Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ви дразни в другите шофьори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Това е много голяма тема без край... Винаги нещо ще ни дразни. На мен ми изгоря клаксона и сега като че ли съм по-спокоен. Не мога да свирна и като си го знам не се напиням да се ядосвам, тъй като не мога да си изразя недоволството. Но пък от друга страна ще трябва да го заменя, че когато баш ми трябва няма да мога да го използвам.1 - дразня се, когато изпреварвам отляво и някой ми светка отзад да побързам, а реално не мога да се прибера вдясно, тъй като там все още има коли, които не съм задминал. Е не карам 500 коня кола - всяко нещо с времето си, когато изпреваря тогава. Тези схватки ми се случват предимно с шофьори на скъпи и мощни возила.2 - не съм против говоренето по телефона, но нека става от хора, които могат да говорят и да карат. Най-много ме дразни ситуацията, в която шофьорът кара кола мой набор и говори по телефона и не може да си направи завоя, защото не е закусвал и не може да завърти волана без хидравлика. Еми, майната ти, като си слаботелесен па пусни си телефона...3 - Отнемането на предимство ми е най-омразното. Не искам много - поне мигач да подаде, за да стане на мен ясно и на останалите какво е намислил. Особено като чакам в колона пускам само и единствено някой, който е с пуснат пътепоказател. Такива дето ми се ръчкат без обявяване на намерението никва милост. Случва се на всеки да обърка лената, да липсва маркировката и да е далеч от светофара, че да се ориентира предварително. Ок, няма проблем давам предимство винаги. Но когато поради тези причини никой не желае на мен да ми даде предимство се изнервям много. Решението е тръгване с мръсна газ и не спирам. Като се ударим - здраве да е. Ще си купя друг калник, дреме ми...4 - глупавите ченгели така и не се научиха, че са на пътя за да подпомагат движението, а не да му пречат. Като спират някой е редно да уредят движението така, че нито той нито те с дебелите си задници да пречат на колите да се разминат... А не застанали ми те двамата дебелаци по средата на платното и аз да се чудя как да опазя гъза му от насиняване от евентуален удар с огледалото ми...
    www.CarProfi-BG.com
    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
    Най-атрактивните цени в София!

    Коментар


      #62
      Мен не ме дразни нищо в шофьорите - дразнят ме две неща:1. Пътищата - да вземат да се вземат в ръце и да ги оправят, ама не както ги оправяха до сега до след първия дъжд!2. Господа Полицаи - Много ви молим не се крийте, и не паркирайте неправилно служебните ви автомобили по средата на пътя или точно на завоите - някой път стават големи грешки от такива паркирания!(Имам аз една мечта Да взема една дряновица, да вляза в парламента и да им залостя вратите докат са вътре - малиии къв купон ша падни )
      Alfa Romeo Centocinquantasei

      Коментар


        #63
        Immortal написа:
        ...И да, много ме дразни бавното потегляне на зелено по кръстовищата в Пловдив. Това е тамошно явление, другаде не съм го наблюдавал. Гледам и колегите от Пловдив го потвърждават. Там се чака да стане тъмно зелено, чак тогава тръгват, и минават по 3-4 коли на цикъл...
        това е така,защото в Пловдив шофьорите са предпазливи...много от колегите им преминават на вече отдавна светнал червен сигнал и риска да те ударят е мнооого голям.Много се ядосвам,когато някой колега реши ,че е сам на пътя и както е паркирал се изтреля като тапа пред теб. След такава маневра се чудя накъде да поемам: в ляво и да джасна някой друг или да набия спирачки и мене да ме джаснат...правя нещо средно и оцелявам,засега!
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #64
          Интересна тема. Безкрайна, изнервяща, въобще - безкрайно изнервяща Ами мен всичко ме дразни. В изказването на всеки колега изплуват сцени, на които съм ставал свидетел и които са ме изкарвали от развновесие, затова няма да уточнявам конкретно...Опитвам се да си обясня, обаче, какво точно ме дразни в кокошкарските тарикатлъци на множеството потни селяндури с вмирисани чорапи, които шестват по пътищата. Това, че са изтарикатяли и са спечелили 2 минути, не е голям кяр - за това не мога да им се ядосам. Това, че са дебили водещи своето тъпо и бездуховно съществувание, също не ме вади от равновесие - в крайна сметка, не мога да се ядосвам на майките им, които са ги събирали с лъжица от тоалетната Единственото обяснение е, че ме влудява самодоволната им демонстрация пред останалите, чинно спазващи закона, че те са успели да ни прецакат всичките. Мислъта, че някоя селска торба вътрешно се кефи, че е минала светофара в лентата за няляво, а останалите бунаци са останали да кесят, просто ме убива. Брат ми живее в САЩ и ми е казвал, че ако това се случи там, въпросният redneck ще бъде разкъсан от тълпата. Не знам дали е вярно, но знам, че ако някой тръгне да шамаросва подобен имбецил, аз ще съм вторият.
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар


            #65
            Jimy написа:
            Immortal написа:
            ...И да, много ме дразни бавното потегляне на зелено по кръстовищата в Пловдив. Това е тамошно явление, другаде не съм го наблюдавал. Гледам и колегите от Пловдив го потвърждават. Там се чака да стане тъмно зелено, чак тогава тръгват, и минават по 3-4 коли на цикъл...
            това е така,защото в Пловдив шофьорите са предпазливи...много от колегите им преминават на вече отдавна светнал червен сигнал и риска да те ударят е мнооого голям.
            Не става въпрос за 1-ва кола на светофара, а за 2-ра, 3-та и т.н. Те не са предпазливи , а спят, после що ги предреждам. Дори като се престроя пред някой спящ не предреждам колоната, а я намалявам с една кола(мойта).
            Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

