Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги помогнете за един проблем с компютър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Историята на рода му няма ли да искаш?
    Не мога да разбера защо сега се заяждаш ? Колегата просто се опитва да помогне ... също като другите.Във всяка тема в която става въпрос за компютри ти все си на въпреки с другите ...Sorry за оффтопика
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    Коментар


      #17
      Аз със писъл че съм сменил Windows няколко пъти но пак е така пробвах и с тази опция която пита гугъл но немога да разбера какво по точно пише.Благодаря на хората който помогнаха до тук.Утре ще го мъча пак.
      Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

      Коментар


        #18

        Коментар


          #19
          deadairplane написа:
          Като ти протече покрива цялата къща ли събаряш?За този ерор си има евент в евент вивъра. Взима кода на ерора и пита гугъл. Много трудноА забравих Линукса няма такива неща. Оня ден Пешо като пита за Линукс защо не му помогна ами пак се вреш във Вина който и без това не разбираш.
          Ей как па се изказа, много ясно, че като се скапе М$ се слага друг. Ако проблема не е в ОС, що ОС не казва в прав текст какво не му е наред. И кои неща няма Линукс, ядове с хардуера или бъг репорт или какво. В темата на peho никъде не се е питало за Линукс, а за сървърно приложение дето си е твой избор къде ще ползваш.

          Коментар


            #20
            Aз бих постъпил така. Първо бих пуснал един тест на машината. Има много софтуер за това, но най добре да заредиш от диск. Наи лесен за теб ще е Hirens boot. Там има почти всички необходими инструменти. Ако всичко е наред, пусни един формат на харда под дос, после почни нова инсталация. Задължително изтрий по време на инстала всички партишъни и създай един с около 30% от харда. Така ще се създаде системен партишън. Не създавай партиди а остави сетъпа да си го направи само един-той ще е C: задължително. (После след инсталирането ще си създадеш други. Нека те да са логически!) По време на инсталиране като те попита за формат дай пълен под NTFC. Задължително е да си мине цялата инсталация без никаква грешка. При наличие и на най малкото съмнение за такава, няма смисъл да продължаваш.Особено е важно CD или DVD- то да ти чете правилно. Т.Е. да е читаво. Ако цялата инсталация ти мине без забележки,ама никакви, няма да имаш повече проблеми. Аз ползвам версия на XP sp3 от юли 2008 година. Има го в замундата. Инсталирал съм го на стотици машини и нямам забележки. А относно грешката ти бих казал че се дължи на регистрите и тъй както те слушам е най вероятно от неправилна инсталация. След инсталацията задължително в реда- 1.Драйвери - като ги инсталираш провери в менидж дали всичко е наред. После архивиращи програми. аз първо слагам Уинрар а после Пауер архивер. Сега стартирай някое еxe на бозата. Например медиа плеар. Ако няма забележки освен че може да ревне за кодеци то всичко ти е наред с компа и Уиндоуса. Търси проблема в софтуера който ползваш по нататъка. Най вероятно някоя програма ти скапва регистрите. Успех! П.П. Никога не ползвай софтуер за чистене, поправяне или оптиматизиране на бозата. като и такъв за регистрите. Това е абсолютна глупост и ако не си наясно какво правиш, ще си имаш ядове пак. А, и също така в края на инсталиране на бозата създай само един акаунт.С различно от Админ или Администратор име. Така той ще е пак с администраторски права. Не оставяй сетъпа да ти го създаде автоматично, защото той ще е Администратор и от там ще имаш пак ядове.
            Fiat Marea TD100

            Коментар


              #21
              deadairplane написа:
              jenshen73 написа:
              Като начало да се пусне една проверка на оперативната памет (RAM). След това - малко реверсивно инженерство: 1. Инсталираш Windows XP на чисто2. Започваш инсталациите на драйвери и програми3. След всяка една - пробваш каква е ситуацията с изпълнение на конкретното .exe4. Ако не локализираш проблема - явно си карък 5. Ако нещо не ти е ясно - попитай отново.П.П. Изтегли UBUNTU, зашиши го на CD (гледай да е 32битово за по-голяма съвместимост) и на това CD като го пуснеш да стартира от него има Memory Test - ако мине без да избие грешка в червено - следвай горните стъпки.
              Като ти протече покрива цялата къща ли събаряш?За този ерор си има евент в евент вивъра. Взима кода на ерора и пита гугъл. Много трудноА забравих Линукса няма такива неща. Оня ден Пешо като пита за Линукс защо не му помогна ами пак се вреш във Вина който и без това не разбираш.
              Абе тарикат, да беше помогнал вместо само да спамиш. Нийде не съм му дал грешен съвет, но по спамерският ти пример - да, когато ти протече покрива и не разбереш от къде - може и цялата къща да събориш. Явно имаш нещо лично към мен, ако искаш - можеш да го изразиш физически, ако ти стиска. Хайде, нали ги разбираш много нещата - дай му съвет как да се сбори с конкретния евънт вместо да спамиш. Но то спаменето е по-лесно от това да си ползваш мозъка, който при теб и без това е само за пълнеж (баластра)...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #22

