Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги помогнете за един проблем с компютър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Ами Явка, не че се оправдавам, но всички го засичат момчето, а мен ме засича Любовта на Форума ми - самолетчето (обичам те бе, не се дърпай). По темата: за EXE-тата и различното им държане обясних няколко поста по-нагоре на какво може да се дължи, но нали първо трябва да си премерим клавиатурите, после езиците и накрая пишките. Обяснявам пак: ПРИ прецакана RAM памет (може и платка да му кажете, може и чип, може и плочка) тя не винаги е прецакана ЦЯЛАТА, а примерно част от нея, която ако паметта е > 256MB на Windows XP му стига да се инсталира и стартира (понякога, по време на инсталация реве, че му липсват файлове, но ние си натискаме Retry и в повечето случаи продължава). След като обаче се инсталира и стартира - започват мъките - инсталираме примерно няколко драйвера (чипсет, звук, видеокарта, мрежа), рестартираме и веселото почва - не тръгва това EXE, но други 5 тръгват, шестото пак не тръгва и такаааа... Всичко това се дължи на любимите ни Microsoft, които за толкова години опит така и не направиха прилична проверка на паметта, а само я "прочитат" дали е там... Така, M$ ги оплюхме, сега и девелопера на приложението е наред - той вместо да си пише собствена процедура за обработка на грешки дава на Windows кода и се надява той да каже на панирания потребител какво точно означава днес exception x0000007e Така, понеже съм човек, а и понеже съм на другия край на морето - дистанционно - може и да греша и ако паметта е ОК, остават още 2 неща, чиято проверка е много тегава - дънна платка и ПРОЦЕСОР. Добре, понеже аз толкова мога (според любовта на форума ми) ще спра с писането и ще чакам човекът най-сетне да пусне един МемТест 86+ .Абе, Явка, знаех, че си ми съмнителен, ама в 8 часа сутринта и бира... ти биеш дори моите рекорди по ранно отпочване бе Ай наздраве, но аз съм с кафе
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #47
      Immortal написа:
      6ma7ka7a написа:
      Immortal написа:
      Аз казах, че съм лаик Просто понякога решенията на на пръв поглед трудни проблеми идват от неспециалисти...А това видяхте ли го: "...Това започна да го прави след като смених хард диска с нов."?
      Абе колега ти нарочно ли с мене се заяждаш и аз вече не знам сега трябва да давам обяснения защо съм си сменил харда,кога съм спорил, че съм специалист но не съм и до толкова незнаещ че да немога да си сменя харда или примерно Windows-a.Сега ще кажа защо съм си сменил харда и как.Смяната на харда е защото беше много стар(на 6 години от стария ми компютър) и вече ми беше малък.А как го смених просто изках двата кабела от стария и ги сложих на новия.Сега доволен ли си колега специалист.
      Колега 6ма7ката, в този ми пост няма нито една думичка, насочена към теб. Къде видя заяждане?!?С горния си пост исках да насоча вниманието на колегите, които разбират, къде да търсят проблема ти.Аз също не съм специалист, и точно това означава думата "лаик".
      Колега извинявай но много вече ми беше се насъбрало с този комп. и без да искам си го изкарах на теб знам какво значи думата лаик макар, че съм рус.
      Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

      Коментар


        #48
        Така правих 5 теста с мемтест86 и не показа нито една грешка.Дефайлнах и биоса да видя дали нее от там но няма промяна.
        Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

        Коментар


          #49
          6ma7ka7a написа:
          Така правих 5 теста с мемтест86 и не показа нито една грешка.Дефайлнах и биоса да видя дали нее от там но няма промяна.
          Нямаш грешки в рама, това е добре, не за решаването на конкретният ти проблем, а просто защото си спестяваш едни пари за памет. Така, проблемът обаче остава. И ако все още не си решил да изхвърляш - дай да направим предложените от мен стъпки с онзи оригинален Windows XP Home дето го имаш.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #50
            НО има и случаи при 45 бр. теста да дава 14 грешки , и то при един последните пасове има ли някой , който знае кога става това ... мога и снимки да кача
            Прикачени файлове

            Коментар


              #51
              Може самата памет да не контактува добре. Хубаво е да се извади, изчисти както паметта, така и гнездото и после пак да се сложи.

              Коментар


                #52
                daley написа:
                Може самата памет да не контактува добре. Хубаво е да се извади, изчисти както паметта, така и гнездото и после пак да се сложи.
                може ама е малко вероятно

                Коментар


                  #53
                  И? Ще помагаш или и ти ще пречиш като любовта ми? За мен - памет която почервенее в тоя тест е или за боклука или за смяна ако е в гаранция.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #54
                    Вече върнах оригиналния Windows сега ще слагам някакъв който си дръпнах от нета когато изпълня всички останали стъпки пак ще пиша.
                    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                    Коментар


                      #55
                      jenshen73 написа:
                      И? Ще помагаш или и ти ще пречиш като любовта ми? За мен - памет която почервенее в тоя тест е или за боклука или за смяна ако е в гаранция.
                      ако погледнеш внимателно, ще забележиш, чепроблема е станал в ЕДИН от 45 -те пасав една област от адреси.причината е видна от следващата снимка -->предполагам е същото като на колегата със хубавия ник ’шматката’.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #56
                        Хм, тая картинка с чудни кондензатори е позната, но по дяволите аз защо винаги си мисля за ИЗПРАВНИ компютри? Това дъно е s478 от корава марка - за да кипнат така е експлоатирано или с недостатъчно охлаждане (невероятно) или с некачествено захранване (noname)... Виж, приемам, дори се надявам при колегата загатката да е по-заплетена, а не бомбирали кондензатори точно там
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #57
                          Кондензаторите ми са добре дъното е ново на около година както и процесора и видео картата.Само харда беше стар но вече е сменен.Ника ми е уникален просто няма сбъркване
                          Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                          Коментар

                          Working...
                          X