Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупко-продажба на автомобил м/у Фирма и Физ. лице ..???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупко-продажба на автомобил м/у Фирма и Физ. лице ..???

    Здравейте!Интересува ме какъв е реда, когато искам да закупя автомобил, който е собственост на фирма ?-Предполагам задължително ми издава фактура на мое име?И друг въпрос - после как се прехвърля в КАТ..?(трябва ли нотариално заверен договор за Покупко-продажба(или ссамо с фактурата се отива в КАТ..?))и ако има някакви други особености моля да ми разясните!Благодаря!

    #2
    Издава ти се фактура и касова бележка(ако плащаш в брой) и правите договор за покупко-продажба. След това отиваш в КАТ и регистрираш. До 3 месеца трябва да платиш данъка, а ГО - както знаеш, веднага.

    Коментар


      #3
      PASSARELLA написа:
      Издава ти се фактура и касова бележка(ако плащаш в брой) и правите договор за покупко-продажба. След това отиваш в КАТ и регистрираш. До 3 месеца трябва да платиш данъка, а ГО - както знаеш, веднага.
      А Договора трябва ли да е нотариално заверен, или е само подписан от мен, а от тях с подпис и печат?Благодаря!

      Коментар


        #4
        С подпис и печат само.Обаче задължително да има фактура че я искат в кат.И необходимите CMR-та и подобни
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Ако колата вече е регистрирана в България, договорът трябва да е нотариално заверен. Ако не - само фактура върши работа.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар

          Working...
          X