Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обезшумяване на купето - мисията невъзможна !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обезшумяване на купето - мисията невъзможна !

    Ей, абе мама му стара и проста кола от 1 година нещо отзад в дясно дрънчи по корите и днес ми беше свободен деня и махнах всички кори отзаде в дясно. Купих си самозалепяща дунапренена лента и онова покритие дето се слага под ламинирания паркет. Пурво налепих навсякъде тая лента където се създава контакт между кората и купето после отгоре закрепям това покривало дето се слага под ламината не го знам как се казва точно. И доволен сглобявам с идеята че ще имам по безшумна кола.След като сглобих тръгнах да правя пробно кръгче и за мое огромно съжаление шума беше с една идея по малко по мои прости изчисления около 10% малко като за сметка на това сега ипъква дрънченето от капака на багажника - колата е Браво.И тоя прослувът капак какво дрънчи и той навсякъде съм налепил от тая дунапренена лента даже взех едно одеало отворих багажника и го постлах точно отгоре където е бравата на багажника и само пуснах капака без да се затваря и тръгвам да карам пак дрънчи от което си правя изводи че друненето не идва при контакта на вратаа със купето остава само стъклото да дрънчи друг вариянт не виждам освен в колата ми да има полтъргаист вече ми писна от тва дрънчене кво да правя то един голф 3 мноо по малко дрънчи от моята бе баси майката и те кояри и те що не спряха да дрънча кво искат още не съм оставил местенце където да се допира със купето и пак дрънчат и кората на багажника съм махал и пак си дрънчи.....
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    дрънчи...

    Колега, защо не регулираш механизма за затваряне/заключване на багажника? Не е сложно, просто пробвай при затворен багажник има ли някакъв луфт като го дърпаш и натискаш рязко. Ако има луфт, просто регулирай "закопчаването" да става при положение "плътно прибрано/затворено". Успях ли нещо да кажа :D ?
    Ако можеш да си го представиш, значи можеш да го направиш.

    Коментар


      #3
      е кво има да му регулирам то има съвсем малък ход от порядъка на 1-2 милиметра но не може напред и назад
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #4
        Не бе...нищо не успях и аз да кажа. Има ли ход нагоре-надолу? Може да ти се струва малък, ама като се движи колата и се посуква (неминуемо) купето, може да се чува бая
        Ако можеш да си го представиш, значи можеш да го направиш.

        Коментар


          #5
          няма ход нагоре надолу ако то се държи на 2 болта механизма ако ги отвия тогава има ход но тогава е хлабав механизма ако си представяш ситуацията все едно да си развиеш болтовете на джантите за да ги изкараш по навън...нещо подобно
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            Моето Пунто имаше същия звук скърцане отзад вдясно . Оглеждах и аз какво ли не и накрая му хванах цаката като не защипвам облегалката с ръчката там горе вдясно . От лявата страна съм я захванал но вдясно я оставих свободна и вече нямам скърцането . Пробвай и това нещо .
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #7
              Подложил ли си гума (като разрязан надлъжно маркуч) на закопчалките на задните седалки? Най-често от там трака.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                колега нема да се косиш :D и моито пунто се е раздрънкало (не много) ама си му намерих лека музика на МАХ и нема дрънкане :D или поне не го чувам
                Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                Коментар

                Working...
                X