Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Против бездомните кучета...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Против бездомните кучета...

    Пиша във връзка с това, дали някой може да даде някакав телефон за връзка с общинско предприятие (както е модерно да се казва вече) относно бездомните кучета.Около блока на приятелката ми "гъмжи" от бездомни, крастави, усвирепели четириноги. Най-фрапантния случай е от преди три дена - две кучета разпориха - ама в буквалния смисъл котка пред очите на играещи си деца на по няма и 6 години.Не веднъж и двапъти съм се опитвал (а не и само аз) да се направи контакт или с Екоравновесие или с бившето Зоомилосърдие, но уви без успех. Ще стане трета година от както тези изперкали псета нападат хора - кой се разминал само с захапване на крачол, кой с исръфани обувки (но това са рядки случаи), но най-лошото е, че повече стават ухапаните граждани. Телефоните и на двете дружества са почти през повечето време изключени, или ако ти дава свободно - трябва да хвърляш боб, за да се надяваш да ти вдигнат телефона.Идваха 2 пъти - само,за да ги кастрират, нищо повече.Та моля Ви, съфорумци - пишете по темата.
    karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
    https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

    #2
    Струва ми се че имаш нужда от...хммм....окончателно решение...Иначе аз на жената съм взел кучегон. Бачка. Аз съм разгонвал нападаща ме глутница от 4-5 мастии с него. Стига да не са глухи разбира се, има и такива, но тогава се намесва 46-ия ми номер.

    Коментар


      #3
      Аз решението съм го взел, само, че ще бъде грозна гледка ако започна да я прилагам. А този кучегон от къде може да се вземе?
      karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
      https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

      Коментар


        #4
        виж какво.трябва да се обадиш в отдел "Екология" или ХЕИ ,но най-вероятно ще трябва да вземеш нещата в свой ръце.В съседния ход до нас имаше злобно бездобно куче което беше хранено от един комшия в съседния ход.след като скочи на едно дете и захапа един старец му казахме или да го прибере от тях или да го изгони,но той от дума не разбирасамо ден по-късно скочи на жена ми (тя е бременна в 8 мия месец) и на една комшийка (също бременна) и тогава се обадих на тия институции и те дойдоха веднага,но онзи ги заплаши с саморазправа и те казах,че в такъв случай трябвало писмена жалбареших да взема аз мерки и се приготвих...........но комшията ми е разбрал за плановете ми и го закарал на село,но ако се върне съм готов така,че колега обаси в тия институции и ако за 24ч нищо нестане взимай нещата в свой ръцеуспех
        FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

        Коментар


          #5
          В Бриколаж съм го виждал. Марката му е Dazer II, цена 50лв. Да не вземеш обаче Dogchaser, 30лв е но нещо чувам отрицателни отзиви. А, дазера може да се купи и онлайн, гугълни го.

          Коментар


            #6
            Има ги такива и по оръжейните магазини и са доста ефективни ... моя е Дазер 2 и ви върши добра работа , че нон-стоп ми скачат по скутера или колелото

            Коментар


              #7
              Европейска столица!Глудници бездомни кучета, дупки, скапани пътища, боклук на всякъде и комунисти на власт!Да се гръмне човек!Помиярите ги има навсякъде, включително и около моя блок, но най-ме дразня хората, които ги защитават.Има такива, които си ги хранят, слагат им постелки пред входа, то разбира се кучето започва да пикае около и във входа, маркирало си територия.....Една такава лелка, ми вдигна кръвното, развика защо съм ги гонел със сопата.....онова скача да хапе, баси немога да си влеза в жилището, после защо съм ги гонел.Жалко, че нямам пистолет, ще отърва хорицата веднъж завинаги!Даде ми и теорията за това, как пазели територия.Питам я аз, от кога един помияр има право на собственост?Защо не си ги гледаш вкъщи?Естествено жената мълчеше.Също съм опитвал да се свържа с такава организация преди няколко години, само ги кастрираха и пак ги пуснаха!
              Ползвайте мигачи!
              Sometimes I feel like screaming

              Коментар


                #8
                Мен любимия ми аргумент на кучезащитниците е "То кучето е добро ама скача като надуши лоши хора" В интерес на истината и тези които си гледат кучетата у дома също не са цвете за мирисане. Пробвай да им посочиш табелата ’забранено за кучета’ в парка - побесняват. Да не говорим като отвържат питомците си и очите ти постоянно трябва да са на 4. И като почне да ти обикаля глезените се провикват от 30 метра ’Няма страшно, то не хапе’. Кфо ми пука дали хапе? Парка е за почивка, а не за прибежки и припълзявания.

                Коментар


                  #9
                  Направете проучване в Пловдив как са решили проблема. Тук са много малко, даже почти липсват. За сметка на това има свръх популация на котки...щъкат навсякъде и са толкова уядени,че могат да "сгънат" спокойно някой пес с габарита на кокер да кажем! Иначе никви защитници и тн...на дядо бреникето е най-ефективно!
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    #10
                    Много обичам да се разхождам из Стария град, с кълдъръмите и котките Действа ми много успокояващо

                    Коментар


                      #11
                      Jimy написа:
                      Иначе никви защитници и тн...на дядо бреникето е най-ефективно!
                      Браво, много цивилизовано. Не че се заяждам, но се пише бренЕке - това първо. А второ и по-важно - бездомните животни са последица от човешката глупост и безотговорност. Те са последствие от тези толкова "ценни" качества на нас - мислещите и цивилизовани хора. Все пак, ако толкова много ти се стреля има далече по-добри мишени - политици, олигарси и т.н., само че ... П.С. И за да няма недоразумения, не съм някакъв ненормалник, който храни глутница пред входа си. Просто смятам, че в един от най-читавите форуми в България някак си не е редно да се призовава към подобни зверства. Има далеч по-ефективни и хуманни методи и който има желание може да разбере какви са.

                      Коментар


                        #12
                        ls1 написа:
                        Мен любимия ми аргумент на кучезащитниците е "То кучето е добро ама скача като надуши лоши хора" В интерес на истината и тези които си гледат кучетата у дома също не са цвете за мирисане. Пробвай да им посочиш табелата ’забранено за кучета’ в парка - побесняват. Да не говорим като отвържат питомците си и очите ти постоянно трябва да са на 4. И като почне да ти обикаля глезените се провикват от 30 метра ’Няма страшно, то не хапе’. Кфо ми пука дали хапе? Парка е за почивка, а не за прибежки и припълзявания.
                        Кофти е да те слагат под общ знаменател. Питбула ми винаги беше на повод и никога не съм чел вестник, докато той се разхожда из нечии крака примерно

                        Коментар


                          #13
                          Profit на 1 като теб има 99 от тези за които съм писал. И това не е преувеличение.

                          Коментар


                            #14
                            ls1 написа:
                            Profit на 1 като теб има 99 от тези за които съм писал. И това не е преувеличение.
                            Съгласен съм! Мисълта ми беше, че основния проблем са хората и тяхното безхаберие. И на мен не ми е приятно, докато бях кучкар някакви чужди кучета да се навират в устата на моя или пък сега да скачат по мен от радост с кални лапи примерно, но това е по вина на стопаните им все пак.

                            Коментар


                              #15
                              Да, затова и казвам "...тези които си гледат кучетата у дома също не са цвете за мирисане...". Иначе кучетата не са виновни, даже аз смятам че куче в апартамент си е мъчение за животното.

                              Коментар

                              Working...
                              X