Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ви дразни в другите шофьори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    miro2177 написа:
    Дам, аз примерно на светофара на жълтите павета и Раковска вигаги минавам през лявата лента. И предполагам че ме псуват мн но все пак иначе трябва да вися 10мин. Съгласен съм че не трябва така и т.н. но пък никой нищо не ти казва. ако се забрани както си трябва и никой не го прави колоната за направо ще мине на два пъти а иначе на 4. и като се наредя отзад и отпред се падне някой мислител и почне да пуска тия от ляво и ще мина утре...
    Нали именно този "мислител" те пуска тебе да минеш направо от лявата лента? Ония ден едно БМВ си мислеше, че ще ме изпревари от ляво по тоя начин ама не беше познал нещо, да видиш как едва спря, за да не се блъсне в насрещно-стоящите.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #77
      [quote="style34"]
      miro2177 написа:
      Дам, аз примерно на светофара на жълтите павета и Раковска вигаги минавам през лявата лента. И предполагам че ме псуват мн но все пак иначе трябва да вися 10мин. Съгласен съм че не трябва така и т.н. но пък никой нищо не ти казва. ако се забрани както си трябва и никой не го прави колоната за направо ще мине на два пъти а иначе на 4. и като се наредя отзад и отпред се падне някой мислител и почне да пуска тия от ляво и ще мина утре...
      Така като минаваш се усмихвай ,защото ако не знаеш има камери и от декември месец пращат честитки.Няколко колеги изгоряха вече
      MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
      "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
      R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

      Коментар


        #78
        Аз такива освен че не ги пускам, умишлено им преча - или ускорявам рязко с тях, или забавям, за да се натрупат коли след мен, и въпросният тарикат да мине последен. Когато завивам пък, а някой завива от лента за направо, умишлено правя широк завой, за да го изтикам към островче, или респективно към насрещното. И той пак чака всички после. Трябва някак си да го измислят - за тези - автоматични шипове излизат от асфалта и им гърмят гумите. После съм сигурен че ще си помислят дали да го правят пак.

        Коментар


          #79
          Дам, ако има мерки и се забранява строго нещата ще се променят. мисля че там снимат само за червено и пристъпване на линията, а не за престрояванее. на това кръстовище дайе е жалък примера. на места има кадето от една се правят три менти за на дясно примерно, което е показател за слабо регулиране на движението от съответните органи.
          Brava 103HP
          ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

          Коментар


            #80
            От всичко, което се случва на пътя, най-много ме дразнят 2 неща:- Влизам в къстовището за ляв завой и някой тарикат влиза след мен и той да завива, но ми застава отдясната страна. Да уточня че става въпрос за двупосочни пътища с по една лента в посока! Е въпросните господа редовно се оказват срещу тротоара и започват да свирят и светят всякаш са богопомазани и като го видя трябва да сляза и да му оближа емблемата!- Карам с 130 по магистралата и в момента в който реша да използвам лявата лента, за да изпреваря някой....още в далечената някой с ксенони започва нервно да мига...къси/дълги, като се вижда още като точица....П.С. Вчера видях най-тъпото животно в BMW. Два големи камиона се изпреварваха по магистралата по баир. Всички стояха в средната лента и търпеливо чакаха, но един от богопомазаните караше на 1м. от изпреварващия камион и му мигаше къси / дълги. Няма нужда да казвам на шофьора колко му пукаше!
            Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
            Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
            FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
            Powered by Total & Fobos LPG

            Коментар


              #81
              Ето сега станах свидетел на нещо, което е немислимо на това кръстовище - една женица съвсем нагло зад мен се нареди до мен, и чака повече от минута да светне зелено, като през това време пречеше на завиващите отсреща, и въобще не и направи впечатление. През двойна непрекъсната линия, в насрещното. Просто без коментар.
              Прикачени файлове

              Коментар


                #82
                MadHead написа:
                -Карам с 130 по магистралата и в момента в който реша да използвам лявата лента, за да изпреваря някой....още в далечената някой с ксенони започва нервно да мига...къси/дълги, като се вижда още като точица....
                Ей тоя същия "точица" движеш се със 240км/ч. минава разстоянието от 1 километър за 6 секунди. Не си ти виновен ако те натресе, ама си имай едно на ум, когато видиш синкави ярко светещи светлини.

