Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

WD-40 - МАГИЯ В ДЕЙСТВИЕ - АЛА БАЛА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    WD-40 - МАГИЯ В ДЕЙСТВИЕ - АЛА БАЛА

    Не се заблуждавайте ,че върши чак толкова работа поне това което се продава в Бг.Съществува ли магически продукт? Според много хора по света синьо-жълтият флакон WD-40 е точно това. За милиарди други той е просто спрей, който се използва толкова често, че води eдва ли не до пристрастяване. Проучвания в САЩ го сравняват дори с популярността на кока-колата - 72% от домакинствата го използват: жените - за да смажат скърцащата панта на вратата или да се справят със заяждащия катинар на гаража, а мъжете го държат не само вкъщи, но и в колата, на лодката, при инструментите. Приликата с кока-колата се забелязва и по невероятните мерки, осигуряващи секретността на формулата. Знаят я само трима души - по един в Америка, Австралия и Англия - трите места, където има производство. Тримата нямат право да летят с един и същ самолет - така намаляват риска от загубване на формулата при евентуална катастрофа.Какво е всъщност WD-40? Нанесен върху метална повърхност, продуктът бързо прониква през ръжда, остатъци от други наслоявания, мръсотия и се настанява директно върху метала под формата на плътен, немазен филм с дебелина, измервана в микрони. Не допуска въздействие на влагата. Така само с едно напръскване WD-40 съчетава пет функции, за които иначе трябва да използвате пет различни продукта. Почиства и предпазва метала от корозия, прониква и разхлабва заяли механизми и връзки, ,,гони
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Няма лъжа, няма измама - това нещо работи! Поне досега, вече толкова години, не съм останал разочарован от /въз/действието му.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
    Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
    Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

    Коментар


      #3
      И аз си го ползвам. Не е чак чудо, но върши работа. Иначе е напълно възможно това в България да се различава от това в другите страни, както е с шампоаните, сапуните, пастите за зъби и т.н.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        В България видях и менте на WD-40
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          преди няколко години Чичата донесе от германия WD-40 е на опаковка са еднакви но нашенското е по слабоонова (дет го донесе) беше направо уникум пръскаме на Бащата на песакара(тва дет фърля пясък и сол зимата) болтовете и нема и 1 мин и почват да се отвиват (а те са преживяли не малко Сол и други химикали) а нашето му трябваха 2-3 напръсквания през 5 мин. и то деистваше
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            Руснаците не напразно му викат Жидкий ключ,а щом те са го признали значи работи
            Bravo 1.2 16v
            Lancia Dedra 1.8 16v
            Suzuki GSXR250R

            Коментар


              #7
              жив ташак е това... единствената причина, да го позлвам е, че е удобно със спрейчето. а единствената причина да си купя втори път вд след първата малка опаковка, на която й свърши налягането а флакона наполовина пълен- бях в една железария и видях най-голямата опаковка за 3 кинта Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 нещо се бяха объркали и взех, че си купих пак. иначе нямаше. моите впечатления:- за ръжда и въобще з апочистване на свалени болтове- нафтата е значително по добра от вд. - за развиване на затегнали болтове също нафтата е много по-добра, както и спир. течност. - за гоненен на влага не мога д а кажа нищо, няам впечатление, не гоня влага аз- за смазка не става, щото за 2-3 дни се изпарява и уж си смазал нещо, ама след 2 дена по зле от преди, само полепва боклук по его, а смазката се изпарила...- за жици съм го пробвал на датчика на термостата за таблото ми- чат пат играе стрелката- пръснах, че е кофти мястото и за месец спря. след месец пак и аз пак пръснах и пак спря за месец. и отново почна и колкото и д апръсках файда йок. затова като си сменях термостата- една капка преобразувател на ръжда за 5 мин лъсна буксата и 1 год вече няма проблем, мисля, че никога повече и няма да имадобри страни:-както казах удобно е спрейчето и може да пръска там където с нафтата ще трябва д ая пълниш ти във флаконче и да се гърчиш общо взето...- става за затегнали болтове ако си почнал да го развиваш и затяга по пътя да пръснеш, да върнеш малко и после поохлабва- нищо повече от капка масълце, но като болта е посока нагоре пак е много по-удобно от капка масло на отверка
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Аз също го използвам и съм много доволен. Последния спрей го купих от "Бриколаж" ( малко по- скъпичък ), но ми се струва с по-добро качество от предните флакони, които съм ползвал...Успях да победя автоматичната "скърцаща" врата на хидравличния асансьор във входа ми, трудноотварящата се предна дясна врата на колата (смазах лостчето на бравата) и ред други. В работата си го използвам често и го предпочитам пред препаратите на "Чилейд" например.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #9
                  pakumba написа:
                  ...
                  Сашко, т’ва не е пенкилер! Добре, че не си го пробвал за главоболие Иначе съм напълно съгласен, че като смазка хич го няма и малко след като си пръскал мястото остава съвършено сухо. А може би проблемът е в това, че се опитват да ни го продадат като пенкилер. Не може от един и същи спрей да очакваш действие като смазка и като спрей за ел. контакти. Просто нема начин. Аз си купувам специализирани спрейове - течна смазка, за ел. контакти (тоя съдържа бензин и целта му е почистване и изсушаване) или пък спрей с грес за оная люлка за щангите на скоростите на типото Но WD-40 не ползвам.
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    Който е гледал филма "Моята голяма гръцка сватба", няма начин да не се сети за "Уиндекс"
                    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                    Коментар


                      #11
                      WD-40 видях за първи път през 93г. като се качих първи рейс млад моторист :D на товарен кораб. При тази влага в морето няма нищо което да се справя по добре от WD-40. Кадето ще се прави ремонт по тръбните връзки които са с фланци и болтове , без този продукт работата е немислима в морски условия.Още несъм попадал на менте но никога не е късно. Определено върши работа.
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #12
                        Аз пък ползвам AB80 на ABRO - хем по-евтино, хем разлика няма! И флакона си има налягане до последно!
                        Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                        Коментар


                          #13
                          За ръжда спирачната течност върши чудеса, за смазване имам флаконче литиева грес, а за ел. контакти, спрейовете на Philips нямат равни. Познайте сега дали ползвам WD-40 :D
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар

                          Working...
                          X