Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компютърна конфигурация !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Компютърна конфигурация !!!

    Колеги,рещил съм да си взимам някакъв домашен компютър който ще го ползвам за игри предимно.И понеже хич не разбирам от:процесори,РАМ памети и тем подобни,ви моля да дадете съвет за някаква добра конфигурация до 1400 лева.Даже ако е възможно и някакъв линк към фирма която да я предлага тази конфигурация.Хайде предварително мерси на всички.
    Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

    Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

    #2
    Колега,кажи какво трябва да включва конфигурацията и мога да ти помогна.Всмисъл,трябва ли да се включи монитор,мишка,клавиатура,слушалки/колони,кутия,записвачки и тн или ти ги имаш от предишен компютър?Ако тези 1400лв са само за процесор,видео карта,дъно,рам може да стане много добър компютър за новите игри
    Punto 1.2 75hp '95

    Коментар


      #3
      Колега, за тия пари ще си вземеш невероятна конфигурация ... просто погледнах в Жар ... и за тези пари има доста добра конфигурацийка .. http://www.jarcomputers.bg/l_bg/?m=7&i=535563
      Fiat Tempra 1.6 Carburator 1991 - 63kW / 86 hp -=> Дамата в Червено

      Коментар


        #4
        Конфигурацията няма нужда да включва клавиатура и мишка.Даже и монитор е хубаво да не включва щото съм решил да си взимам един 22 инчов а тези които го продават комплект с готовите конфигурации май са 17.Също така слушалки камери и тем подобни за сега не ми трябват.Колега Mandor,имам само едно питане.Доколкото съм чул процесорите на АМД(какъвто е от предложеният от теб линк)май не се толкова добри колкото тези на ИНТЕЛ конкретно за игри.Може и да се бъркам де затова давайте мнения.
        Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

        Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

        Коментар


          #5
          Дънни платки за INTEL GIGABYTE EP45-UD3Процесори INTEL CORE 2 DUO 3.00GHz CONROE E8400, 6M, 1333, BOX, Dual Core Памети RAM ADATA 2 x 2GB DDR II 800+ Твърди дискове & Флопи WD 640GB 7200 32MB SATA II Видео карти PALIT 1024M HD4850 DDR III PCI-E Кутии и Захранвания CHIEFTEC Захранване 600W1312лв с ддс в sky, с останалото си харесваш кутия и записвачка и си готов
          ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
          Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
          Jet Black E46 M3

          Коментар


            #6
            Windows 3.1, Windows 95, Windows NT, Windows 98, Windows ME, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Winsows 7 < MacOS X or Linux
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Еми..аз си купих наскоро компютър за 830лв., с четириядрен процесор на 2.4 mghz и 4GB рам, 350 HDD, DVD и доста добра видео и саунд карта... с бонус мишка и клавиатурка..
              Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

              Коментар


                #8
                Както е казал колегата jenshen73 отдели пари за едно наистина хубаво захранване да си спестиш доста ядове. Линка дето да са го постнали от JAR не изглежда лош , въпреки че може би за игри може да се пожертва от процесор и диск за да е по-хубава видеокартата. P.S. Да използвам подобната тема и да не пускам отделна. Препоръчайте дъно с AM2+ и вградено видео , ако не модел поне марка.
                Brava 1.6 ELX

                Коментар


                  #9
                  Колеги,това с правенето на конфирурации и тем подобни става много сложно.Ако случайно попаднете на някоя готина готова конфигурация която се продава в някой сайт било то JAR,SPEED или други такива,нека да я пусне тук аз ще прегледам.Само да е до тези пари А иначе предложението на колегата Mandor наистина изглежда хубаво,но както казах-не са ли Интелските процесори по-добри специално за игри?
                  Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                  Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                  Коментар


                    #10
                    jenshen73 написа:
                    Всичко хубаво, но над 3гигабайта ти трябва 64битова операционна система, а да не забравяме, че 90% от игрите са все още 32 битови и работят във виртуален режим във Windows XP 64. За Vista изобщо не говоря, щото за там ще ти трябва 10 ядрен процесор за да усетиш нещо. И какъв според колегата injekciona е смисълът да се сложи 800Mhz памет при FSB667 (1333Mhz процесор). И понеже не сме hardwarebg форум - cveteca можеш да ми драснеш едно лично и ще ти дам координати на мои колеги в София, които ще ти направят истинска оферта и качествена система (качествени и съвместими компоненти). А няма и много смисъл да си купуваш кутия CHIEFTEC, а можеш само едно истинско захранване, било от тази марка или FORTRON, Enermax...
                    Ами колега, аз не знам според теб пък какъв е смисъла да набива пари в по-малко и в по-слаба памет (предвид смешната и цена, да не говорим, че 1600+ шина не е никакъв проблем ) щом копютъра ще се ползва главно за игри. И къде видя да препоръчвам кутия CHIEFTEC
                    injekciona написа:
                    Кутии и Захранвания CHIEFTEC Захранване 600W1312лв с ддс в sky, с останалото си харесваш кутия и записвачка и си готов
                    Но както каза не сме hardwarebg форум cveteca не си набивай парите в готови конфигурация. Почти всяка сериозна фирма ще ти сглоби конфигурация по твой избор
                    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                    Jet Black E46 M3

                    Коментар


                      #11
                      cveteca написа:
                      Колеги,това с правенето на конфирурации и тем подобни става много сложно.Ако случайно попаднете на някоя готина готова конфигурация която се продава в някой сайт било то JAR,SPEED или други такива,нека да я пусне тук аз ще прегледам.Само да е до тези пари А иначе предложението на колегата Mandor наистина изглежда хубаво,но както казах-не са ли Интелските процесори по-добри специално за игри?
                      Отиваш в някой хубава фирма,казваш им какво искаш и за какви пари и си готов
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        #12
                        Windows 3.1, Windows 95, Windows NT, Windows 98, Windows ME, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Winsows 7 < MacOS X or Linux
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          ОК доколкото разбирам е по-добре сам да си сглобя конфигурация(да не взимам готова).Но тогава идва проблема каква да р.Както казах много много не разбирам и нямама гаранция че като отида в някоя фирма те да ми сглобят-няма да ми набутат нещо смотано за доста пари.Затова ако имате време колеги пуснете тук някавка конфигурация която според вас става за игри(наблагам че ще е 90% за игри),ама такава че да тръгват и да вървят добре :D ,до 1300 лв(намалих малко паричките че и за монитор трябва да се мисли ).Предварително мерси на всички който помогнат на един новобранец в тази област :D
                          Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                          Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                          Коментар


                            #14
                            cveteca, послушай какво ти говори jenshen73, а той ти предложи да ти даде координати на фирма в София, в която хората да ти сглобят една конфигурация и да си доволен.

                            Коментар


                              #15
                              cveteca написа:
                              Колега Mandor,имам само едно питане.Доколкото съм чул процесорите на АМД(какъвто е от предложеният от теб линк)май не се толкова добри колкото тези на ИНТЕЛ конкретно за игри.Може и да се бъркам де затова давайте мнения.
                              Много добре го е предложил, АМД може да се пържи до безкрайност, а натовариш ли Интел и си аут

                              Коментар

                              Working...
                              X