Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко от вас се чувстват расисти, Б. Борисов е....

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Само м/у другото да вметна.., че всъщност по време на робството най-тежкият данък е бил десятъка...или по икономически казано - 10%. А сега, собствената ни държава ни скубе с 20%... (без коментар)
    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

    Коментар


      Нали ви харесва да цитираме Левски,Ботев...за сърбите Раковски е казал че "са смъртен враг български"...Природата се стреми към паритет.Когато не някой а прабългарин,а още моят дядо ми е разправял що за стока са сърбите,аз с техните потомци не мога да бъда риятел.

      Коментар


        SHB написа:
        Immortal написа:
        Между другото, искам да попитам всички, които казват че са малко или много расисти (или ксенофоби): Вие лично, познавате ли добре някой човек от малцинствата? Имате ли приятел или познат, турчин, циганин или друг?
        Аз от цигани имам белег на лицето ,под дясното око.Ограбвани сме от джебчии многократно.Турци-български,познавам лично трима.Никакви добри впечатления нямам.Единия ми превъзнасяше османската империя,колко била велика.А беше кръстен с българско име...С турски турци съм имал досег в университета-много нагли. Държаха се все едно всички са им длъжни...
        И как от трима турчина си направи извод за всички турци?Аз познавам поне 30 българи, с които не искам да се срещам никога.Ако някой Германец познава само тях и каже: "Българи,познавам лично трима.Никакви добри впечатления нямам.Единия ми превъзнасяше Българските царства, колко били велики.А беше кръстен с германско име...(Антон например)". Ще бъде ли прав?

        Коментар


          Immortal написа:
          SHB написа:
          Immortal написа:
          Между другото, искам да попитам всички, които казват че са малко или много расисти (или ксенофоби): Вие лично, познавате ли добре някой човек от малцинствата? Имате ли приятел или познат, турчин, циганин или друг?
          Аз от цигани имам белег на лицето ,под дясното око.Ограбвани сме от джебчии многократно.Турци-български,познавам лично трима.Никакви добри впечатления нямам.Единия ми превъзнасяше османската империя,колко била велика.А беше кръстен с българско име...С турски турци съм имал досег в университета-много нагли. Държаха се все едно всички са им длъжни...
          И как от трима турчина си направи извод за всички турци?Аз познавам поне 30 българи, с които не искам да се срещам никога.Ако някой Германец познава само тях и каже: "Българи,познавам лично трима.Никакви добри впечатления нямам.Единия ми превъзнасяше Българските царства, колко били велики.А беше кръстен с германско име...(Антон например)". Ще бъде ли прав?
          Колеги стига сте спорили - българина е забравил достатъчно ,не може да забрави всичко...
          Fiat Brava 1.8 16V GT

          Коментар


            Immortal написа:
            SHB написа:
            Immortal написа:
            Между другото, искам да попитам всички, които казват че са малко или много расисти (или ксенофоби): Вие лично, познавате ли добре някой човек от малцинствата? Имате ли приятел или познат, турчин, циганин или друг?
            Аз от цигани имам белег на лицето ,под дясното око.Ограбвани сме от джебчии многократно.Турци-български,познавам лично трима.Никакви добри впечатления нямам.Единия ми превъзнасяше османската империя,колко била велика.А беше кръстен с българско име...С турски турци съм имал досег в университета-много нагли. Държаха се все едно всички са им длъжни...
            И как от трима турчина си направи извод за всички турци?Аз познавам поне 30 българи, с които не искам да се срещам никога.Ако някой Германец познава само тях и каже: "Българи,познавам лично трима.Никакви добри впечатления нямам.Единия ми превъзнасяше Българските царства, колко били велики.А беше кръстен с германско име...(Антон например)". Ще бъде ли прав?
            Аз се изказвам преди всичко с/у турската държава и доктрина. И си правя изводите от прочетеното и наученото. А личните впечтления само затвърждават този образ. Сам рабираш че дори 3 души е много,слава богу тук няма много такива. Но дори и "добър турчин " да познавах,това не променя случилото .

