Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лаптопа се изключи сам.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лаптопа се изключи сам.

    Нова година нов късмет.Днес съм почивка и почти цял ден съм пред Лаптопа.На два пъти машината дава син екран с някаква информация и се рестартива.След втория път който беше преди малко ми да де грешка която ще видите по долу на снимката.Мисля ,че колегата Явор Митев преди време имаше същия проблем ,но не открих темата му.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    В спам-темата бях качил снимка на един син екран, може би е подобен на твоя? Моя се появяваше когато гася компютъра или превключвам акаунтите. След време започна сам да се рестартира един ден. После при преинсталиране даваше непрекъснато грешки. Накрая с помощта на колегата vsd установихме (особено той ) че всичко е от проблем с едната платка памет. Подмених я и всичко работи добре. С онази платка, дори и на новата преинсталация, компа зареждаше трудно и даваше необясними грешки. А тя стоеше точно срещу вентилатора на процесора и събираше целия прахоляк. Но ти пък си с лаптоп... май не ти помагам с нищо

    Коментар


      #3
      с това можеш да анализираш логовете си и да видиш ако проблема е от драйвер:http://www.raymond.cc/blog/archives/...-whocrashed/а с prime95 >> torture test можеш да тестваш паметта си:http://www.mersenne.org/ftp_root/gim...надявам се да откриеш проблема, и да е софтуерен
      Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
      Moonsteppers - All over the world and beyond ...

      Коментар


        #4
        Ники, това е особено дразнеща грешка, която се появява доста безсмислено. Но насоката на Оги е правилна - тествай паметта.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Първо направи това:После като ти даде син екран, машината няма да се рестартира - запиши грешката (примерно 0х0000007В - така започват повечето )
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            Първо направи това:После като ти даде син екран, машината няма да се рестартира - запиши грешката (примерно 0х0000007В - така започват повечето )
            всъщност си снимал Виста, а той е с ХР ...,ако не си инсталирал скоро нещ - вероятно е хардуерен проблем... зависи и с какъв акаунт и с каква защита работиш...а ако някой пита за авто проблем без да си спомене модела и годината на колата имаш хумористичен начин да искаш повече информация , а за компютрите си не пишеш пълни ТТ данни

            Коментар


              #7
              Няма никакво значение какво съм снимал, сходно е.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                @u_bo: Грешката е специфична само за XP. Конкретната.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  Не се е рестартвал скоро и мисля ,че знам откъде е проблема ми.Едното ми юсб е толкова разбито ,че дава накъсо понякога.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    Не се е рестартвал скоро и мисля ,че знам откъде е проблема ми.Едното ми юсб е толкова разбито ,че дава накъсо понякога.
                    на твое място , това усб го хвърлям в коша.... има опасност да ти поизгори леко дъното... е това е най-лошия случай, но вероятността е >0

                    Коментар


                      #11
                      каква марка е лаптопа ?и аз съм твърдо ЗА да изхварлиш УСБто точно поради тая причина която написа u_bonull.zero с prime95 е по подходящо да се товари ЦПУто а за рама -> Memtest
                      Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                      Коментар


                        #12
                        Успях да хвана синия екран с фотоапарата преди да се рестартира той и не се рестартира този път ами така си остана.
                        Прикачени файлове
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          ами сложи си whocrashed виж ми предишния пост и той ще ти каже откъде е проблема ...... тоз син екран на никого нищо не говори докато със дебъгинг софтуер не се разшифрова въпросния дъмп
                          Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                          Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                          Коментар


                            #14
                            В 99 процента от случаите син екран при уиндоус е РАМ памет.Успех
                            Bravo 1.2 16v
                            Lancia Dedra 1.8 16v
                            Suzuki GSXR250R

                            Коментар


                              #15
                              PREDATORst написа:
                              В 99 процента от случаите син екран при уиндоус е РАМ памет.Успех
                              Хаха, напълно ли си сигурен колега ?
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X