                Коментар


                  #83
                  ogi28b написа:
                  Аз такива освен че не ги пускам, умишлено им преча - или ускорявам рязко с тях, или забавям, за да се натрупат коли след мен, и въпросният тарикат да мине последен. Когато завивам пък, а някой завива от лента за направо, умишлено правя широк завой, за да го изтикам към островче, или респективно към насрещното. И той пак чака всички после. Трябва някак си да го измислят - за тези - автоматични шипове излизат от асфалта и им гърмят гумите. После съм сигурен че ще си помислят дали да го правят пак.
                  Горе-долу и аз така, но за целта е най-готино да си с някоя супер изгнила гробница и да не ти пука от нищо. Щото, например, маршрутките го правят най-редовно, но се тикат агресивно - не ги е еня, колите не са техни.
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    #84
                    coolboby написа:
                    MadHead написа:
                    -Карам с 130 по магистралата и в момента в който реша да използвам лявата лента, за да изпреваря някой....още в далечената някой с ксенони започва нервно да мига...къси/дълги, като се вижда още като точица....
                    Ей тоя същия "точица" движеш се със 240км/ч. минава разстоянието от 1 километър за 6 секунди. Не си ти виновен ако те натресе, ама си имай едно на ум, когато видиш синкави ярко светещи светлини.
                    Първо разрешената скорост е 130 км/ч и второ 1 км се минава за 15 секунди ако скоростта е 240 км/ч
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      #85
                      По принцип ме дразни всичко . Но това, което ме дразни най-много, е следната ситуация: Пазарджик, кръговото на моста на р. Марица, аз съм на първа линия преди кръговото и дебна момента да се включа. И в този момент някой застава успоредно до мен, пълзи напред и се опитва да ми скрие видимостта и да мине преди мен. Няма такъв филм, тръгвам с пилене на гуми, показвам средни пръсти, надувам клаксона ( в такъв момент ми се иска и моята кола да издава звуци като ТИР, локомотив или кораб ), готов съм и до бой да стигна с такива наглеци.Понякога, когато ми е паднало кръвното, нарочно минавам оттам да се поосвежа и да вдигна адреналина :D .
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #86
                        snake написа:
                        По принцип ме дразни всичко . Но това, което ме дразни най-много, е следната ситуация: Пазарджик, кръговото на моста на р. Марица, аз съм на първа линия преди кръговото и дебна момента да се включа. И в този момент някой застава успоредно до мен, пълзи напред и се опитва да ми скрие видимостта и да мине преди мен. Няма такъв филм, тръгвам с пилене на гуми, показвам средни пръсти, надувам клаксона ( в такъв момент ми се иска и моята кола да издава звуци като ТИР, локомотив или кораб ), готов съм и до бой да стигна с такива наглеци.Понякога, когато ми е паднало кръвното, нарочно минавам оттам да се поосвежа и да вдигна адреналина :D .
                        Ти пък... вместо да се възползваш от наглостта му, ти си вдигаш кръвното... Щом ти скрива видимостта значи ти е от лявата страна, нали... съответно като тръгне той - тръгваш и ти и го използваш като параван... ако някой се е засилил в кръговото ще нацели него, а не теб Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 ...а ако никой не се е засилил и просто този не ти е симпатичен, винаги можеш да го избуташ към островчето, така че да се поизпоти малко...Това важи за всяко едно кръгово де, където навлизащите в него са без предимство.
                        M-Benz E 250 TD 150hp
                        M-Benz 200d 75 hp
                        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                        Коментар


                          #87
                          snake написа:
                          По принцип ме дразни всичко . Но това, което ме дразни най-много, е следната ситуация: Пазарджик, кръговото на моста на р. Марица, аз съм на първа линия преди кръговото и дебна момента да се включа. И в този момент някой застава успоредно до мен, пълзи напред и се опитва да ми скрие видимостта и да мине преди мен. Няма такъв филм, тръгвам с пилене на гуми, показвам средни пръсти, надувам клаксона ( в такъв момент ми се иска и моята кола да издава звуци като ТИР, локомотив или кораб ), готов съм и до бой да стигна с такива наглеци.Понякога, когато ми е паднало кръвното, нарочно минавам оттам да се поосвежа и да вдигна адреналина :D .
                          Мале това наистина е много гаднооо ,много се дразня като ми го направят тва!!!При подобна случка с един приятел ни удариха доста стабилно на кръстовището при Св.Богородица ,обаче един малоумник с бус спря от дясно на колата и скри всичко ,а тъкмо тръгвахме и един пич бил спрял отсреща на тротоара и тръгнал ,и оня от дясно ,и така фиуууууу и после един отляво и таааа прас...натам е ясно... Иначе се дразня ,когато някой със скъпа кола си мисли че е хванал Господ за оная работа ! Много ме дразни липсата на колегиалност ! Ааа да и селките прояви ,например през някоя много оживена улица някой да премине с 90 и нагоре ! Може ли такава простащина ,пресичат деца ,майки с колички ,стари хора ! И аз обичам да карам бързо ,ама винаги се съобразявам къде и какво!!!
                          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                          Коментар


                            #88
                            style34 написа:
                            coolboby написа:
                            MadHead написа:
                            -Карам с 130 по магистралата и в момента в който реша да използвам лявата лента, за да изпреваря някой....още в далечената някой с ксенони започва нервно да мига...къси/дълги, като се вижда още като точица....
                            Ей тоя същия "точица" движеш се със 240км/ч. минава разстоянието от 1 километър за 6 секунди. Не си ти виновен ако те натресе, ама си имай едно на ум, когато видиш синкави ярко светещи светлини.
                            Първо разрешената скорост е 130 км/ч и второ 1 км се минава за 15 секунди ако скоростта е 240 км/ч
                            Мда де! 15! Как ги изкарах 6 и аз незнам

                            Коментар


                              #89
                              Пределно ясно ми е колко бързо идват. Старая се да не възпрепятсвам никого, а мисля че имам и добра преценка. Общо взето редовно се движа Пловдив - София и Пловдив - Варна. Тези които мигат обикновено не се движат толкова бързо, то си е въпрос на манталитет
                              Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
                              Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
                              FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
                              Powered by Total & Fobos LPG

                              Коментар


                                #90
                                честно казано предпочитам да ми светнат 2-3 пъти къси дълги отколкото да ме светнат един път с 240 :D

                                Fiat Bravo T-Jet 120

                                Коментар

                                Working...
                                X