            Коментар


              #66
              ... а какво ви харесва в другите шофьори...???
              Fiat Bravo, 1.6 - 103 hp

              Коментар


                #67
                gantcho написа:
                Брат ми живее в САЩ и ми е казвал, че ако това се случи там, въпросният redneck ще бъде разкъсан от тълпата. Не знам дали е вярно, но знам, че ако някой тръгне да шамаросва подобен имбецил, аз ще съм вторият.
                Където аз съм бил в САЩ не беше така. И второ, и мен ме дразнят някои тарикатлъци, но кой си ти или пък аз, че да ходим и да "шамаросваме" някой, че се е престроил неправилно??? Има си полиция и т.н. Защото така да ти кажа си мисля, че ако това го направи някой келеш с Лада може и да го шамаросаш, ама ако го направят 10-ина яки момчета в два джипа един след друг с еднакви номера, няма да отидеш да ги шамаросаш, нали? А точно тези с луксозните коли ги правят по-често тези номера.
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  #68
                  Най-много ме дразни когато изменят посоката си на движение и не дават съответния пътепоказател.
                  Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                  Коментар


                    #69
                    style34 написа:
                    Където аз съм бил в САЩ не беше така. И второ, и мен ме дразнят някои тарикатлъци, но кой си ти или пък аз, че да ходим и да "шамаросваме" някой, че се е престроил неправилно??? Има си полиция и т.н. Защото така да ти кажа си мисля, че ако това го направи някой келеш с Лада може и да го шамаросаш, ама ако го направят 10-ина яки момчета в два джипа един след друг с еднакви номера, няма да отидеш да ги шамаросаш, нали? А точно тези с луксозните коли ги правят по-често тези номера.
                    Така е, прав си за съжаление. но трябва все пак да се насложи една обществена нетърпимост към такива прояви. Това имах предвид. Ако ходим да се бием сами, то е ясно, че постоянно ще ходим потрошени Тук не става дума за едно обикновено неправилно престрояване все пак, става дума за умишлен тарикатлък и то това си личи. Например, аз съм последна кола за направо, дълга колона до светофара, идва някой зад мен, не му отърва да чака всички и ме заобикаля да се нареди в лентата за наляво, знаейки чудесно, че ще направи нарушение и то умишлено. Или пък по Малинов в Младост - хората чакат на светофара след OMV за към Цариградско, обаче някой, видиш ли е най-хитър - влиза в отбивката на OMV, заобикаля колоната и се строява да го пуснат точно до светофара. Ето към такива прояви трябва да има нетърпимост, а не хората да си казват "Ами щом другите го правят и аз ще го правя."
                    She was only a whisky maker but he loved her still.

                    Коментар


                      #70
                      Сетих се за един стар виц:СССР. Грузия. Пристига руснак на аерогарата в Тбилиси, хваща такси.На първите светофари свети червено, шофьорът дава газ и минава безпроблемно. "Что делаеш, дурак..." "Не бойся, я джигит".На следващите светофари пак червено. Пак газ. И същите реплики.На третите светофари свети зелено. Спирачки, удар на руската глава в предното стъкло. "А сейчас что делаеш?", "Товарищ, по другой переулок другой джигит есть"

                      Коментар


                        #71
                        Immortal написа:
                        Сетих се за един стар виц:СССР. Грузия. Пристига руснак на аерогарата в Тбилиси, хваща такси.На първите светофари свети червено, шофьорът дава газ и минава безпроблемно. "Что делаеш, дурак..." "Не бойся, я джигит".На следващите светофари пак червено. Пак газ. И същите реплики.На третите светофари свети зелено. Спирачки, удар на руската глава в предното стъкло. "А сейчас что делаеш?", "Товарищ, по другой переулок другой джигит есть"
                        M-Benz E 250 TD 150hp
                        M-Benz 200d 75 hp
                        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                        Коментар


                          #72
                          когато накой кара и му щукне да направи някоя маневра без да даде мигач или авариики. Направо ми иде да излезна и да му обесна че така не се прави и без мигач не се прай

                          Коментар


                            #73
                            Immortal написа:
                            И да, много ме дразни бавното потегляне на зелено по кръстовищата в Пловдив. Това е тамошно явление, другаде не съм го наблюдавал. Гледам и колегите от Пловдив го потвърждават. Там се чака да стане тъмно зелено, чак тогава тръгват, и минават по 3-4 коли на цикъл...
                            За това се кара по-спокойно в Пловдив, само да не бяха паветата из целия град.Там пък се забелязва още едно явление - много често липсва маркиовка между лентите.

                            Коментар


                              #74
                              hwarang написа:
                              Тия дето карат с 50км/ч в лява лента , направо ме вбесяват
                              Ако е в град това, предстои им ляв завой и те вбесяват, си за лудницата наистина.

                              Коментар


                                #75
                                gantcho написа:
                                Тук не става дума за едно обикновено неправилно престрояване все пак, става дума за умишлен тарикатлък и то това си личи. Например, аз съм последна кола за направо, дълга колона до светофара, идва някой зад мен, не му отърва да чака всички и ме заобикаля да се нареди в лентата за наляво, знаейки чудесно, че ще направи нарушение и то умишлено.
                                Дам, аз примерно на светофара на жълтите павета и Раковска вигаги минавам през лявата лента. И предполагам че ме псуват мн но все пак иначе трябва да вися 10мин. Съгласен съм че не трябва така и т.н. но пък никой нищо не ти казва. ако се забрани както си трябва и никой не го прави колоната за направо ще мине на два пъти а иначе на 4. и като се наредя отзад и отпред се падне някой мислител и почне да пуска тия от ляво и ще мина утре...
                                Brava 103HP
                                ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                                Коментар

                                Working...
                                X