Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за ПТП

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за ПТП

    Някой ме блъснал на паркинга, интересува ме какво се прави от тук нататък. Имам автокаско,знам, че влезна в сила Протокол за ПТП. Откъде да го взема, трябва ли да викам КАТ?
    http://www.pljuvalnik.com
    Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

    Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

    #2
    ако там дето са те ударили има камери, викни кат, щото е възможно да има запис. А да хванеш някой който те удря и бяга от ПТП - безценно. Иначе отиваш в компанията, и пишеш че при паркиране си намерил колата си ударена, с еди какви си щети. Протоколът ти е нужен когато стане ПТП, двамата водачи са съгласни и нямат разногласия за това кой е виновен, попълвате набързо данните и на двамата, оригинала за тебе, копието за виновния, примерно, или то на самия протокол си пише, и с протокола - в застр. компания по гражданска отговорност.

    Коментар


      #3
      Няма камери, става въпрос за Тракия паркинг пред блока. Въпроса ми е трябва ли да викам КАТ, защо комшии ми казват, че нямало смисъл да си ходил съм и да си ми правят протокола. И оттам в ДЗИ.
      http://www.pljuvalnik.com
      Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

      Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

      Коментар


        #4
        Чe кат нема да дойдат това е ясно.Що не идеш до райьоното поне за една служебна бележка
        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

        Коментар


          #5
          Ходи се в КАТ. Обаждаш се по телефона и те записват за ден в който да отидеш (май така беше). След като е съобщено, отиваш и ти дават протокол. Без протокол НЕ става. Има в КАТ едно отделение "Самокатастрофирали МПС" - нещо такова. Ако влезеш в дупка или те цъфнат на паркинг отиваш там. Чакаш, чакаш - полицай ти оглежда колата и констатира, че има нередност, дават ти протокол и отиваш в каското.
          Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

          Коментар


            #6
            SokOtPraskova написа:
            Ходи се в КАТ. Обаждаш се по телефона и те записват за ден в който да отидеш (май така беше). След като е съобщено, отиваш и ти дават протокол. Без протокол НЕ става. Има в КАТ едно отделение "Самокатастрофирали МПС" - нещо такова. Ако влезеш в дупка или те цъфнат на паркинг отиваш там. Чакаш, чакаш - полицай ти оглежда колата и констатира, че има нередност, дават ти протокол и отиваш в каското.
            Ми не знам, тая простотия е сигурно само за София ! Що коли сме завеждали за щета, такова нещо за КАТ и оглед от полицай е нямало. Пише се, че е на паркинг и ти правят оглед на място в офиса за огледи на МПС на застрахователя, после "БАМ", в сервиз, с възлагателното писмо и чакаш....
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
            Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
            Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

            Коментар


              #7
              SokOtPraskova написа:
              "Самокатастрофирали МПС"
              Как звучи само
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                SokOtPraskova написа:
                Ходи се в КАТ. Обаждаш се по телефона и те записват за ден в който да отидеш (май така беше). След като е съобщено, отиваш и ти дават протокол. Без протокол НЕ става. Има в КАТ едно отделение "Самокатастрофирали МПС" - нещо такова. Ако влезеш в дупка или те цъфнат на паркинг отиваш там. Чакаш, чакаш - полицай ти оглежда колата и констатира, че има нередност, дават ти протокол и отиваш в каското.
                Ела да пробваш в Стара Загора да си вземеш протокол за ПТП ако колата ти е ударена на паркинг и няма свидетели. Два такива случая съм имал и да ти казвам ли дали имам протокол. От КАТ и вдвата случая ми казаха да се обърна директно към застрахователя ако го имам, ако не да пия по една студена вода.
                Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                Chevrolet Aveo

                Коментар


                  #9
                  Казах го от личен опит в София. Иначе наистина се казваше нещо такова. То е като подминеш основната сграда на КАТ и продължиш по уличката надолу - едно като бутка такова смешно с много чакащи.
                  Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                  Коментар


                    #10
                    Отиваш при застрахователите и им обясняваш и си готов. КАТаджиите нема да ти дадат протокол за това нещо-изпробвано.

                    Коментар


                      #11
                      Дадоха ми протокол и всичко е 6. Благодаря за помоща.
                      http://www.pljuvalnik.com
                      Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

                      Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

                      Коментар

                      Working...
                      X