Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет от хора носещи очила

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет от хора носещи очила

    Здрейте, проблема ми не е за авто форум, ама форума за очила не го намерихИмам нужда от съвети от хора носещи достатъчно отдавна диоптрични очила- ходих вече на 4 офталмолога, все препоръчвани и включително професори и то познати- всеки от тях ми казва, че виждам добре и нямам нужда от очила, само един склони и каза" абе може д асложиш нещо с малък диоптър" след като 20 мин му обяснявах, че мен ме боли кифирицата след натоварване на очите. Ситуацията е следната:- работя на компир, както повечето хора и общо взето доста седя. - в 90% от времето виждам ясно и добре, включително и надалече, понякога, обикновенно след цяла седмица рабопта на комп събота и неделя виждам леко мъгляво- вече винаги след каране нощно ме заболява главата, от дневното по-малко. - основните ми два проблема са, че ме заболява главата и под очите- всички ме пращаха да се снимам за синузит и го направих- въпреки че като цяло мненията бяха, че съм добре със синузите имаше малък спор и все пак минах едно леко курсче на лечение и мога да кажа, че ефект нямаше- пак си ме боли под очите- адски ме дразни седенето на тъмно, както и силната слънчева светлина. преди не съм имал такива проблемиТа докторите отказват да ми предпишат очила, почвам да си мисля, че проблема е в тях/много нежно казано/. Сега съм пред дилемата дали да си взема само очила с антирефлекс или по единственото предписание, на онзи дето реши, че мога д асложа малък доиптър да взема неговата рецепта и да си сложа каквито той ми каза с малък диоптър. Мисля си, че след като ме цепи глава няма начин да не съм за диоптър, очевидно виждам добре, но благодарение на това, че си напрягам очите и съответно оттам ме заболява глава. Ако някой е минал през подобни неще моля да сподели.Мерси
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Здравей колега!Аз нося очила от 13 годишен.В момента съм на 21!От това което прочетох в поста ти разбрах,че имаш главоболие след като шофираш вечер..Първо искам да те попитам като работиш пред компютъра ползваш ли някакви очила!Ако не ползваш те съветвам да си вземеш някакви,които са специално пригодени за работа с компютър..според мен трябва да ти помогнат!..Ако след известно време няма подобрение тогава вече е хубаво да минеш пак през лекарския кабинет!Но те съветвам да не прибързваш с диоптерни очила!
    Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
    Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

    Коментар


      #3
      Незнам до колко ще ти помогне но аз нося очила,вече 5/6 години. Просто не виждам,не ме е боляла глава ,както ти описваш,което ме навежда на мисълта,че докторите са прави и проблема ти е друг. От рефлекторни очила има полза(май) само ако ползваш ЦРТ монитори.

      Коментар


        #4
        Pakumba, симптомите, които си изброил съвпадат на 100% с тези, които имах аз.В началото започна леко главоболие, което минаваше от само себе си, или с помощта на Аспирин или Упсарин.В един момент цяла седмица имах ужасно главоболие и тъй като и аз като теб предположих че е от очите - отидох на очен лекар.Установиха ми астигматизъм (не-еднаква деформация на очните лещи в различните равнини). На едното око доста голям.Сложих очила, каквито ми предписа лекарката и от тогава незнам какво е главоболие. Всичко си дойде на мястото.Иначе и аз си виждах добре преди да ги сложа - това се дължи на факта, че мозъкът и очните мускули се опитват да компенсират проблема, с което стоят постоянно напрегнати и бързо се уморяват, което води до главоболието. Иначе си виждаш нормално... до един момент.Съветът ми е, да идеш пак на очен лекар с изричната молба да те види за астигматизъм. Те си знаят работата, но кой знае на какви си попаднал.Дет’ се вика, като се знам какъв съм инженер, ме е страх да ида на лекар