            Коментар


              nikki_sixx написа:
              Само м/у другото да вметна.., че всъщност по време на робството най-тежкият данък е бил десятъка...или по икономически казано - 10%. А сега, собствената ни държава ни скубе с 20%... (без коментар)
              Ники, тук и на теб ще опонирам.Собствената ни държава в момента ни прибира първо 15% данък (аз съм ЕТ), 32% осигуровки (май толкова бяха), после 20% ДДС, и накрая непреките данъци като данък МПС, данък сгради, винетки, такси, и какво ли още не. Пък недай Боже някоя глоба да ти треснат.Сметнал съм, че на изкарани 1000 лв държавата ми прибира първо 320 лв осигуровка, после още 102 лв данък, после още 115 лв ДДС и остават 463 лв. Държавата ми прибира 53.7% от изкараното. Отделно непреките данъци.

              Коментар


                @nai7Колега,много голяма тема подхващаш.Ислямизиране на български етнос е имало,но в повечето случаи е ставало доброволно с оглед ползване на разни превилегии,като неплащане данъци и др.подобни.И това са днешните българи-мохамедани,и това са си чисти българи както има и българи-католици.Всеки има правото да изповядва каквато си иска религия и носи каквото си иска име и сам да се самоопределя към какъв етнос иска да принадлежи.Но си е български гражданин.В Америка има над 150 етноса,но всички са американски граждани.И си избраха за президент афроамериканец от Хавай.Какво ще речеш да избереме някой циганин,впрочем ром за президент на BG.Дали ще е по-добър от сегашния??

                Коментар


                  nai7 написа:
                  bahricin написа:
                  Добре...ако разсъждаваме по твоята логика...и незнам дали си бил някога в ТР или имаш някаква представа за днешна модерна ТР...и като тази държава се е отървала от отоманското си минало едва през 1923 година (а родината ни 187...как са можали *фесовете* да си изградят за около 85 години страна със доста силна индустрия, икономика, демокрация,социална държава и прочие и прочие...кандидат за членство в евросъюза...как??? а нямали недостъци??? има...както при всички държави има...но картината като цяло е много по добра даже и от УНГАРİЯ...дане говорим за балканите...всъщност има много неща за казване...ама айде... пиша с 20 годишен трудов и житейски опит в ТР...*******************а и неми *побира* акъла как може една империя да съществува 500 години... (баща ми е даскал по история ,все още...и библиотеката е пълна с история...от всякакъв род)
                  Ами вземи да почетеш малко тогава,защо тогава модерна ТР си трепе кюрдите и ги гони ами азиатската част че има региони дето незнаят що е ток.Аз служих на границата и почти всяка вечер ставахме да гоним кюрди които бягат от модерна ТР.
                  на ли съм казал не всичко е по мед и масло...но тези твоите кюрди са предимно иракчани...а ако искаш да ти дам сумати примери за кюрди президенти...министър председатели...генерали... на турската държава и т.н....по именно да ти ги изброя...а ти за един етнически турчин лейтенант от бг армията можеш ли да ми говориш...всичко строителни войски(преди 1989) и жепейци...бил на границата...ами минавай насам тогава да ти се отворят очите малко...
                  petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                  http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                  Коментар


                    Предлагам да спрем дотук.Темата беше - има ли расисти сред нас.Видяхме. Разбрахме. Баста.Всеки има право на лично мнение, както и всеки има право винаги да промени мнението си.Може да поспорим и по други въпроси, където със сегашните опоненти да сме на едно мнение. Пък който успее да дойде на пролетната среща на Цигов Чарк, ще поспорим на чаша бира и пържолка. За мен - свинска.Поздрави!

                    Коментар


                      nai7 написа:
                      И какво се опитвате да ми кажете повечето от колегите,да забравя историята си
                      Бате гола вода си и по гърбо кал. Ти нема как да си забравиш историята оти и абер си немаш от нея.Хванете се тия дето се тъпаните тука, прочетете некоя умна книжка по въпроса, па елате ми разправяите какво и що...На тая територия сме се сбрали едни народи с обща история, история дето е толкова обща, че всеки я инерпретира как му доде. Ебали ви били турци, арменци, византиици... некои други пък за тракиици се взеха...Аре пиите по едно две и утре обратно по работните места, че с това мислене иляда години търчане по байра ни чека, белкем по нормално му да заживеем.....

