В делото си имаше приложена полица за гражданска отговорност за патрулката (че бяха и виновни - не спряли на стоп). Дали е имало залепен стикер на стъклото за застраховката - незнам...
                    Ами не виждам къде е противоречието с това, което ти казваш. Цитирания законов текст касае винетните данъци и съм напълно прав, че държавните коли не плащат държавни данъци, а са освободени от тях. И това, както вече казах няколко пъти е съвсем логично - безсмислено е държавата да се самооблага. Това противоречи на елементарни принципи на фискалната политика - не е нужно пари от бюджета да пъдат прехвърляни в други негови пера самоцелно. Нещо повече - събираемостта на данъци струва пари и ако държавата се самооблага, тя би харчила излишни пари, дори само и в банкови комисиони. И още нещо в конкретния случай - органите на КАТ са част от причината изобщо да се събират винетни такси - те осигуряват безопасността по пътя :D Откъде накъде и те ще ги плащат. А що се отнася до останалите държавни коли, които нямат светлинна сигнализация - не знам колко са на брой, нямам никаква представа, но ако от държавния бюджет се вадят пари за да влязат пак в него, това е една безсмислена идиотщина :D И самоцелно вътрене на пари. Впрочем, на практика всички правителствени коли имат някаква светлинна сигнализация - и на полицията, и на президентството, и на НСО, и на правителството и на министрите и т.н.Премията за гражданската отговорност е нешо съвсем различно - тя е цената на реално предлагана услуга от частни застраховатлни дружества. От нея не може да бъде освободен никой. И никога не съм твърдял обратното. А що се отнася до държавните служители, това е различен казус - те плащат данъци в качеството си на частни лица, т.е. връщат на държавата част от парите, които тя им дава. Но тук не става дума за въртене на пари - това си е само на хартия. Разликата е, че КАТ не е частно лице, а самата държава. Същото важи и за тези държавни фирми, които извършват търговска дейност
                    She was only a whisky maker but he loved her still.

                    Коментар


                      #25
                      Immortal написа:
                      gantcho, не си прав в случая. Това, което предлагаш е равносилно на това държавните фирми да не плащат данъци, както и държавните служители да не плащат данъци, което е абсурдно.Колегата venco67 е казал точно - единствено униформените автомобили не плащат винетки (както пише и в цитирания от теб член на закона). Между другото в полицията има сигурно 2 пъти повече цивилни автомобили, отколкото патрулки. Правил съм експертиза на ПТП между патрулка и друга кола. В делото си имаше приложена полица за гражданска отговорност за патрулката (че бяха и виновни - не спряли на стоп). Дали е имало залепен стикер на стъклото за застраховката - незнам...
                      Колегата е прав.Хубаво е обяснил за винетките като данък, а причината държавните фирми да плащат данъци е различна. Те са търговски фирми, регистрирани са по търговския закон, целта им е да генерират печалба. Принципал е държавата и тази печалба пак отива в бюджета. Повярвай, че държавата на драго сърце би ги освободила от данък, но все пак има правила за конкуренция, които не позволяват подобни волности. Не съм добре запознат с облагането на държавните служители, но мисля, че и там има някакви преференции.
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар

                      Working...
                      X