        Коментар


          #5
          i4kin написа:
          Здравей колега!Аз нося очила от 13 годишен.В момента съм на 21!От това което прочетох в поста ти разбрах,че имаш главоболие след като шофираш вечер..Първо искам да те попитам като работиш пред компютъра ползваш ли някакви очила!Ако не ползваш те съветвам да си вземеш някакви,които са специално пригодени за работа с компютър..според мен трябва да ти помогнат!..Ако след известно време няма подобрение тогава вече е хубаво да минеш пак през лекарския кабинет!Но те съветвам да не прибързваш с диоптерни очила!
          Здрасти. Благодаря за съвета. Не ползвам никакви очила по принцип, дори слънчеви не нося, защото не съм изпитвал нужда/доскоро/. Точно това ми е колебанието, дали да си сложа само за комп/антирефлексни/ и да разчитам, че всичко е просто умора на очите или няма вариант след като имам главоболие да е само умора, ами да имам нужда от очила? проблема с главоболието е 100% от очите, защото съм правил доста тестове- интересното е, че от комп не ме боли глава... само и единствено ако си мъча оччите по тъмници. Много ми се ще да се оттърва за известно време още от очила
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Колега аз наскоро си купих очила за работа с PC. Значи там очната лекарка която беше в магазина за очила ми направи преглед... и ме пита боли ли те глава след продължителна работа на РС. Казах и че много рядко се е случвало, а тя ми отговори че има защо да ме боли глава тъй като съм имал астегматизъм! От както нося очилата виждам перфектно без да се напрягам. Само ме дразни че известно време след като ги сваля виждам леко замъглено
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Pakumba, симптомите, които си изброил съвпадат на 100% с тези, които имах аз.В началото започна леко главоболие, което минаваше от само себе си, или с помощта на Аспирин или Упсарин.В един момент цяла седмица имах ужасно главоболие и тъй като и аз като теб предположих че е от очите - отидох на очен лекар.Установиха ми астигматизъм (не-еднаква деформация на очните лещи в различните равнини). На едното око доста голям.Сложих очила, каквито ми предписа лекарката и от тогава незнам какво е главоболие. Всичко си дойде на мястото.Иначе и аз си виждах добре преди да ги сложа - това се дължи на факта, че мозъкът и очните мускули се опитват да компенсират проблема, с което стоят постоянно напрегнати и бързо се уморяват, което води до главоболието. Иначе си виждаш нормално... до един момент.Съветът ми е, да идеш пак на очен лекар с изричната молба да те види за астигматизъм. Те си знаят работата, но кой знае на какви си попаднал.Дет’ се вика, като се знам какъв съм инженер, ме е страх да ида на лекар
              точно това е и моето предположение/както казах, ама ще го кажа пак/- че виждам добре благодарение на мозъка и на напрягането на очите/което скоро вече няма да може да компенсира отслабналото ми зрение/ и съответно затова ме боли. как се изследва за астигматизъм, гледат роговицата или е нещо друго, защото досега навсякъде са ме гледали с не знам си кви модерни простотии? между другото съм наследствено обременен от астигматизъм! може би имаш право. докторите досега все едни и същи простотии- да съм слагал изкуствена сълза, ок слагам си някви шибани химии ама ефект няма, а аз вече им нямам вяра, защото ходим заедно с приятелката ми , а тя не вижда надалече и въпреки това също нямала нужда от очила а като пробва на някой приятел казва, че се събирал образа... иначе наистина съм ги избирал с добро име да се позлват, което не е гаранция, то 4 прегледа и един да не се сети....
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Що не пробваш да си купиш първо т.н. "шофьорски" очила - жълти и с поляризационен филтър. Жълтото увеличава контраста, а филтърът реже отблясъците напр. от насрещните фарове. Веднъж съм карал в мъгла с такива очила и останах много доволен. Стават и за нощно каране. Виждал съм и по други форуми добри отзиви.
                Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                Коментар


                  #9
                  и на мен ми прилича на астигматизъм, а щом боли главата почти 98% е от очите! и аз имам освен късогледството, и е доста неприятно. Мой приятел има ужасни проблеми с астигматизма, той едва ли не вижда двойно (без да е пил де ). така че не бързай с диоптри, очите стават мързеливи и не е по-добре!
                  Manowar forever!

