Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Случка с ЕКО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Откакто на "Шел" ми счупиха капачето на резервоара (просто го отвориха със замах и то се счупи, нали знаете-"дошло му е времето"...) пред няколко години, винаги без изключение си зареждам сам. И хич не ми трябват псевдоуслугите им като почистване на стъкла на ивици или помпане на гуми с половин атмосфера разлика една от друга. Не съм учтив, но не съм и надменен, просто с 2 думи им казвам, че не се нуждая от услугите им. А и гледам малко лошо и те много-много не настояват . За стотинки не се циганя, но не обвинявам и хората, които го правят. Аз пък се карам, ако ме излъжат, когато си купувам сладолед. Причината затова е, че много обичам сладолед и всеки грам за мен е ценен :D .
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #32
      ilko-gd написа:
      Нищо лично, но някак доста преувеличавате. Вие идеални ли сте в работата си Не ви върнали 6ст., ами голяма работа, нали и другите са хора. Кой от вас работи на каса, така като слушам май никой.Ами остави ги тия стотинки на момичето, нека и тя вечерта като си тръгне от работа да е доволна, че са и останали 2лв бакшиш. Остави и някаква стотинка на момчето на колонката, дето мръзне цял ден. Това са дребни работи, а пък това в Германия просто нямам думи, много е смешно, явно кризата им се отразява и по цял ден се чудят какво да правят, та си измислят забавление.Докато се мръщите за глупости и се чудите как да намерите кусурите на другите нищо няма да видите от тоя живот, толко ли си нямате друга работа.А за пушенето на бензиностанции, да разрешено е на определени за целта места на самият обект.И колега dudulia толкова ли ти стана кеф, че заради теб и най-вече за глупости са спряли поне 50лв от заплатата на момичето на касата, голямо геройство.
      Да колега,определено ми стана кеф и се надявам от Гърция да стегнат ръководството в България.Искам да те попитам,ако се взриви бензиностанцията заради някой пушач и някой твой роднина е там дали ще ти е приятно?Освен това по въпроса за 6-те стотинки ще ти кажа ,че явно не си пътувал много навън и не знаеш как се обслужва там!За твое сведение в Европа при плащане на каса задължително се връща ресто до стотинка!Служителите нямат право да вземат бакшиш,дори ти да им го даваш,да не говорим тя да не ти върне точно ресто.Бакшиш се взима единствено и само в сферата на обслужването ( заведения най-вече).За сметка на това САЩ е страната на бакшиша,но и сервиза им е перфектен.Там при зареждане не се слиза от колата.Идва бензанджията,налива ти бензин и му даваш "задължително" бакшиш,но ти не слизаш дори от колата си!Относно това дали ми е станало кеф- останах морално удовлетворен,че изявих моята гражданска позиция.Не давам някой да се прави на хитър и да приема за нормално това да лъже хората!Тук въпросът е принципен и става въпрос за начин на мислене.Това за съжаление е начинът на мислене на голяма част от хората в България.Тази касиерка днес работи в бензиностанция,но утре може да е в парламнета.Начинът и на мислене е да краде и не можеш да ме убедиш,че щом днес е крала и утре няма да има подобни амбиции.Единствено ако знае,че може да бъде санкционирана под една или друга форма има шанс да си промени мисленето,но явно не си вникнал в тази идея,а в теб избива първичната реакция,че аз съм скръндза за 6 стотинки....Хайде със здраве!
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #33
        Ах че сме лоши, на горката касиерка и спрели 50лв от заплатата.Ах че сме лоши, горкия депутат няма пак да го изберат щото го посочихме с пръст че краде.Ах че сме лоши, комшийката ще я заболят краката защото и направихме забележка да не си хвърля боклука през балкона.Ах че сме лоши, изискахме лекаря да направи всички изследвания които е написал че е направил (и съответно прибрал пари от касата).Ах че сме лоши, горките мандраджии им умира далаверата с фалшивото сирене.Ах че сме лоши, ..............Айде моля да престанем с ’услугите’ към хора дето не си вършат работата. Ако не им е кеф - да напуснат. Като са се цанили са им обяснили какви са им правата и какви са им задълженията, дали са си задника под наем, както всички и са ДЛЪЖНИ да си вършат работата така както трябва.