                      Коментар


                        Stefan Hadjov написа:
                        @nai7Колега,много голяма тема подхващаш.Ислямизиране на български етнос е имало,но в повечето случаи е ставало доброволно с оглед ползване на разни превилегии,като неплащане данъци и др.подобни.И това са днешните българи-мохамедани,и това са си чисти българи както има и българи-католици.Всеки има правото да изповядва каквато си иска религия и носи каквото си иска име и сам да се самоопределя към какъв етнос иска да принадлежи.Но си е български гражданин.В Америка има над 150 етноса,но всички са американски граждани.И си избраха за президент афроамериканец от Хавай.Какво ще речеш да избереме някой циганин,впрочем ром за президент на BG.Дали ще е по-добър от сегашния??
                        Ние май си имахме президент от цигански произход, и със сигурност беше 1000 пъти по-добър от сегашния.

                        Коментар


                          До 1944 година в България е имало 11 националистически(профашистки) организации. Сумарно от 1925 до 1944 година в тях са членували ( не симпатизирали,членували) 500 000 българи.Колко е било тогава населението на България? 4 милиона?До края на втората световна война,няма държава в Европа без силна националистическа организация,включтиелно СССР,където тя се казва РОА (руска освободителна армия)Където е текло -пак ще тече.Либералният модел, колеги, е изчерпан....

                          Коментар


                            LiGuru написа:
                            nai7 написа:
                            И какво се опитвате да ми кажете повечето от колегите,да забравя историята си
                            Бате гола вода си и по гърбо кал. Ти нема как да си забравиш историята оти и абер си немаш от нея.Хванете се тия дето се тъпаните тука, прочетете некоя умна книжка по въпроса, па елате ми разправяите какво и що...На тая територия сме се сбрали едни народи с обща история, история дето е толкова обща, че всеки я инерпретира как му доде. Ебали ви били турци, арменци, византиици... некои други пък за тракиици се взеха...Аре пиите по едно две и утре обратно по работните места, че с това мислене иляда години търчане по байра ни чека, белкем по нормално му да заживеем.....
                            палячооооооооо

                            Коментар


                              bahricin написа:
                              nai7 написа:
                              bahricin написа:
                              Добре...ако разсъждаваме по твоята логика...и незнам дали си бил някога в ТР или имаш някаква представа за днешна модерна ТР...и като тази държава се е отървала от отоманското си минало едва през 1923 година (а родината ни 187...как са можали *фесовете* да си изградят за около 85 години страна със доста силна индустрия, икономика, демокрация,социална държава и прочие и прочие...кандидат за членство в евросъюза...как??? а нямали недостъци??? има...както при всички държави има...но картината като цяло е много по добра даже и от УНГАРİЯ...дане говорим за балканите...всъщност има много неща за казване...ама айде... пиша с 20 годишен трудов и житейски опит в ТР...*******************а и неми *побира* акъла как може една империя да съществува 500 години... (баща ми е даскал по история ,все още...и библиотеката е пълна с история...от всякакъв род)
                              Ами вземи да почетеш малко тогава,защо тогава модерна ТР си трепе кюрдите и ги гони ами азиатската част че има региони дето незнаят що е ток.Аз служих на границата и почти всяка вечер ставахме да гоним кюрди които бягат от модерна ТР.
                              на ли съм казал не всичко е по мед и масло...но тези твоите кюрди са предимно иракчани...а ако искаш да ти дам сумати примери за кюрди президенти...министър председатели...генерали... на турската държава и т.н....по именно да ти ги изброя...а ти за един етнически турчин лейтенант от бг армията можеш ли да ми говориш...всичко строителни войски(преди 1989) и жепейци...бил на границата...ами минавай насам тогава да ти се отворят очите малко...
                              ДПС е достатъчно не мислиш ли

                              Коментар


                                LiGuru написа:
                                некои други пък за тракиици се взеха...
                                Да ми ядеш ...
                                Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                                Коментар

                                Working...
                                X