                Коментар


                  #23
                  deadairplane, аз не съм windows специалист, но ми се е налагало да търся информация за грешки и exceptions споменавани в event viewer. За съжаление в момента не мога да ти дам примери, които съм наблюдавал лично, но ето един бърз пример намерен в google, в който четем следното:
                  Warning If you use the ADSI Edit snap-in, the LDP utility, or any other LDAP version 3 client, and you incorrectly modify the attributes of Active Directory objects, you can cause serious problems. These problems may require you to reinstall Microsoft Windows 2000 Server, Microsoft Windows Server 2003, Microsoft Exchange 2000 Server, Microsoft Exchange Server 2003, or both Windows and Exchange. Microsoft cannot guarantee that problems that occur if you incorrectly modify Active Directory object attributes can be solved. Modify these attributes at your own risk.
                  Така че грешките там, и особено обясненията в microsoft knowledge base не винаги помагат. Лично аз съм виждал нещо от рода на: пробвайте това, ако не стане, това, ако и то не стане най-добре преинсталирайте. Така че не бързай със заключенията.П.П. Относно Linux-а, и темата, помогнахме и там, и смея да твърдя доста. peho, ако желае може да потвърди.
                  Fiat Brava 1.2 16V, 1999
                  Peugeot 307 1.6 16V, 2007

                  Коментар


                    #24

                    Коментар


                      #25
                      deadairplane написа:
                      Нали не очакваш в базата на Микрософт да намериш данни за грешка генерирана от програма направена за безисвестна Бургазка кабеларка от още по-безисвестен квартален хакер?Моля ви се Вина си му е наред успял е да си направи скриин шота с поне един изпълним файл който очевидно работи.
                      За това съм напълно съгласен. Относно това приложение, може да потърси feedback от тези, които са го писали.
                      Fiat Brava 1.2 16V, 1999
                      Peugeot 307 1.6 16V, 2007

                      Коментар


                        #26
                        Пак казвам не го право само на това exe от бургаските кабеларки просто дадох пример с него.
                        Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                        Коментар


                          #27

                          Коментар


                            #28
                            Мъртвиясамолет: Не давам мнения в теми за Linux, щото не съм компетентен. Давам мнение за Windows защото явно по-добре се справям от теб. Демонстрирам КАК Windows XP (няма значение версията) 32бита тръгва на 1GB модул, който е с прецакан чип във високите адреси. След опит за стартиране на изпълним файл тип PE32 - не тръгва, ако е писан да зарежда библиотеки във високите адреси. Ако пък е писан и без квалитетен error handler - избива красива MS грешка, която като я търсиш в google съветите са "Ако не ви свърши работа нито една от препоръките - правете като вятъра". Ако толкоз желаеш да ме намериш - заповядай ЛИЧНО във Варна, координатите ми ги има в блога ми. Адрес към блога ми, истинското ми име и много данни можеш да намериш дори без гугъл. Хайде със здраве, че от тези тъпи препирни с теб стигам до извода, че може от софтуер да не разбирам, но пишката ми определено е по-голяма от твоята ... Бъди здрав!
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #29
                              Колеги, апелирам към сдържаност. Личните нападки на никой не са от полза! Моля ви се като колега да се спрете с тези препирни, защото иначе като модератор ще взема мерки.По темата:Аз съм лаик, но да питам колегата - този ЕХЕ файл, сам ли си върви, или се инсталира от инсталатор?Щото ако на другия компютър е инсталиран с куп библиотеки и други файлове покрай него, е нормално ако копираш само ЕХЕ-то да не тръгне.

                              Коментар


                                #30
                                Immortal написа:
                                Колеги, апелирам към сдържаност. Личните нападки на никой не са от полза! Моля ви се като колега да се спрете с тези препирни, защото иначе като модератор ще взема мерки.По темата:Аз съм лаик, но да питам колегата - този ЕХЕ файл, сам ли си върви, или се инсталира от инсталатор?Щото ако на другия компютър е инсталиран с куп библиотеки и други файлове покрай него, е нормално ако копираш само ЕХЕ-то да не тръгне.
                                Immortal-e, пича нееднократно каза, че ДАВА ПРИМЕР САМО със този файл, но не му тръгват и други EXE-та. Ама нали трябва да става полемика. Дадох идея какво да направи:1. Тества паметта - ако всичко е ок - минава на точка 2:2. Инсталира на чисто Windows XP3. Тества EXE-тата4. Слага драйвер №15. Тества 6. Слага драйвер №27. Повтаря от стъпка 5 докато инсталира всички драйвери8. Ако не се прояви пробела продължава9. Инсталира програма №110. Тества EXE-тата11. Инсталира програма №212. Повтаря стъпка 10 докато инсталира всички нужни му програми13. Ако не се прояви проблема - нещо се е прецакало14. Ако се прояви проблема - знае след КОЯ инсталация е станало15. Оправя проблемната инсталацияНещо неясно или всички в тоя форум са руси??
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X