Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Против бездомните кучета...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    nai7 написа:
    аз го гледам и аз решавам какво да правя със кучето си
    Ти го гледаш, но ако не се отнасяш добре с него в белите държави ТИ търпиш санкции и ТВОЕТО куче се отнема колега, независимо че е твое щом проявиш жестоко и нехуманно отношение, каквото демонстрираш поне тк във форума

    Коментар


      #47
      Аз не разбрах защо толкова се възмущавате! Ясно е ,че афекта или тази крайна реакция ще бъде породена в момент когато животното те нападне. Да не си мислите ,че хората карат колите си и самоцелно се целят в кучетата зада ги мачкат или пък ги стрелят с пушка с рязана двуцевка...и още нещо: толкова буквално препрочитане на мнение е меко казано смешно.
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #48
        По този повод съм си купил въздушна пушка и газов пистолет! И не защото ми е кеф, а защото няколко пъти, аз, съпругата ми и детето, бяхме нападани от глутници бездомни кучета! Е, стига толкова, не ме интересуват нито Екоравновесие, ни Грийнпийс и др. екозащитници и любящи животните! Стрелям, газя, хвърлям бомби и пиратки и всичко останало! Поздрави
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
        Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
        Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

        Коментар


          #49
          la squadra azzurra написа:
          По този повод съм си купил въздушна пушка и газов пистолет! И не защото ми е кеф, а защото няколко пъти, аз, съпругата ми и детето, бяхме нападани от глутници бездомни кучета! Е, стига толкова, не ме интересуват нито Екоравновесие, ни Грийнпийс и др. екозащитници и любящи животните! Стрелям, газя, хвърлям бомби и пиратки и всичко останало! Поздрави
          И аз съм така колега,готова ли зелената кола.

          Коментар


            #50
            Ти пък сега къде ме хвърли! Удоволствието струваше точно 2 800 лв.! Пази си колицата и ангренажния ремък да не ми падне пак в ръчичките
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
            Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
            Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

            Коментар


              #51
              la squadra azzurra написа:
              Ти пък сега къде ме хвърли! Удоволствието струваше точно 2 800 лв.! Пази си колицата и ангренажния ремък да не ми падне пак в ръчичките
              Ле ле,няма нали го смених.Сори за спама,сега акумулатора замина днеска предаде богу дух сега си търся друг.

              Коментар


                #52
                както казва един комичен герой:"Гледам и не вярвам на ушите си"Че хората сме виновни за това че ги има бездомните кучета е така (както и за дереджето сме си виновни ние и т.н.), обаче ако тръгне да ме напада куче, мен или член на семейството ми, ами не знам какво толкова има да се мисли кучето трябва да отнесе як пердах а ако е много зло трябва да умре. По логиката на природозащитниците утре като ме нападне някой на улицата аз трябва от съжаление за трудното му детство да се самоприбия, самообера и да му се извиня - епа не съм мазохист

                Коментар


                  #53
                  Пфф... тия кучета ги има навсякъде... това е факт... преди 2 години един пумияр ухапа брат ми...казаха, че щели да ги умъртвят, ама не взеха никакви мерки...
                  Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
                  Punto. 1.2 16v. 86hp+

                  Коментар


                    #54
                    Ето и моя отговор: нека да започна с това, че май трябваше да озаглавя темата:"Обичам кучето,което нахапа мен и моите близки".....аве хора Вие.......видяхте малко слънце и прегряхте. Почти всички сме имали поне куче за домашен любимец (лично аз съм имал 3 кучета), знаем каква отговорност е да имаш домашен любимец. Не Ви отива да се правите на "майка Тереза", осъзнайте се малко - не може да ми говорите за морал във форума, да ми определяте кой какъв е - виртуален, анимационен, реален и т.н., а в същото време като видите свирепо улично куче, тръгнало към вас с лай да седите и да му говорите - "Да,ела ме ухапи, после няма да те убия", напротив веднага ще гледате да намерите с какво да се защитите. Не дай боже паднете на глутница - и какво правите - седите на място, вдигнали ръце и викате - "Не ме хапете,аз съм от вашите" (това се отнася за защитниците на уличните "любимци"). И какво всеки ден ще излизате или се прибирате със упасение да не изкочи в тъмното някой пумияр и да ви нахапе. Не мисля да стоя безучастен. Хората са казали - "Пази се сам, та да те пази и Господ", с това разбиране съм и аз - не стига, че трябва всекидневно да се пазя от ня’кви джигити по пътя, ами и трябва да се пазя и от кучета, за които никой не си е мръднал малкия пръс да ги прибере в приют. Пуснах темата, за това, някой да ми спомогне - да ми даде някакъв телефон за връзка със съответния орган, а не да се стига до там, че едни пумияри да "разделят" ФФБ на две групи - За и Против уличните кучета. Не съм искал да се изфукам с това, че куче ми се е озовало под гумите на колата малка госпожице с прякор на натурален сок (относно модераторския екип на форума - ако прецените, че мнението ми накърнява достойнството на участниците във форума - изтрийте мнението ми). Това, че си си направила труда да ми разгледаш подписа - ок, но да говориш само по прочетено - е нелогично ми се струва!?!? Пале с размерите на "Малкото пони". И колегата с прякор на извънземно - не съм се взел на сериозно все още - имам още нерви. И какво като е виновна държавата?!?!?! Нищо ново не казваш, а защо трябва да чакаме всичко на готово?!?!?!?! Хайде да подемем самоинициатива,а - как звучи - може би налудничево - скъпи съфорумци и гости на Фиат Форум-а, не съм мръднал, просто не съм от хората,които казват на черното - бяло, също така не понасям да седя безучастен. В заключение ще кажа, че благодаря на колегата ls1 за полезното инфо. Също така,че ще направя всичко възможно тези кучета да бъдат прибрани!!!!P.S. >>> извинявам се на SokOtPraskova и EasternAlien, ако съм ги обидил. Също така се извинявам на колегите,които се пропознават в дадения от мен отговор.
                    karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
                    https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

