Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПТП

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Geraka написа:
    ....иначе каско имам...ще видя какво ще правя с него.
    Ами колега така или иначе си взел някакви пари и имаш два варианта. Единия е да не се занимаваш със застрахователи, а другия е да кажеш пред застрахователите, че неизвестен извършител ти е ударил колата на паркинг. При втория вариант застрахователите не искат протокол от КАТ, защото много добре им е ясно, че за ударена на паркинг кола КАТ не идват и няма как да имаш протокол.
    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
    Chevrolet Aveo

    Коментар


      #17
      ilkoD написа:
      С мен беше точно същия случай, само без пукнатата броня (при мен беше леко одраскана). Нямам каско, но от неговата ГО ми изплатиха 190 лв. на третия ден от "Виктория" .
      Да попитам само едно нещо . Гражданската отговорност не беше ли само ако има пострадали хора да им се плати обещетение ? Мисля че за нанесени щети по автомобила нищо не се изплаща по гражданска отговорност .
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #18
        Гражданската отговорност покрива както нематериални щети (искове за обезщетения от пострадали или загинали лица), така и материални (всякакви щети по лекия автомобил или други предмети - например автомобила се забие в къщата ви). Т.е. ако някой ви удари, от неговата гражданска би трябвало да покрият всички разходи, които вие направите за да възстановите състоянието си преди удара - да си оправите колата, да си излекувате счупената ръка (например), като това би трябвало да покрие всички разходи за лекари, лекарства и др., както и известна сума за компенсиране на физическите ви и духовни страдания. Ако не сте доволни от сумата, която застрахователя на виновното лице ви предложи, завеждате дело срещу виновника, автоматично за съ-ответник по делото се призовава и застрахователната му компания и така. После те плащат и разноските по делото, вкл. и хонорара за вашия адвокат. Така че в повечето случаи се съгласяват на извънсъдебно споразумение и ви даватколкото искате.

        Коментар


          #19
          Значи искаш да кажеш че ако някой ме удари то щетите по автомобила ми би следвало да се изплатят от неговата гражданска отговорност? Тогава при това положение защо ми е каско тогава ???? Може и да греша но съм останал с убеждението че гражданската покрива само нанесени щети на пътници и водача. За останалите щети казват има си застраховка КАСКО.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #20
            коцев написа:
            Значи искаш да кажеш че ако някой ме удари то щетите по автомобила ми би следвало да се изплатят от неговата гражданска отговорност? Тогава при това положение защо ми е каско тогава ???? Може и да греша но съм останал с убеждението че гражданската покрива само нанесени щети на пътници и водача. За останалите щети казват има си застраховка КАСКО.
            Гражданската отговорност ти е да поеме щети, които ти си причинил на други по твоя вина, за да не ги плащаш от джоба си.Обаче при катастрофа, при която ти си виновен кой покрива твоите щети? - именно Каското, ако го имаш. Иначе си плащаш сам ремонта.
            преди - TIPO
            сега - VOLVO XC60

            Коментар


              #21
              Каското покрива щети по твоя автомобил, независимо дали си виновен или не. Ако не си виновен, виновния има гражданска, а ти имаш каско, си избираш дали да ползваш неговата гражданска или твоето каско. Ако избереш да ползваш твоето каско, то твоята застрахователна компания ще си иска парите от неговата, където е гражданската му. Ако се окаже една и съща компания - то е все едно дали ще ползваш каското или гражданската.Даже като гледам как изплащат каско, май по-добре да ползваш гражданскатаотговорност на другия. Щото ако не те устройва, може да ги съдиш да искаш още, а ако ползваш каксото си, нямаш такава възможност.Най-добре е да не ти се налага.

              Коментар


                #22
                Това дето сте написали ме устройва напълно ако е така . До сега за 41 години не съм имал никакво произшедствие и винаги съм се ядосвал че давам пари за нищо . От всичко това разбрах че който ме удари би следвало от неговата гражданска да ме обещетят. А най би ме устройвало моя застраховател да ме обещети от моята вноска и да си търси парите от компанията на виновника , а не аз да си търся пари от гражданската застраховка на виновника.
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар

                Working...
                X