Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се пишат/превеждат упътвания ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се пишат/превеждат упътвания ?

    Та след като светна тревожна червена лампичка на най-хубавия автомобил реших все пак да погледна упътването че ми е отскоро колата и "гледам и не вярвам на ушите си":Предполага че открихте разликите. На мен ми е смешно , ама си представям как някой отваря чете и сипва спирачна течност там дето не и е мястото.
    Прикачени файлове
    Brava 1.6 ELX

    #2
    Много явна грешка. Октъде си се сдобил с това на БГ ми е любопитно?
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #3
      Превод е, не много добър- дума по дума най-вероятно. Грешката е защото се използва софтуер, има подобен сегмент в текста, софтуерът го е поставил, защото съвпада на 90-95%, преводачът е минал на другия сегмент без да погледне. Така става като се наемат неквалифицирани преводачи за малко пари и не се плаща на друг да погледне превода.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        tyson написа:
        Много явна грешка. Октъде си се сдобил с това на БГ ми е любопитно?
        Предполагам си се заблудил че е на фиат-а , ама най-хубавия автомобил нали знаеш кой е - този на който разхода му ти излиза 0 лв за колкото искаш километри (в момента е Фабия) Чак след това в класацията идва Фиата. Не знам кой им го е превеждал ама смятам да го пратя на Еуратек и на комисията за защита на потребителите да се посмеят и те.
        Brava 1.6 ELX

        Коментар


          #5
          Това ми напомня за една случка от преди 4-5 години в един сервиз в "Надежда" където ми ремонтираха Бравото:Пежо 306 влиза за ремонт след като омешало маслото и водата.Ремонтират го, собственика плаща примерно 500-700лв. и си го взима перфектно, даже има някакви бонуси около ремонта, защото не всеки ден се прави толкова сериозен ремонт на кола.Всичко хубаво, обаче след около месец колата се връща със същия проблем - омешала маслото и водата Познайте собственика къде долива масло?!

          Коментар


            #6
            Ааааааа не :D
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #7
              ele написа:
              Превод е, не много добър- дума по дума най-вероятно. Грешката е защото се използва софтуер, има подобен сегмент в текста, софтуерът го е поставил, защото съвпада на 90-95%, преводачът е минал на другия сегмент без да погледне. Така става като се наемат неквалифицирани преводачи за малко пари и не се плаща на друг да погледне превода.
              мда, тук някой разбира от CAT-технологии.по принцип софтуерът при превод помага изключително много, но в ръцете на мърлив преводач се вижда до какво води. а тук са спестени и пари за коректор/редактор според мен. вярно е, че се правят грешки, човешко е, но втори човек като прегледа след теб, се оправят тези грешки.
              Alfa 147 JTD 115 hp
              ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

              Коментар

              Working...
              X