        Коментар


          #34
          Абе хора, голяма гражданска позиция, няма що. За 6 стотинки и вече се хвалим?Похвално, щом това ти носи удовлетворение. Но на мен ми прилича на изливане на насъбрана отрицателна енергия върху най-беззащитния обект.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #35
            В Кюстендилското Еко пък онзи ден касиерката нещо се помеша и ми върна повече стотинки, а забрави да ми върне левовете.Примерно рестото ми беше 2.40 - тя ми връща 80 ст. а забравя да им даде 2 лв., но мисля, че стана случайно, щото сама се поправи след 10 сек. и дори се изчерви!!!
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #36
              ls1 написа:
              Айде моля да престанем с ’услугите’ към хора дето не си вършат работата. Ако не им е кеф - да напуснат. Като са се цанили са им обяснили какви са им правата и какви са им задълженията, дали са си задника под наем, както всички и са ДЛЪЖНИ да си вършат работата така както трябва.
              Lane Staley написа:
              ... изливане на насъбрана отрицателна енергия върху най-беззащитния обект.
              "Най-беззащитният обект" е първопричината за "насъбрана отрицателна енергия".
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #37
                Lane Staley написа:
                Абе хора, голяма гражданска позиция, няма що. За 6 стотинки и вече се хвалим?Похвално, щом това ти носи удовлетворение. Но на мен ми прилича на изливане на насъбрана отрицателна енергия върху най-беззащитния обект.
                Колега,явно не вникваш в идеята на поста.Не е въпроса за 6 стотинки,а за:1.Пушене на забранено място от страна на служител.2.Даване на лош пример от страна на управителя.Какъв респект ще има той пред служителя,да направи забележка за пушене на забранено място,след като той нарушава забраната?3.Никаква реакция от страна на централата в София,докато не написах писмо до централата в Гърция.4.Начин на мислене и защита на гражданите...Докато сами не си защитаваме интересите,няма да се оправи страната ни.Докато не се оплакваме на управителите,те няма как да разберат за нередностите по места.И тъй като е голяма работа за 6-те стотинки според теб,защо не връща точно ресто?Защо не връща на всеки един по няколко стотинки повече?
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #38
                  Абе важно е да си щастлив и да се чустваш значим. Намерил си си "пазарна ниша", евала ти правя. П.С.Само който не е работил с хора, само той не знае какво е цял ден да ти лазят по нервите разни нерваци, комплексари, тежкари и какви ли още не.
                  like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                  Коментар


                    #39
                    ...
                    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                    Коментар


