Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еииии веднъж да ни изненада зимата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Явор Митев написа:
    Вчера към 3 следобед тръгнах от София за Габрово....имам зимни гуми отпред - новички, но отзад съм с летните джапанки. Притеснявах се много как ще е на Витиня. Мислех си "-Витиня да мина и съм се прибрал".....да ама не. както често се случва в живота, бях изненадан точно там, където най-малко очаквах.На "околомръсното" точно на отбивката за богровите, пред мен един силистренец с опелче по джапанки се завъртя и заби в мантинелата. Едвам го изтикахме. От там нататък - никакви проблеми. На Витиня горе при тунелите с ниска скорост и внимателно, се минава спокойно. Забелязах обаче, че в другото платно, за към София, беше ад. Имаше мисля че два тира, които явно бяха затворили пътя, защото след тях опашката беше километри. 30-40 км преди края на магистралата, пътя беше идеален. Изпреварих на едно място две цистерни с около 110. В момента обаче, в който слязох от магистралата, настана ада. Карах по бяло платно. Пътя в ужасни бабунки, изпопадаха ми пломби, кариеси......много често забелязвах коли в канафките, без хора около тях. Най-странното бе, че ни подминаха около осем снегорина, с вдигнати лопати. На няколко пъти спирахме за по минута-две. ТИР-овете слагаха вериги преди всеки баир. Имах чувството че след баира ги махат и на следващият отново ги слагат. Докато чаках на едно място, видях тир, който беше извън платното точно след Б.извор.....бях на около два метра точно до гумата му. Лятна джапанка, че и изтъркана. Как тръгват тия хора, незнам.След големият баир преди Севлиево, пътя беше идеален. Държах си 80 без притеснения, след което завих към Севлиево. И там се почна с ужасите. Целият град почистен като да е минал срегорина половин час след снеговалежа и после аут,.....пие си ракииката някъде. Ужасни бабуни, огромни....изхвърлят те от пътя. Пред мен и зад мен гледам плаващи фарове, като в някакъв импровизиран балет. Мисля че от София до Севлиево пътувах по-кратко време, отколкото Севлиево - Габрово.Пристигнах под блока точно в 7.30, забих колата в една пряспа под терасата и я зарязах там. Днес ще я разривам, че трябва да се прибирам към Варна.Имам много снимки, но ще ви ги показвам като се прибера, няма как да ги сваля тук.Поздрави на всички и ми стискайте палци, че незнам каква е обстановката към Варна, където иначе жена ми каза, че няма сняг, но е студено.
    Обстановката около Шумен и Търговище не е никак розова.Проучи я първо ако имаш възможност Явка.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #47
      Варненската магистрала вчера около 15ч беше единствено мокра и валеше дъжд.Но след Шумен посока Русе нещата не бяха никак розови.
      Fiat Brava 1.8 16V GT

      Коментар

      Working...
      X