Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Литературно-образователна тема...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    nikki_sixx написа:
    EVITA написа:
    Темата е хубава, но много загрубя. Превърнете я в нещо полезно.
    Евита, ако бяхме от един град - със сигурност щях да ти предложа брак! :P
    Ооо, Никитуу :P

    Коментар


      Защо да е тъпо да правиш забележки за правописа, а да е умно постоянно да морализаторстваш и да поучаваш хората как да шофират, да правят едно или друго? Да не правим забележки за правопис, но можем "да размахваме пръст" задето някой карал така или иначе?Може би защото правописът е едно от малкото неща, познанията за които не можеш да скриеш когато пишеш във форум? Всеки допуска грешки и няма нищо лошо в забележките, стига да бъдат направени по правилен начин.
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        Lane Staley написа:
        Защо да е тъпо да правиш забележки за правописа, а да е умно постоянно да морализаторстваш и да поучаваш хората как да шофират, да правят едно или друго? Да не правим забележки за правопис, но можем "да размахваме пръст" задето някой карал така или иначе?Може би защото правописът е едно от малкото неща, познанията за които не можеш да скриеш когато пишеш във форум? Всеки допуска грешки и няма нищо лошо в забележките, стига да бъдат направени по правилен начин.
        защото правописът не убива, а шофирането - да.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          Да, но проблема е, когато забележките не се правят, просто заради самата забележка - с цел да превъзпитат и насърчат повишаването на езиковата култура, а се правят само с цел да злепоставят някой и да извадят от контекста същинската грешка с цел да се направи опит за назидание на някой, който не ти е симпатичен по ред причини.

          Коментар


            Да се обеси, не да се помилва.Да се обеси - не, да се помилва.Примерът е изтъркан, но е добър. Думите убиват. Също колкото и шофирането. Дори повече. Правописът е част от лицето ни тук, неволните грешки ( акнето ) всеки ги прощава, но кой обича вечно грозните лица?
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              PASSARELLA написа:
              Да, но проблема е, когато забележките не се правят, просто заради самата забележка - с цел да превъзпитат и насърчат повишаването на езиковата култура, а се правят само с цел да злепоставят някой и да извадят от контекста същинската грешка с цел да се направи опит за назидание на някой, който не ти е симпатичен по ред причини.
              Пасарелка....отивам да взема на бебето храната от млечната кухня. След половин час се връщам. Ако не си коригирал подписа си, налагам БАН за седмица.

              Коментар


                ele написа:
                Irka_fihi написа:
                Алооууууу,Варна,айде ако обичаш , да не ме цитираш точно мен за неправилен изказ, щото явно не си наясно,че в българския език съществуват книжовен такъв и разговорна реч.И изразът "сичкото туй "е точно такъв,което не го прави грешен.Времето,прекарано в ровене по читанките май не е било ползотворно за теб,защото нищо не си разбрала,а си преписвала механично и ще си останеш с жалкия опит да ни натриеш носовете.Следващият път се изказвай подготвена.
                1. Aз не съм "АлоооууууВарна", имам си име (обръщението ти показва липса на каквото и да е уважение към човек, когото не познаваш, ама това не го пише в дебелите буквари и може би затова не го знаеш)2. Не обичам.3. Чела съм когато трябва и много добре знам какво пише в читанките.4. Уж си филолог-българист, нали в тая тема се наехте да учите нас, простите, на книжовен език? Ко стана с прекрасната идея??? Май ще се учим на разговорен.... 5. Уж влизаш да се забавляваш и уж носиш на критика, но ако някой нещо каже - скачаш като ощипана булка. И не само скачаш, ами започваш да се държиш нагло и да се опитваш да обиждаш.6. Пробваш се изхвърляш колко много знаеш, как ние да не сме ти по чергата и как грешките ти бодяли очите, ама пропуснатите запетайки и тук там някой пълен член май май хич даже не ги виждаш. (то ги няма, ко да ги видиш)Затова, ако обичаш, да успокоиш топката и да престанеш да се държиш като голямото добрутро
                Мила ми девойко,(така по-добре ли е?),прави ми впечатление,че много стриктно следиш всеки мой пост,под лупа,едва ли не...На какво се дължи този интерес към моята особа?!?Тъпото е, че цитираш само това,което ти изнася,(почвам да си мисля,че се опитваш да ме злепоставиш )Мда,казах,че влизам във форума,за да се забавлявам (снощи дори се смях със сълзи на един пост,ама от душа и сърце се смях),но също така казах,че когато ме нападат - се защитавам.Нося на критика,когато тази критика е основателна! Имаш ли някакво обяснение,защо българинът (и в частност ти ) се дразниш,когато някой има самочувствие,че е добър в дадена област и не се притеснява да го демонстрира? Защо на теб това ти "боде очите"? Не се обаждам за неща,от които хал-хабер си нямам,затова няма и да ме "видиш" в теми с техническа насоченост.А,забравих да те попитам- ти защо влизаш в този форум??? Вечно си "на нож" с всички,вечно си "контра"...Защо си толкова озлобена на целия свят?П.П -И не бъди голословна,когато твърдиш,че пропускам запетаи и пълен член.Давай конкретни примери-и баба знае да говори наизуст!
                "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                Ванга