                  Коментар


                    #10
                    Май при всеки човек е индивидуално. Аз имам проблеми с очите от 8-ми клас, а това е било преди не знам колко години вече. Имам и предписани очила, но никога не съм ги носил, защото мога и без тях. Напрягам си очите, всичко по-надалече ми е леко размазано. В последните 2-3 години от продължителната работа с компютър очите ми започнаха да стават сухи и да ме дращят, но единствено си слагам някакви капки тип "изкуствени сълзи" - Systane. И въпреки всичко това глава не ме боли никога.Понеже съм половин лекар и съм изчел доста от медицинските книги и учебници на майка ми, мисля, че главоболие при проблеми с очите се появява при некомпенсирано далекогледство (т.е. имаш нужда да отдалечаваш книги, вестници и т.н., за да разчиташ шрифта), както и при астигматизъм, което е доста неприятно очно заболяване.П.П. На диагностиката не дава ли някаква запаметена грешка ?
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      добре, при астигматизма/четох малко за него/ не трябва ли да имам поне някакво изкривяване на образ?
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Колега pakumba съветвам те да си вземеш едни очила за комп. Миналата седмица имах същия проблем и се оказа, че имам възпаление на очната лигавица. На прегледа лекараката ми предписа очила за компютър и каза че наистина помагали.... Надявам се да не си със същия проблем като мен, защото капките за адски неприятно нещо
                        FIAT BRAVO SX 1.6 16V '96 ex...
                        FIAT Doblo Cargo 1.9 JTD
                        Alfa Romeo 147 1.9 JTD '01 now

                        Коментар


                          #13
                          pakumba написа:
                          добре, при астигматизма/четох малко за него/ не трябва ли да имам поне някакво изкривяване на образ?
                          Не... И аз го имам това животно и всичко ми е право!
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            pakumba написа:
                            добре, при астигматизма/четох малко за него/ не трябва ли да имам поне някакво изкривяване на образ?
                            Когато е в лека форма, може и да не го усещаш, въпреки което пак може да води до главоболие. Освен компютърно, се диагностицира и с табла със символи с различна големина, които гледаш от разстояние. Но не от тези стандатните табла с 1 4 7 0, а със символи, които са много подобни един на друг и трябва да опишеш подробно. Ако имаш астигматизъм, не можеш да схванеш и опишеш разликите между тях.И все пак помисли дали нямаш и признаци на далекогледство, защото ако то не се компенсира с очила за четене, задължително води до главоболие. Това е заболяване, което е физиологично обусловено и почти всички хора над 35-40 г. развиват някаква форма на далекогледство. Но пък дразненето от силна слънчева светлина не се връзва с далекогледството. И в какъв смисъл те дразни седенето на тъмно ? Да не би да става дума за "кокоша слепота", която се предизвиква от липса на някои витамини ?
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              snake написа:
                              pakumba написа:
                              добре, при астигматизма/четох малко за него/ не трябва ли да имам поне някакво изкривяване на образ?
                              Когато е в лека форма, може и да не го усещаш, въпреки което пак може да води до главоболие. Освен компютърно, се диагностицира и с табла, които гледаш от разстояние, но не от тези стандатните с 1 4 7 0, а със символи, които трябва да опишеш и са много подобни една на друга. Ако имаш астигматизъм, не можеш да схванеш разликите в тях.И все пак помисли дали нямаш и признаци на далекогледство. Това е заболяване, което е физиологично обусловено и почти всички хора над 35-40 г. развиват някаква форма на далекогледство. Но пък дразненето от силна слънчева светлина не се връзва с далекогледството. И в какъв смисъл те дразни седенето на тъмно ? Да не би да става дума за "кокоша слепота", която се предизвиква от липса на някои витамини ?
                              ами дразненето от тъмнота, че примерно в стая, където на другите хора не им прави впечатление, че е тъмно/по скоро по-малко светло от нормалното/ то на мен ми прави впечатление. при седене цял ден на тъмно- например на работа ако съм в тъмен ъгъл ме заболява областта под очите. а прекалената осветенеост ме дразни в смисъл, че ме кара да си присвивам очите/нормално/, но като гледам другите хора не ги кара да слагат слънчеви очила или да мижат, докато мен ме кара да ги присвия и след 20 мин седене на такава слевтлина се сещам и усещам- абе аз съм си присвил очите и ги отпускам, обаче то като ти идва отвътре не след дълго пак се усешам, че сиъм ги присвил. държа да кажа, че сравнявам сегашното си положение с моето зрение отпреди 2 год и ситуациите- прекалено светло/тъмно не са ми правили никакви проблеми, да не си помисли някой, че искам да лгедам към слънцето без да си присвия очитеиначе карането вечер аз лесно ще го оправя, ама се пак не карам постоянно, друг ми е проблема
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X