                      #40
                      ilko-gd написа:
                      Lane Staley написа:
                      П.С.Само който не е работил с хора, само той не знае какво е цял ден да ти лазят по нервите разни нерваци, комплексари, тежкари и какви ли още не.
                      Точно А пък на dudulia ще кажа, че бензиностанцията не може да се взриви от това че някой пуши на 5 метра от колонката не се притеснявай. А пък защото много приказваш за Гърция, а аз много често ходя там през лятото ще ти кажа, че там има бензиностанции в гаража. Нещо като кварталното магазинче само че бензиностанция, точно до нея на един метър има примерно заведение, всички си седят и си пушат. Даже гърци като идват да зареждат при нас в България си пушат и като им кажеш че е забранено естествено гасят цигарите.А и още нещо не знам дали си работил на каса, но да много често няма стотинки, особено по 5 ст. През деня на бензиностанцията минават много коли, в доста от случаите се случва да се прескочат няколко стотинки отгоре при зареждането, пистолета не може да пусне 1ст, защо ще ви обясня ако искате, НО да знаеш, че никоя касиерка няма да ти каже дай си ми 3-те стотинки, защото е смешно.Ти като си толкова принципен, си купи нова кола, да не замърсяваш толкова, лятото не си пускай климатика, че пак замърсяваш с по-големият разход, у вас внимавай зимата стой на студено, лятото на жега, че и тока като се произвежда се замърсява природата, къпи се в реката и т.н.И един приятелски съвет, НЕ ГЛЕДАЙ ТОЛКОВА В ЧУЖДОТО КАНЧЕ, ами първо си погледни твоето На чужд гръб и 100 тояги са малко.
                      Колега,аз съм принципен и не разбирам какво искаш да кажеш по въпроса с къпане и т.н.Гърция може да е много по-напред от нас,но е много по-назад от развитите в Европа страни.Не искам тази тема да се превръща в обиди едни към други,но след този пост не мога да не те попитам следното:Доколкото ми е известно си работил,а и може би все още работиш на бензиностанция.Не знам колко е оборотна,но ми е любопитно в крайна сметка колко лева разлика в + или - се получава от тези закръгляния на ден?Това,че почти винаги касата излиза на + съм 100% сигурен.Нормално е тези пари да се прибират от персонала,но това не е бакшиш,а кражба колега.Кражба от всички клиенти.Защо не си сложете една кутийка,на която да пише бакшиш(така е почти навсякъде в САЩ) и ако клиента прецени да ви пусне бакшиш(било въпросните няколко стотинки,а защо не и повече,когато е доволен от обслужването?)Относно това да нямате по 5 стотинки си е изцяло ваш проблем.Има банки за тази цел.Как в нормалните страни няма липса на стотинки?Просто шефовете там се грижат за това да има необходимото количество дребни пари.Спирам с коментарите по тази тема,защото явно много хора от нас не искат да има промяна в страната ни.Явно им харесва да ги лъжат,мамят и да цари беззаконие.
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар


                        #41
                        ilko-gd написа:
                        Lane Staley написа:
                        П.С.Само който не е работил с хора, само той не знае какво е цял ден да ти лазят по нервите разни нерваци, комплексари, тежкари и какви ли още не.
                        Точно А пък на dudulia ще кажа, че бензиностанцията не може да се взриви от това че някой пуши на 5 метра от колонката не се притеснявай. А пък защото много приказваш за Гърция, а аз много често ходя там през лятото ще ти кажа, че там има бензиностанции в гаража. Нещо като кварталното магазинче само че бензиностанция, точно до нея на един метър има примерно заведение, всички си седят и си пушат. Даже гърци като идват да зареждат при нас в България си пушат и като им кажеш че е забранено естествено гасят цигарите.А и още нещо не знам дали си работил на каса, но да много често няма стотинки, особено по 5 ст. През деня на бензиностанцията минават много коли, в доста от случаите се случва да се прескочат няколко стотинки отгоре при зареждането, пистолета не може да пусне 1ст, защо ще ви обясня ако искате, НО да знаеш, че никоя касиерка няма да ти каже дай си ми 3-те стотинки, защото е смешно.Ти като си толкова принципен, си купи нова кола, да не замърсяваш толкова, лятото не си пускай климатика, че пак замърсяваш с по-големият разход, у вас внимавай зимата стой на студено, лятото на жега, че и тока като се произвежда се замърсява природата, къпи се в реката и т.н.И един приятелски съвет, НЕ ГЛЕДАЙ ТОЛКОВА В ЧУЖДОТО КАНЧЕ, ами първо си погледни твоето На чужд гръб и 100 тояги са малко.
                        Колега,аз съм принципен и не разбирам какво искаш да кажеш по въпроса с къпане и т.н.Гърция може да е много по-напред от нас,но е много по-назад от развитите в Европа страни.Не искам тази тема да се превръща в обиди едни към други,но след този пост не мога да не те попитам следното:Доколкото ми е известно си работил,а и може би все още работиш на бензиностанция.Не знам колко е оборотна,но ми е любопитно в крайна сметка колко лева разлика в + или - се получава от тези закръгляния на ден?Това,че почти винаги касата излиза на + съм 100% сигурен.Нормално е тези пари да се прибират от персонала,но това не е бакшиш,а кражба колега.Кражба от всички клиенти.Защо не си сложете една кутийка,на която да пише бакшиш(така е почти навсякъде в САЩ) и ако клиента прецени да ви пусне бакшиш(било въпросните няколко стотинки,а защо не и повече,когато е доволен от обслужването?)Относно това да нямате по 5 стотинки си е изцяло ваш проблем.Има банки за тази цел.Как в нормалните страни няма липса на стотинки?Просто шефовете там се грижат за това да има необходимото количество дребни пари.Спирам с коментарите по тази тема,защото явно много хора от нас не искат да има промяна в страната ни.Явно им харесва да ги лъжат,мамят и да цари беззаконие. Моля модераторите,ако сметнат за необходимо, да я изтрият.
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #42
                          ...
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар


