Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за задача по Теоретична Електротехника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за задача по Теоретична Електротехника

    На снимката е задачата и написаните система уравнения по метод с контурни токове. Интересува ме защо са писани "+" (с червената химикалка) , а не "-" при положение , че този резистор участва и в друг контур?

    #2
    Re: Помощ за задача по Теоретична Електротехника

    hwarang написа:
    На снимката е задачата и написаните система уравнения по метод с контурни токове. Интересува ме защо са писани "+" (с червената химикалка) , а не "-" при положение , че този резистор участва и в друг контур?
    Ами аз доколкото си спомням ако посоката на обхождане на контура съвпада с посоката на обхождане на другия контур ,в който участва въпросния резистор ,то се пише "+"!Т.е. голямата стрелка i1 прим съвпада с посоката на обхождане на контура ,в който участва резистора R3 - i3 прим ,следователно се пише "+"!Ако греша да ме поправи някой! Малко го поумотах ,но мисля че се разбира какво искам да кажа!
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    Коментар


      #3
      Въпросните резистори са написани с + тъй като условно избраната посока на контурния ток i3 ` през резистора R3 съвпада с посоката на обходждане на контура i1`.П.С. Би ли споделил къде учиш?? Миналата година ги решавах абсолютно същите задачи.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Техническия Университет в София Ама .. тежко е положението там

        Коментар


          #5
          Хех колега. Аз съм от другата страна на парка зад ТУ.При нас май учим по трудни неща и отколкото в ТУ.КТТ ли си?
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            infineon написа:
            Хех колега. Аз съм от другата страна на парка зад ТУ.При нас май учим по трудни неща и отколкото в ТУ.КТТ ли си?
            колеж по телекомуникации? и аз съм в ТУ КТТ съм ама не мога да помогна скъсаха ме на ТЕ
            FIAT Marea Weekend 1.6 16V 98' SX

            Коментар


              #7
              бе и аз съм колежка и ги учих тез неща, ма не мога да помогна много Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 но е вярно , че избираш условно една посока и се съобразяваш по нея за + (по посока) и - (обратно) само че и моя материал беше на немски и тия термини нищо не ми говорят Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
              Manowar forever!

              Коментар


                #8
                автоматика съм

                Коментар


                  #9
                  КСТ в немския факултет с глупавото съкращение (ФАГИОПМ) Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                  Manowar forever!

                  Коментар


                    #10
                    Аз пък съм в колежа по телекомункиации и с тези задачи ни мъчиха още от първия семестър на 1 курс.Аз освен това ги бях учил и в 10 клас в техникума още.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      infineon написа:
                      Въпросните резистори са написани с + тъй като условно избраната посока на контурния ток i3 ` през резистора R3 съвпада с посоката на обходждане на контура i1`.П.С. Би ли споделил къде учиш?? Миналата година ги решавах абсолютно същите задачи.
                      И аз исках да кажа същото нещо ,но съм го написал както ми е предавано в ТУ-то!Иначе и двете неща са верни!
                      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                      Коментар


                        #12
                        Еми аз вчера от 4 задачи реших 2 , да се надявам да са верни в Петък ще се разбере.

                        Коментар


                          #13
                          hwarang написа:
                          Еми аз вчера от 4 задачи реших 2 , да се надявам да са верни в Петък ще се разбере.
                          Успех ,дано сме помогнали поне малко!
                          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                          Коментар

                          Working...
                          X