Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Ексел...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Ексел...

    Е колеги днес ми изникна един въпрос...правя едни оферти...и има над 400 цени...на които трябва да се добавят 10%....цените не са със формула просто са написани една под друга в отделни клетки....как да го направя автоматично промяната, че не ми се пише цял ден утре...благодаря предварително на отзовалите се... Изтрих дублиращата се тема.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    #2
    Цените ти са в колонка В да речем.Пишеш в клетка С1: "=В1*1.1". Ентър. След това хващаш долния десен ръб на клетка С1 и я издърпваш до долу (до края на цените). С1 е всъщност Сn, където n е първия ред с цени.След това преместваш цялата колонка В някъде в дясно, където няма да се разпечатва и си готов.Не изтривай обаче вече на пръв поглед ненужната колона В, щото автоматично ще ти се изтрият и новите цени.Друг вариант, вместо да местиш колонка В вдясно е просто да я свиеш толкова, че да не се вижда. От А да се вижда директно С.Има и други варианти, като да копираш целия шийт в нов шийт, и да дадеш цените в новия шийт да се образуват от стария като се умножават с колкото трябва.Или дори отделен файл да направиш. Но във всички случай не трябва да изтриваш оригинала.

    Коментар


      #3
      Дай и аз да изкарам някой лев....
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос за Ексел...

        kiselo написа:
        Е колеги днес ми изникна един въпрос...правя едни оферти...и има над 400 цени...на които трябва да се добавят 10%....цените не са със формула просто са написани една под друга в отделни клетки....как да го направя автоматично промяната, че не ми се пише цял ден утре...благодаря предварително на отзовалите се...
        Ако почерпиш ракия - ше доа до вас и ше ти покажа! Уффф, тез софиянци ше ми изядат хляба дейва...
        Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

        Коментар


          #5
          Immortal написа:
          ... Но във всички случай не трябва да изтриваш оригинала.
          А ако все пак искаш да остане само една колона с новите цени (съдържаща абсолютни стойности, а не формули): вмъкваш нова колона, избираш клетките съдържащи резултатите, получени с формулата, копираш, позиционираш курсора на първия ред в новата колона и от меню Edit избираш Paste Special. В отворилия се диалогов прозорец посочваш Values (вж. картинката) и потвърждаваш с OK. След това можеш да изтриеш изходната колона с формулите. Добавено: Бях пропуснал копирането (Control+C)...
          Прикачени файлове
          ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #6
            Pecho!Знаех си че не може да няма такава опция

            Коментар


              #7
              Excel е велика програма! Сега забелязах, че съм пропуснал копирането в предния пост! Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
              ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #8
                А как да извадим 5% от пак такава колонка? със клетките и местенето ясно ами формулата!?
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #9
                  Еее, колега, ама ти пък питаш за съвсем елементарни неща! Направи си труда да научиш поне основните работи - тези усилия ще ти се изплатят многократно, повярвай!В случая: всяка формула започва със знак = (равно) и нататък използвай основните аритметични действия! Виж и картинката.
                  Прикачени файлове
                  ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                  Коментар


                    #10
                    Имах на ремето един началник който казваше: Не четете бе, не четете! Младите искате всичко да ви е на компа с иконки и картинки като книжка в забавачница, ама тия картинки и иконки се правят от хора ЧЕЛИ дебели книги.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      NikMar написа:
                      Имах на ремето един началник който казваше: Не четете бе, не четете! Младите искате всичко да ви е на компа с иконки и картинки като книжка в забавачница, ама тия картинки и иконки се правят от хора ЧЕЛИ дебели книги.

                      Коментар


                        #12
                        NikMar написа:
                        Имах на ремето един началник който казваше: Не четете бе, не четете! Младите искате всичко да ви е на компа с иконки и картинки като книжка в забавачница, ама тия картинки и иконки се правят от хора ЧЕЛИ дебели книги.
                        да все пак тези които четат тези дебели книги за това ги четат за да можем ние "простосмъртните" да се занимаваме с по интересни и приятни неща свързани с живота пък нека си стоим непросветени за някой неща...както се казва за всяко нещо си има хора...някой се имат за умни други за практични...неискам някой да се чувства обиден от това...просто мнение... благодаря ви за помоща и че ме нахокахте...факт е че съм прочел и видял необходимата ми литература и неща....ама при работа с Ексел явно и по математика съм пропуснал някой от подробностите или съм ги забравил...да отлично знам с какво започва всяка формула...но като пишеш оферта за 500 000лв със едиколко си артикула и всяка грешка излиза от твоя джоб повярвай ми и ти ще питаш като не си сигурен на 100%...особено когато ти се налага да следиш как стажант го прави всичко това а ти да отговаряш за него аз препочитам да питам отколкото да сгреша...
                        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                        Коментар


                          #13
                          Извън темата: Кръгчетата (елипсите) и стрелкичките малко по-нагоре как се правят ?
                          Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

                          Коментар


                            #14
                            syscop написа:
                            Извън темата: Кръгчетата (елипсите) и стрелкичките малко по-нагоре как се правят ?
                            Като са копирали това което е на десктопа, а после са го "ремонтирали" образа я в "пейнт", я във "фотошоп"-а... Ти поне ше почерпиш ли е’на ракия?
                            Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                            Коментар


                              #15
                              Нема грижи :D , ама по нета ще е малко трудно (освен ако не е виртуална :D )п.с. то не е интересно как са го копирали, а как са го нарисували ?
                              Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

                              Коментар

                              Working...
                              X