Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

MwSt. (19,00%) данък в Германия ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    MwSt. (19,00%) данък в Германия ?

    Ако закупя автомобил от Германия(втора употреба) трябва ли да плащам този данъкMwSt. (19,00%) , който всъщност е тяхното ДДС? И като внеса автомобила в България трябва ли да плащам нашият данък ДДС (20%) ???Т.е. колата там без ДДС струва 5000 като я внеса в България пак ли толкова ще ми излезе - 5000( и каква е тази екотакса??) ???
    Купувам стари мотоциклети производство преди 1950г.(всякакви, с липси и др.) - л.с. за контакти.

    #2
    Много въпросителни, колега...
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #3
      Да, Мерверщоер (или нещо такова) е ДДС От фирма или от частно лице купуваш колата?А ти като чатно лице ли купуваш колата?Еко-такса се заплаща еднократно при въвеждане на МПС-то на територията на Р.България и името говори недвусмислено за значението на таксата - ЕКО

      Коментар


        #4
        ако си частно лице данък добавена стойност няма как да не платиш. ако има възможност да избираш къде да го платиш (в Германия или в България), то е ясно, че 19% Mehrwertsteuer (ДДС) е за предпочитане пред 20% в БГ, макар разликата да е малка.ако си фирма не зная точно как стоят точно нещата, но мисля че пак плащаш тяхното ДДС 19%, но после в България ти го връщат.
        Alfa 147 JTD 115 hp
        ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

        Коментар


          #5
          Ако го взимаш на фирма нито го плащаш там нито ти го връщат тука.Тва е вътреобщностна доставка-не можеш да го платиш там а да го искаш тука защото са ни различни ДДС%. ДДСто е различно в ЕС и затова така.А ако си физическо лице/частно/ и я вземеш колата от фирма си го плащаш там,а ако е от физическо лице/частно/ там не от фирма не го плащаш .

          Коментар


            #6
            Колега,данък Mehrwertsteuer или казано на нашенски ДДС може да се избегне единствено и само,ако колата се купува от и за юридическо лице.Иначе казано от фирма за фирма.Ако колата се купува от частно лице,можеш да забравиш за този данък,без да има значение дали ще се вкарва колата на фирма или частно лице.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              Няма как да избегнеш плащането на ДДС ако си фирма!Като купиш МПСто в Германия получаваш фактура без ДДС, но тук си го плащаш! Дори фирмата да си е твоя нали трябва да осчетоводиш тази покупка и до 14ти на другия месец го дължиш!
              F31 BMW 320d

              Коментар


                #8
                Те вариантите не са много:Г. ФИРМА - Б. ФИРМА - ДДС се плаща тук, НО ако имаш право за ползване на данъчен кредит, ДДС само се начислява тук, но не се плаща - стига МПС да отговаря на изискванията за данъчен кредит.Г. ФИРМА - Б. ЧОВЕК - ДДС се плаща там.Г. ЧОВЕК - Б. ФИРМА - ДДС се плаща там.Г. ЧОВЕК - Б. ЧОВЕК - ДДС се плаща там.

                Коментар


                  #9
                  Kuku написа:
                  Те вариантите не са много:Г. ФИРМА - Б. ФИРМА - ДДС се плаща тук, НО ако имаш право за ползване на данъчен кредит, ДДС само се начислява тук, но не се плаща - стига МПС да отговаря на изискванията за данъчен кредит.Г. ФИРМА - Б. ЧОВЕК - ДДС се плаща там.Г. ЧОВЕК - Б. ФИРМА - ДДС се плаща там.Г. ЧОВЕК - Б. ЧОВЕК - ДДС се плаща там.
                  Една поправка - Г.ЧОВЕК - Б.ЧОВЕК - ДДС НЕ СЕ плаща никъде.И още една (доколкото разбрах от горните постове) - Г.ЧОВЕК - Б.ФИРМА - ДДС се плаща в БГ. Там на кой ще го платиш това ДДС? На г.човека ли?5-ти вариант - като гражданин на ЕС си правиш адресна регистрация в Германия и си караш колата с германските номера. Никъде не плащаш ни ДДС, ни ЕКО такса. Обаче остава германският данък - не знам каква е разликата и в чия полза, но мисля че там е доста по-голям.

                  Коментар


                    #10
                    Обобщил съм максимално значението на Г. ЧОВЕК и веднага ще обясня защо - частното лице (Г. ЧОВЕК) не може да издаде документ от който да си отчислиш/начислиш ДДС нито в Германия, нито в България и реално цената която плащаш е с включен ДДС, който си се плаща там.Още по просто казано - при Г. ЧОВЕК, ДДС изобщо няма, защото няма фактура.Все едно ти, като частно лице в България, да издадеш фактура - няма как да стане Надявам се ме разбираш

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      Kuku написа:
                      Те вариантите не са много:Г. ФИРМА - Б. ФИРМА - ДДС се плаща тук, НО ако имаш право за ползване на данъчен кредит, ДДС само се начислява тук, но не се плаща - стига МПС да отговаря на изискванията за данъчен кредит.Г. ФИРМА - Б. ЧОВЕК - ДДС се плаща там.Г. ЧОВЕК - Б. ФИРМА - ДДС се плаща там.Г. ЧОВЕК - Б. ЧОВЕК - ДДС се плаща там.
                      Една поправка - Г.ЧОВЕК - Б.ЧОВЕК - ДДС НЕ СЕ плаща никъде.И още една (доколкото разбрах от горните постове) - Г.ЧОВЕК - Б.ФИРМА - ДДС се плаща в БГ. Там на кой ще го платиш това ДДС? На г.човека ли?5-ти вариант - като гражданин на ЕС си правиш адресна регистрация в Германия и си караш колата с германските номера. Никъде не плащаш ни ДДС, ни ЕКО такса. Обаче остава германският данък - не знам каква е разликата и в чия полза, но мисля че там е доста по-голям.
                      И как ще си направиш адр.регистр
                      Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                      Коментар


                        #12
                        Какви фирмени документи трябва да нося със себе си .Предполагам трябва и да са преведени при заклет преводач.
                        Мерцедес-SPRINTER 312 - 2,9TDI 122кс...МОЩНИЯ КАТЪР
                        ФОРД И ЦИГАНИН ЗИМАТА НЕ РАБОТЯТ - Лично наблюдение...Някой да ме обори??????Мицубиши Каризма , бензин , автоматик, климатроник

                        Коментар


                          #13
                          Документи под формата на пари например!Какво има да превеждаш?Ти купуваш с фактура от фирмата продавач нали! Аз съм купувал така мотор миналата година (говоря за чисто нов) - плащам им от тук по проформа фактура която ми пратиха! След като получиха парите ми пратиха мотора по спедитор заедно с всички необходими документи за регистрация в КАТ.
                          F31 BMW 320d

                          Коментар


                            #14
                            atos написа:
                            Какви фирмени документи трябва да нося със себе си .Предполагам трябва и да са преведени при заклет преводач.
                            мисля,че трябва ДДС номера.Ако си регистриран по-ддс.
                            Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                            Коментар

                            Working...
                            X