                    Коментар


                      #55
                      Колега karolev не се окачествявам с нарицателното "малка госпожице с прякор на сок", преди всичко си имам име и то е Адриана. Считам нарицателното използвано от теб за неприятно и го приемам като нападка на лична основа - което считам за крайно ненужно и безпочвено.В този заформил се "диалог" помежду ни, от своя страна исках да изразя недоумението си към злобата и небрежието с които можеш да отминеш това, че си отнел нечий живот. Значи хората след като са разумни и могат да разсъждават (т.е. имаме благословията да получим тази дарба), сме длъжни да я използваме по предназначение. Гледам на въпроса от чисто хуманна гледна точка. Утре комшията Пешо, като ти плесне два шамара във входа и ти вземе заплатата (т.е. ще извърши умишлено някакво негативно действие към теб), та после като го видиш да излиза от входа ще го сгазиш защото ти е направил нещо лошо. Ама няма да го направиш нали? Защото ще ти се стори нормално човек да ти направи нещо лошо, но кучетата - те са най-добрия приятел на човека, когато едно куче е злобно - дай да го сгазим. Да не говорим, че хората са отговорни за "възпитанието" на бездомните кучета, и то не заради друго, а точно заради факта, че са единствените разумни същества на планетата, но това не ни дава право да решаваме кой ще живее и кой ше умре..Хората, когато нямат представа какво да правят прибягват до първичното - да убиваме. Е дай да сме цивилизовани малко... Хапана съм жестоко от бездомно куче, собственик съм на куче, биа съм и стопанин на куче сгазено от кола - така, че мнението ми е формирано, заради личния ми опит в различните гледни точки на въпроса.Пак казвам, не съм "защитник на бездомните любимци", просто съм до болка хуманист, а това с кучетата е само един пример...
                      Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                      Коментар


                        #56
                        SokOtPraskova написа:
                        а точно заради факта, че са единствените разумни същества на планетата
                        Съмнявам се само за това Иначе съм изцяло съгласен с теб!

                        Коментар


                          #57
                          ?

                          Добре Адриана, ти си имаш своя гледна точка, аз си имам моя гледна точка. Няма лошо, че имаш мнение по въпроса, но явно не си ме разбрала правилно - аз не съм отнел "нечий живот". Не мога да предвидя действията на разгневеното куче (нямам способности на медиум), не съм го предизвикал да скача по колата, да лае, а най-малко съм го предизвикал да падне под колата. Това, че не е уцелило момента кога да падне си е проблем на кучето. Само дет не каза в прав текст, че съм убиец. Толкова синоними използва, че чак започна да се повтаряш на места. С никаква злоба, още по-малко с пренебрежение не съм искал да се случи това. Но ще Ви оставя да си "начешете" езиците и да Ви мине.
                          Nai7: Имам въпрос към теб ако на пътя ти излезе куче и зад теб има кола ще скочиш ли на спирачките със угрозата да те блъснат изодзадзе, ще го направиш ли зареди един помияр?
                          .....
                          SokOtPraskova: Ще отбия в дясно и ще го заобиколя. Все пак се спазва дистанция........
                          ..... Е,хубаво де, караш си с 40-50 в промеждутака в някое задръстване и изведнъж искача куче, как ще го заобиколиш, като имаш впредвид, че лентите около теб са заети,а колегата зад теб се е лепнал като ваденка. Обясни ми само как ще успееш хем да спасиш кучето, хем да си оставиш колата читава?! Ти да не летиш, та да няма преминаващи кучета и "шофьори" каращи плътно зад теб?!?!?!?! - Такъв филм няма Отговори ми, ще ми бъде интересен отговора ти?!
                          karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
                          https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

                          Коментар


                            #58
                            И колегата с прякор на извънземно - не съм се взел на сериозно все още - имам още нерви. И какво като е виновна държавата?!?!?! Нищо ново не казваш, а защо трябва да чакаме всичко на готово?!?!?!?!
                            Значи, първо вземи една кърпа да се забършеш, че доста си се разпенил!Аз не се обръщам към теб с "колегата с манталитет на селянин" нали?А това за държавата, ами отговора се крие във въпроса! Какво като е виновна ли?Ами всичко!А иначе какво ново искаш да ти кажа? Давай, че и на мен ми е интересно!Когато казах, че го вземаш насериозно, имах предвид следното: Адски селяндурско е да кажеш,"Ами не, че се хваля ама сгазих животното и се чувствам горд от това"Аз също съм против цялата ситуация с кучетата, но едно е да убиваш и да си горд от това, друго е да гониш с пръчка примерно!
                            Ползвайте мигачи!
                            Sometimes I feel like screaming

                            Коментар


                              #59
                              Re: ?

