Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Свидетели на Йехова" в Габрово!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Фактът, че в нито един от тези текстове не се казва за каквато и да е забрана според мен значи, че такава няма. Още повече, в един от текстовете се казва, че сектата е БИЛА забранена в бившите соц.страни. т.е. - сега не е.http://www.pravoslavieto.com/books/S...%27s_Witnesses

    Коментар


      #32
      В Одрин има 2 прекрасни Български църкви. В града живеят общо 20 български семейства.
      А кога са строени тия църкви Това са църкви останали от време оно, и сега ги реставрират с цел да превличат туристи.В Холандия на всички реклами за Турция има снимки на наши църкви
      Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

      Коментар


        #33
        Представители на религиозната общност "Свидетели на Йехова" развиват своята дейност на територията на България от 30-те години на миналия век. По-масово разпространение религиозното учение получава след 1991 г., когато общността се регистрира като сдружение с нестопанска цел по действащия към момента Закон за лицата и семейството и по този начин се заобикаля Законът за изповеданията.След промените в Закона за лицата и семейството през 1994 г. и изискванията на чл. 133а за пререгистрация "Свидетели на Йехова" продължава дейността си в разрез с българското законодателство. Първият опит на религиозната общност да получи регистрация през 1994 година е неуспешен.Със заповед № 51 от м. октомври 1998 г. на заместник министър-председателя на Република България "Свидетели на Йехова" са официално регистрирани по Закона за вероизповеданията.В страната действат две основни структурни единици на "Свидетелите" - Източен и Западен сбор. Те редовно провеждат свои конференции, организирани под егидата на Световната централа в Бруклин. През 2004 г. "Свидетели на Йехова" откриват своя център в София, а в момента строят огромни централи в Бургас и Варна въпреки протестите на местната общественост.Междувременно сектата успява да се регистрира в България като фирма "Пролетна природа", чийто предмет на дейност е търговия с картини. Нейните последователи в България са близо 1700.Източник: http://www.dveri.bg/content/view/7055/172/
        Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

        Коментар


          #34
          6ma7ka7a написа:
          И аз да се оплача при нас в Бургас ще се строй джамия в комлекс Меден рудник нямам нищо против но как е възможно просто това като в този комлекс още няма църква а да се защочва да се строй джамия.Абе много сме му отпуснали края.
          Колега, да не би да имаш впредвид, че ще строят джамия там, където имаше и преди няколко месеца я разрушиха ? :D

          Коментар


            #35
            stan.s написа:
            В Одрин има 2 прекрасни Български църкви. В града живеят общо 20 български семейства.
            А кога са строени тия църкви Това са църкви останали от време оно, и сега ги реставрират с цел да превличат туристи.В Холандия на всички реклами за Турция има снимки на наши църкви
            Българските църкви повечето са строени СЛЕД Освобождението ни, ако това имаш предвид. Тази година например се отбелязаха 100 години от откриването на "желязната" църква Св.Стефан в Цариград.Тази, която откриха миналия септември в Одрин, първоначално е строена през 1878 от руските войски (на входа й е надписа - "от Русите на Българите, 1878"). И двете църкви в Одрин обаче са реставрирани след 1989 година, едната през 1993 ако не се лъжа, а втората през 2008, като втората е построена на практика отначало - от старата църква са били останали само няколко зида - основно с пари от БЪЛГАРСКАТА държава. Не виждам защо България да се е загрижила за туризма в Турция. А и туристите ще си счупят краката да ги посещават - 2 седмици след откриването на Св.Константин и Елена, ние бяхме първите туристи, влезли в нея. А от отец Александър в Св.Георги разбрахме, че туристи почти не посещават и нея.Както и да е. Аз имах друго в предвид с тези си постове, но явно не ме разбирате.С две думи, исках да кажа, че турската държава и турците като цяло са много по-толерантни към различните от тях, отколкото ние, Българите сме. А инак се бием в гърдите колко сме добри и как всички останали несправедливо не ни обичат и все гледат да ни навредят... Ето и тая тема - против Свидетелите на Йехова. Както казах, и аз не ги одобрявам, но това не значи че трябва да се забраняват. Ако се докаже, че са вредни - ОК. Но само защото на ВМРО или Атака не им харесват, не бих се подписал за да им правя ПР кампанията и да имитират някаква дейност ЗА България.

