Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт за неправилно паркиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акт за неправилно паркиране

    Вдигнаха ми днес колата, че даже и актче ми писаха като отидох да я взема Някой знае ли колко точки се отнемат и какви пари ще е акта. В него пише: "В зоната на кръстовището... е паркирал автомобил... с което е нарушил член 98 алинея 1 точка 6"Ще съм много благодарен ако някой има информацияПредварително се извинявам ако темата не е за този раздел

    #2
    Мисля,че 50 лв е глобата..Но за точките немога да ти кажа дали ще ти вземат!
    Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
    Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

    Коментар


      #3
      http://www.shofior.com/instructions....hki.htmlЕто кога и колко контролни точки се отнемат за дадено нарушение.
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
      -------------------------------------
      1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

      Коментар


        #4
        ....."За да се освободи евакуиран автомобил трябва да са заплатени разноски по преместването му (24 лв. без ДДС) и сума в зависимост от времетраенето на престоя на автомобила на паркинга (0,80 лв. за всеки час). Сумата е определена с Решение на СОС и въведена със Заповед на Кмета."....... За престояване или паркиране, като втори ред, в активна лента за движение до спрели моторни превозни средства по посока на движението (чл. 183, ал. 4, т. 9 ЗДвП) - 6 к.т.
        karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
        https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

        Коментар


          #5
          И аз имах акт за неправилно паркиране. Глобата ми беше 20 лева без точки. НО аз не бях паркирал на пътното платно и не създавах непосредствена опасност за движението. Щом си бил на платното мисля, че ще ти вземат точки. На една позната по подобен на твоя начин и вдигнаха колата и глобата беше 100 лева и някакви точки, не помня колко.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #6
            Благодаря колеги ще видим като стане готово наказателното постановление какъв ще е резултата

            Коментар


              #7
              Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването;8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавнодвижещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;4. на места, определени за инвалиди;5. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) на пътя - за регистрирани пътни превозни средства, свидетелството за регистрация на които е отнето или върнато в Министерството на вътрешните работи;6. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете и на прилежащите тротоари на детските заведения и училищата.
              MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
              "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
              R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

              Коментар


                #8
                Чл. 183.(4) (Нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Наказва се с глоба 50 лв. водач, който: 8. неправилно престоява или паркира в зоната на пешеходна пътека, спирка за обществен превоз на пътници или кръстовище;9. престоява или паркира като втори ред в активна лента за движение до спрели моторни превозни средства по посока на движението;(5) (Отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Не подлежат на обжалване наказателни постановления, с които е наложена глоба до 50 лв. включително.П.П. Дано това ти даде нужната ти информация
                MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
                "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
                R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

                Коментар


                  #9
                  Според Закона за движението по пътищата от 2008 г.чл.183(4)8 гласиНеправилното спиране за престой или паркиране в зоната на пешеходна пътека ,спирка за обществен превоз на пътници или кръстовище.4 контролни точки 50 лева
                  Целта е една,скороста е различна - HGT !

                  Коментар

                  Working...
                  X