                              karolev написа:
                              .....
                              SokOtPraskova: Ще отбия в дясно и ще го заобиколя. Все пак се спазва дистанция........
                              ..... Е,хубаво де, караш си с 40-50 в промеждутака в някое задръстване и изведнъж искача куче, как ще го заобиколиш, като имаш впредвид, че лентите около теб са заети,а колегата зад теб се е лепнал като ваденка. Обясни ми само как ще успееш хем да спасиш кучето, хем да си оставиш колата читава?! Ти да не летиш, та да няма преминаващи кучета и "шофьори" каращи плътно зад теб?!?!?!?! - Такъв филм няма Отговори ми, ще ми бъде интересен отговора ти?!
                              Ситуацията за, за която говориш ми се струва доста близко до определението "абсурдна". Не си губи времето да нагласяш ситуации, само за да ме опровергаеш. Когато караш в задръстване - караш с под 50км/ч. а останалите зад теб са с повишено внимание, както и да е. Кучетата обикновено изскачат с цел да лаят по колите (там където има интензивно движение, кучетата са свикнали на колите и изобщо не налитат по тях). Шансът да се случи твоя вариант е минимален, но ако все пак някога ми се случи ще рискувам колата си заради кучето, без да се замисля. Но ако някой се лепи зад мен и лентите около мен са заети, значи ще карам бавно и няма да има проблем да спра.Ако има други сценарии, давай и тях да ги разгледаме.
                              Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                              Коментар


                                #60
                                Значи, колега Елиън, вземи се малко в ръце. Аз казал ли съм някога нещо - да се "позабършеш" в някои ситуация?! Не, нали? Ти в ролята на какво се явяваш? На вълъл противник на хората, които се опитват да опазят близките си ли?????? Ако е така мога да ти кажа, че губиш. Явно и двамата четете избирателно и не вниквате в нещата:
                                Не мога да предвидя действията на разгневеното куче (нямам способности на медиум), не съм го предизвикал да скача по колата, да лае, а най-малко съм го предизвикал да падне под колата. Това, че не е уцелило момента кога да падне си е проблем на кучето.
                                Мога да ти кажа, че е адски подлизурско да седиш безучастен, а в същото време да имаш претенций. Хайде сега и към Адриана: скъпа колежке, не мога да те разбера. Ти да не движиш предимно по околовръсното, за да стигнеш до работа, та не си забелязала кучета преминаващи м/у движещите се коли по улици, булеварди, кръстовища. Не можеш да ме убедиш, че адски спокойна на пътя. Спокойна си, когато те изпреварват, спокойна си когато те засичат - и не си ги наругала на ум - мога да ти кажа, че се самозалъгваш. Ще започнем от начало предполагаемата случка, само че ще вкарам малко детайли, защото се надявах да си представиш какво би било станало в реална ситуация - само,че не ме разбра - както и да е.Започваме: предлогаме,че се движиш бул. България в посока център. Предполагам,че знаеш,че на този булевард се кара предимно с 60км/ч, но какво става. Слизаш от "детелината" на околовръсното и се нареждаш на сфетофара (до Билла-та) в средната лента за към центъра,първа кола си.Светва зелен сфетофар и всички, като на рали - отпрашват. (Искаш да ми кажеш че ще караш с 40 км/ч и ще бавиш колоната зад теб ли - е аз знам,че няма да го направиш). Подминаваш Джъмбо/Спридерс сторс, и очакваш да изкочи някое куче от строежа до двата магазина. И какво става - ти си в дясната лента и пред теб изкача куче - може би ще: А)"набиеш" спирачки и остава да изчакаш някой да те "удари"?Б) ще преминеш в средната колона, в която всички са набрали скорост. И рискуваш да направиш ПТП?В) ще завиеш в отбивката на ОМВ с риск да стане "весело"?Г) прежалваш кучето и го блъскаш.На този булевард се кара с висока скорост, надявам се да си минала по него поне веднъж, и да си го забелязала. Така,че не може да ме убеди, че: 1куче=1човек. Когати си на пътя: пази първо себе си, след това пази и околните. Докато си в София ще е така - задръстване, боклуци, дупки, ново пристигнали "софиянци".Като за край ще Ви задам един въпрос: Защо превърнахте това, че бездомното куче, което преди това се опита да ме ухапе, в последствие,че падна под колата ми в някаква трагедия!?!?!?!?!?!?!?!
                                karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
                                https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

                                Коментар

                                Working...
                                X