            Коментар


              #36
              Църкви, джамии, секти и прочее, все тая. Всичко е промиване на мозъци.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #37
                kiler_4o написа:
                6ma7ka7a написа:
                И аз да се оплача при нас в Бургас ще се строй джамия в комлекс Меден рудник нямам нищо против но как е възможно просто това като в този комлекс още няма църква а да се защочва да се строй джамия.Абе много сме му отпуснали края.
                Колега, да не би да имаш впредвид, че ще строят джамия там, където имаше и преди няколко месеца я разрушиха ? :D
                Колега аз незнам къде щее точно но май няма да е на това място където беше тази незаконната.
                Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                Коментар


                  #38
                  snake написа:
                  Църкви, джамии, секти и прочее, все тая. Всичко е промиване на мозъци.
                  Колега това всеки го знае аз не сам от най-вярващите но там просто въпроса е принципен неможе квартал където почти няма мюсулмански жители да се строй джамия нее ли по логично да се строй църкава защото 99% процента там са християни.
                  Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                  Коментар


                    #39
                    Immortal, познаваш ли хора, които са вербувани от свидетели на йехова? Аз познавам. Единият от тези хора,семеен с три деца, си продал жилището и дарил парите. Сега живее в таванска стая, без вода и тоалетна, където е прибран по милост. Но пак там тича, листовки раздава ухилен до уши, защото е праведен пред бог, материалното не е важно за тях, ама нека колегите от София да кажат дали за управниците на тази секта, не е важно материалното. Какъв палат си имат само, със скъпи возила отпред и супер лукс направен вътре. Никой няма правото да използва слабост на друг и откровенно да го заблуждава с цел собствена облага, най-малкото не е почтено. Така мисля аз и след като не мога да налея акъл на тези които се подлъгват, мога поне да се опитам да попреча на тези които подлъгват хората. Ми то по тази логика която изказваш, тези с телефонните измами и те са света вода ненапита, никого не карат насила да си дава парите, защо тогава ги арестуват, псуват, предупреждават хората за тях.Аз също съм за свободата, обачеее, това не означава всеки да си прави каквото иска.

                    Коментар


                      #40
                      "...Но пак там тича, листовки раздава ухилен до уши..."Значи сега е щастлив Майтап.Не съм запознат, както казах и по-горе с тази "секта". Снощи поразрових в нета и каквото прочетох - това е.Не познавам хора, които да са вербувани от тази секта.Обаче познавам такива, които играят Евро-футбол. Един такъв мой "познат" първо си продаде колата, после и апартамента, за да залага на мачове. Проигра всички пари, жена му се разведе с него и отведе със себе си дъщеря им. Сега живее под наем, сам.Но не виждам някой да е тръгнал да роптае срещу Еврофутбола. А ти виждал ли си?Хората като цяло са овце, и ако няма ъкъл в главата си даден човек, ако не е едното, ще намери друго...Не успяхте да ме убедите, че тази "секта" трябва да се забрани. А и нали знаете, че дори и да има забрани, пак ще се намери как да ги заобиколят. Както и правят. Ще регистрират фирма, или сдружение с нестопанска цел - фондация, или нещо подобно и пак ще правят каквото си искат. Единственият начин да се спрат такива, е да се набива в главите на хората, че това са измамници. По радио, по вестници, по телевизия. Пък който пак не е чул и разбрал - да живее по тавани.

                      Коментар


                        #41
                        С две думи, исках да кажа, че турската държава и турците като цяло са много по-толерантни към различните от тях, отколкото ние, Българите сме. А инак се бием в гърдите колко сме добри и как всички останали несправедливо не ни обичат и все гледат да ни навредят...
                        Толерантни ами как се отнасят към кюрдите
                        Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                        Коментар

                        Working...
                        X