                            #43
                            Илко, трябва да слезнеш малко от камбанарията си.

                            Коментар


                              #44
                              То не е зле и вие да слезете малко от вашата.3 страници да се бием в гърдите колко будни граждани сме. Явно колегата би хвърлил камък и по Христос. Да работиш с хора е адски натоварващо - на един жена му му изневерява, на друг му забавили заплатата, на някоя мадама и се олющил лака, на друга мъжа и има нужда от Трибестан, на някого детето му има повече двойки в бележника отколкото във всички тиражи на еврофутбол за годината, на пети котката му се разгонила, на незнам си кой му се случило незнам си какво... и всички тези ти минат през главата - кисели, раздразнителни, агресивни, ужасяващо депресивни или гадно саркастични. И после идва Дудулиа и ти вдига скандал за 6 стотинки...
                              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                              Коментар


                                #45
                                А дали си давате сметка че тези изнервени и облъскани хора са такива точно заради малките войнички които се налага да водят всеки ден, същите като с това да те лъжат на каса? Отказвам да ’проявявам разбиране’ към търговски работник, не и когато това разбиране се ИЗИСКВА от мен. Ако се чувства натоварен от работата си - да си смени работата. Разберете че наемния работник е нает на работа, оттам нататък неговото удобство не е проблем на работодателя освен ако това не се отразява на работата.Изобщо забелязвам напоследък че хората искат похвала когато си свършат работата. Не виждам откъде-накъде?! Да свършиш нещо повече - разбирам. Да се постараеш - да ти дадат отгоре. Но забелязвате ли как по министерства да речем си раздават премии не защото са свършили нещо в повече - а защото са свършили каквото трябва?!Това ’нямам дребни на касата’ е смехотворно. Има си банки, развалят се стотинки, проблема е решим. Не става дума за 6 стотинки тука, става въпрос за принципен проблем който имаме в България свързан с производителността на труда. По цял ден се чудят работниците как да мине още някой час. Гледахте ли Карбовски предната събота? Български емигрант в Испания каза че той може и да си носи джиесема на работа, но всички са предупредени да не му звънят, а и да звънят той не им отговаря. Ей така се работи. Отиваш на работа и за 8-те часа даваш всичко от себе си. Никакви отклонения и разфокусирания. Звучи сухо, задръстено, знам че ’ай шти бачкам аз за 500 кинта’ и други подобни ви минават през главата обаче в момента в който всички свикнем да работим така - тая държава само напред и нагоре ще е. Следващия път като минете покрай хора кърпещи пътя и видите че 9 седят и един лениво бачка пак си спомнете за тая тема. И им помахайте дружелюбно, защото те са продукт на вашата ненужна и вредна толерантност.

                                Коментар

                                Working...
                                X