                Коментар


                  радвайте се на живота бе хора...къде не били сложили пълен член, къде трябвало запетайка... къде написали България с малка буква... ами толкоз можали, толкоз написали...туй да не е форум на "Литературная газета"...аз какво да кажа, че познах от първи пост мой приятел от детинство, без да знам, че е той и влиза във форума
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    Irka_fihi написа:
                    Мила ми девойко,(така по-добре ли е?),прави ми впечатление,че много стриктно следиш всеки мой пост,под лупа,едва ли не...На какво се дължи този интерес към моята особа?!?Тъпото е, че цитираш само това,което ти изнася,(почвам да си мисля,че се опитваш да ме злепоставиш )Мда,казах,че влизам във форума,за да се забавлявам (снощи дори се смях със сълзи на един пост,ама от душа и сърце се смях),но също така казах,че когато ме нападат - се защитавам.Нося на критика,когато тази критика е основателна! Имаш ли някакво обяснение,защо българинът (и в частност ти ) се дразниш,когато някой има самочувствие,че е добър в дадена област и не се притеснява да го демонстрира? Защо на теб това ти "боде очите"? Не се обаждам за неща,от които хал-хабер си нямам,затова няма и да ме "видиш" в теми с техническа насоченост.А,забравих да те попитам- ти защо влизаш в този форум??? Вечно си "на нож" с всички,вечно си "контра"...Защо си толкова озлобена на целия свят?П.П -И не бъди голословна,когато твърдиш,че пропускам запетаи и пълен член.Давай конкретни примери-и баба знае да говори наизуст!
                    1. Не съм и "мила девойко", както вече казах, имам си име.2. Не следя нито стриктно, нито имам лупа за това. Никога до сега не съм отговаряла на твое изказване и не съм чела всичките ти писания. Сори ако се чувстваш леко пренебрегната в това отношение.3. Цитатите бяха случайно избрани. не знаех, че имаш филологическо образование, нито, че много се гордееш с това, нито съм имала за идея да се заяждам с някой - затова и не бяха цитирани притежателите на въпросните думи..4. Не съм нито на нож , нито на контра, нито съм озлобена към целия свят (чак пък и целия свят ). Не си съчинявай неща, за които и понятие си нямаш. 5. Нямам време, след тези дълги пледоари, да се ровя и да ти чета писанията, нито имам желание за това.6. Изобщо не се дразня когато някой има самочувствие, това пък от кой пръст го изсмука? Напротив, много се радвам, когато видя хора със самочувствие, което не е само балон под налягане. Дразнят ме тези със самочувствие, които не са нищо повече от куха тиква.6. Защо влизам - незнам, да се заяждам вероятно. Ти кажи, нали всичко знаеш.Мисля, че е редно да престанеш да си въобразяваш разни неща - никой не иска нито да те критикува, нито да се заяжда с теб, нито да то обръща чак толкова мнимание, колкото искаш.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      Колежке, не си блъскай главата в стената. Ето едно мое прозрение : http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...68Просто премини на следващия пост.
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        http://dnes.dir.bg/news1.phpВече ще спя спокойно - оправиха и последния проблем в тая "държава"...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          Не ми излиза нищо с/у линка на Киро, ама разбрах че е починал човек след детектор на лъжата.Извинете за отклонението от темата. http://dnes.dir.bg/2009/01/22/news3888581.html

                          Коментар


                            Неправилно: фият, фят Правилно: фиатНеправилно: италянски, италиянски Правилно: италиански Неправилно: из/под/над/на/в предвид Правилно: предвидНеправилно: обеснявам Правилно: обяснявамНеправилно: разглабям (просто няма такъв глагол) Правилно: разглобявам
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              Бих добавил - неправилно: акомолатор, акомулатор, акумолатор, акулуматор. Правилно и къде-къде по-лесно за запомняне: акУмУлатор! Също така и много често грешено - амортЕсьор. Правилно - амортИсьор!
                              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                              Коментар


                                Хора, пазете си мЪркучите и бУбините!
                                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                                Коментар

                                Working...
                                X