Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос свързан с линукс.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос свързан с линукс.

    Някой сблъсквал ли се е с конфигурирането на Postfix, Postfixadmin и Courier да работят с виртуални хостове и много пощенски кутии. Нужна ми е помощ от човек запознат с това. Направил съм някои неща според разни ръководства и мога да пращам поща и да получавам,стига да е изпратено писмото от моя си сървър, но ако изпратя от друг пощенски сървър, не получавам писмото. Това дали има нещо общо с rDNS записите, понеже с моя доставчик за това още не сме се разбрали. Предварително благодаря на хората, които изкажат компетентно мнение.

    #2
    По-скоро с MX записите за дадения домейн. Ако света не знае за теб, няма как да ти прати нещо. Ако имаш DNS сървър ти трябват записи от този род:
    Код:
    IN     MX     5     mail.example.com.IN     MX     10     mail2.example.com.
    където mail.example.com е твоята машина, със съответен A и PTR (като според RFC mail не трябва да е CNAME ). А mail2 е бекъп сървър ако имаш такъв. PTR често се използва за antispam мярка, така че е хубаво да има (голяма част от спама идва от dialup със записи от рода 1-2-3-4-dynamic-ip.example.com). Също така, не е лошо да се замислиш и за SPF. Това е на първо време, разбира се причината може да е и някъде другаде например в някое от restrictions правилата.
    Fiat Brava 1.2 16V, 1999
    Peugeot 307 1.6 16V, 2007

    Коментар


      #3
      Нямам си собствен DNS, но в настройките на домейна това за МХ записите е направено така: priority 10 , host @ , goes to mail.mydomain.com. А това за mail в CNAMES, какво искаш да кажеш, че в CNAMES не трябва да имам запис от вида: host mail , points to @ , това не трябва да го има там ли? Аз обаче мисля че проблема е някъде в настройките на postfix или courier.Обаче се чудя защо не са ми върнати писмата като не доставени и дали изобщо достигат до сървъра ми? Можеш ли да кажеш какво да проверя и на какво да обърна внимание?

      Коментар


        #4
        За cname, не че не може, просто не е според RFC, но като гледам въпреки това е практика по хостинг компаниите. За това, че не са върнати писмата, възможно е да са в опашката на изпращащия сървър все още. Прати ми на ЛС ако искаш домейна да прегледам записите, все пак, но от това, което си написал изглежда наред. Разгледай лог-а и виж дали отсрещните сървъри въобще са правили опит да комуникират с теб. Ако примерно пращаш от гугъл, дали има нещо от рода:
        Код:
        Feb 15 07:55:07 hostname postfix/smtpd[32129]: connect from mail-gx0-f159.google.com[209.85.217.159]Feb 15 07:55:07 hostname postfix/smtpd[32129]: ED0541D7B82: client=mail-gx0-f159.google.com[209.85.217.159]Feb 15 07:55:08 hostname postfix/cleanup[32135]: ED0541D7B82: message-id=<10251a1f0902142155t3d935a45we5b05470cf5ec951>Feb 15 07:55:09 hostname postfix/qmgr[2627]: ED0541D7B82: from=<username>, size=194504, nrcpt=1 (queue active)
        Кои от тези секции имаш е main.cf и какви са правилата в тях:
        Код:
        smtpd_client_restrictionssmtpd_helo_restrictionssmtpd_sender_restrictionssmtpd_recipient_restrictionssmtpd_data_restrictions
        Fiat Brava 1.2 16V, 1999
        Peugeot 307 1.6 16V, 2007

        Коментар


          #5
          Пробвах да изпратя от yahoo и mail.ru, но няма нищо в логовете на мейла при мен. А от тези рестрикции нямам нито една в main.cf. След малко ще имаш и лично с домейна.

          Коментар

          Working...
          X