Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БГ Police...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    БГ Police...

    Колеги,изрових случайно тези снимки,та се зачудих,възможно ли е полицейските автомобили да саосвободени от "гражданска отговорност"и винетка
    Прикачени файлове
    ===============================
    // ..."Денят не си личи по сутринта"... //
    ===============================

    #2
    За тях не знам автомобилите на Армията нямат винетки ,но гражданската е задължителна за всички.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Имат си и Гражданска имат и Каско. Имам приятел в полицията и ми каза, че са изплатили щета на една ладичка служебна (били са препречили пътя да пазят птп с нея и някакъв кьорчо се е спрял в нея) близо 600 лв за кажи речи минимални щети. Нали затова преди всяка година всички застрахователни компании се натискат да застраховат полицейските коли. Защото са адски много и се прави накуп и гражданска и каско. Друг е въпроса, че на гърба на стикерите пише, че когато не е залепен стикера полицата е невалидна...

      Коментар


        #4
        Не забравяйте ,че все пак това е нашата си мила България. :D
        MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
        "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
        R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

        Коментар


          #5
          Би било по-логично да си помислим, че в крайна сметка полицията не е "Гражданин"

          Коментар


            #6
            те полисмените на личните коли не слагат винетки и не правят ГО - ти искаш на служебните....
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #7
              PASSARELLA написа:
              Би било по-логично да си помислим, че в крайна сметка полицията не е "Гражданин"
              То и фирмите не са "Граждани", ама задължително лепват стикерите, иначе - глоби. При условие, че се обявява поръчка за застраховките, не виждам защо трябва да им се лепят стикери - излишни пари, които могат да се използват за други цели.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                donnna написа:
                те полисмените на личните коли не слагат винетки и не правят ГО - ти искаш на служебните....
                Дона имаме и и гражданска отговорност и автокаско .Като не знаеш не се обаждай неподготвена.

                Коментар


                  #9
                  Глупаво е полицейските автомобили да имат винетки. Едно на ръка, че е безмислено въртене на пари, а от друга страна, ако няма винетка, подгони някого и излезе на път за койсто се иска винетка? Какво правим? Глобяваме ги? Адвокатът пледира, че са заловили подопечния в нарушение на закона?
                  like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                  Коментар


                    #10
                    Все пак и те са участници в движението и те се движат по същите пътища..трябва да имат винетки и ГО...какво като са полицаи...
                    Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
                    Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

                    Коментар


                      #11
                      Винетки може и да нямат, но задължително трябва да имат ГО все пак има случай в който те са виновни за ПТП
                      Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

                      Коментар


                        #12
                        Junkey написа:
                        Винетки може и да нямат, но задължително трябва да имат ГО все пак има случай в който те са виновни за ПТП
                        Има такива случай да,нормално е,но те никога няма да са виновни(вартят,сучат и невинни)
                        "Умният човек не вярва на всичко което чуе,
                        не казва всичко, което знае и не харчи всичко което има."

                        Коментар


                          #13
                          sota написа:
                          donnna написа:
                          те полисмените на личните коли не слагат винетки и не правят ГО - ти искаш на служебните....
                          Дона имаме и и гражданска отговорност и автокаско .Като не знаеш не се обаждай неподготвена.
                          Бе имам един приятел, който до миналата година беше полицай, при това не в КАТ.В края на годината напусна, и тази година за пръв път си купи винетка. Някои може и да си слагат винетки, особено в големите градове, но в по-малките градове всички се познават и не си правят проблем един на друг, а в другите области една служебна карта върши чудеса.Возел съм се с него при такива ситуации и съм свидетел на подобни неща. С показването на служебната карта свършва проверката и следва ’Извинявай, колега, лек път".А така ли трябва да е?Едно време се разправяше един случай (приличащ на виц), при който един известен за времето си Ямболски милиционер спрял сина си в нарушение. Казал - 5 лв. глоба! Синът казал - нямам бе тате! - Добре, нА ти 5 лв да си платиш глобата, а довечера ще ми ги върнеш

                          Коментар


                            #14
                            А ако знаете колко са им изправни светлините не е истина... Преди години при една от акциите "Светлина" куки се заядоха с мен за 1 несветещ габарит - при това беше станало много скоро - защото си следя изправността на светлините - и им казах хубаво - пишете ако трябва - ама я да проверим патрулката И те ми се хванаха на акъла - имаше по 1 брой работеща светлина и всичките на диагонал - 1 стоп и 1 габарит 1 къс И не писаха

                            Коментар


                              #15
                              Lane Staley написа:
                              Глупаво е полицейските автомобили да имат винетки. Едно на ръка, че е безмислено въртене на пари, а от друга страна, ако няма винетка, подгони някого и излезе на път за койсто се иска винетка? Какво правим? Глобяваме ги? Адвокатът пледира, че са заловили подопечния в нарушение на закона?
                              Само да поясня какво е имал предвид колегата. Винетките са данък. Към републиканския бюджет. Държавните органи са бюджетни разпоредители, т.е. - те харчат бюджета. Ами какъв е смисъла тогава държавата сама да си плаща данъци на себе си И да върти пари от единия си джоб в другия...
                              She was only a whisky maker but he loved her still.

                              Коментар

                              Working...
                              X