Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за триене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    за триене

    за триене

    #2
    За външния вид е ясно,него ще си го огледаш,сега влизаме вътре.Огледай добре салона в какво състояние е ,дали няма нещо счупено по седалките,работят ли им механизмите.Оттам мини към таблото провери дали работят всички контролни уреди,провери си всички допълнителни копчета (фарове,халогени ако има реотани ,огледала ако са ел.) и т.н.След това можеш да я покараш,за да видиш как върви и дали се чуват някакви шумове или ако ме питаш мен ,след обиколката я закарай направо в някой сервиз за да ти прегледат колата в какво състояние е .Добре е сервиза да има софтуер за фиат ,за да ти направят и комп. диагностика.Мисля ,че съм дал полезни съвети ,я ако съм пропуснал нещо ,колегите да допълват. КЪСМЕТ
    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

    Коментар


      #3
      Задължително направи диагностика! Има доста електроника в този двигател и работата й се вижда на компютърната диагностика.

      Коментар


        #4
        Колега гледаи да я закачиш на компютър ,просто е задалжително.
        преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

        Коментар


          #5
          за триене

          Коментар


            #6
            Честито да си я караш със здраве! Колега, ако колата наистина е на 98500км., а това можеш да го провериш през компютъра, просто няма смисъл да сменяш ролките, ремъка може, но и за него ще е рано, оригиналните издържат поне до 150 000км. а новите ролки не се знае какви ще са и може да се разбият за 20 000км.
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар


              #7
              за триене

              Коментар


                #8
                to4niq написа:
                как да го проверя през компютъра?и какво искаш да кажеш ,че трябва да сменя само маслото?майстора каза че се сменяли на 90 000 км ролките и ремъците
                Колега за Стило не съм сигурен, но за Браво/а и много други коли се предписва ангренажа да се смени на 120 000км. говорим за оригиналния след смяната му всичко е на късмет с боклуците, които се внасят в БГ. Алтернаторния ремък се проверява на 40 000км. и само ако е видимо износване се сменя. Ролките имат дори и повече живот. Нека някой по-опитен да каже как става проверката на километрите, защото Стило не съм карал. Хидравличната течност трябва да е рубинено червена и бистра, ако е кафява към черно се сменя. На тези километри съшо се препоръчва и смяна на спирачна течност. Сменяш и всички филтри задължително.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  колега пусни някой друга снимка та да видим стилото отвътре , как е салона някой шукарийка
                  Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                  ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                  Коментар


                    #10
                    колега да си я караш дълго и безаварийно
                    преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

                    Коментар


                      #11
                      Колега честито,поздравявам те за избора! :D
                      Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                      Коментар


                        #12
                        честито, отличен избороригиналния ремък се сменя на 120 000 км или 5 годиникилометрите се пазят на още едно място в колата, което обаче също може да се манипулиратака че - сменяш за да ти е мирна главата
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          честито и от мен
                          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                          Коментар


                            #14
                            колега,честито да си я караш с широка усмивка на лицето ади сега качи снимкида видим красавеца !
                            Fiat Brava 1.6 16V 2001

                            Не на войната по пътищата !
                            http://media.causes.com/ribbon/478500

                            Коментар


                              #15
                              за триене

                              Коментар

                              Working...
                              X