Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-честите нарушения

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    1. Ограничението на скороста - последно на 4-лентов път и знак 50 съм минал с 73км/ч, или 50лв и 4 точки. Мноу сам опасен да съ пазите ей.2. Неправилното изпреварване - изпреварих боклуджийския камион докато изсипваше кофите по улицата, но имало непрекъсната линия, или 30лв и 6 точки, смЕх голЕм.3. Неправилното паркиране или на забранено място - гледам да не го правя, но се случва.4. Алкохол - по 1-2 бири, повече от 0.05 дрегер не ми е показвал, обикновено показва 0.00 след 2-те бири.5. Говорене по телефона без устроиство Свободни ръце - не мисля, че това създава по-голяма опасност отколкото например сутрин като си ям закуската и си пия айрана докато отивам на работа. Доста от времето и двете ръце ми са заети, пък и Бравата сама си знае пътя Самият разговор ти отвлича вниманието, а не телефона в ръцете.Общо взето смЕх голЕм
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #47
      ogi28b написа:
      Нема значение колко е, аз съм много специален, пътищата са мои, и винаги карам по-бързо с 10-20, щото радарите така са настроени, и щото преценката ми е супер-мега-точна
      Можеш да иронизираш и още една причина - повечето съвременни автомобили дават оптимален разход на 100-110 (или поне оптимално съотношение разход/време), а на 85-90 км/ч нямат достатъчно мощност на 5-та предавка. Например моята е на 2000 оборота точно със 100 км/ч на 5-та. Там е и максималният въртящ момент. Моля те, не ме забравяй в следващото си иронично изказване. :D
      She was only a whisky maker but he loved her still.

      Коментар


        #48
        Никога не те забравям! Ама какво ще стане ако всеки почне да си кара в оборотите на макс. въртящ момент?? На Браво 1.6 (това м/у другото е един много специален двигател ) въртящия момент му е на 4000, на 5 при 4000 се движи с около 160 км/ч Моя въртящ момент започва от 1500, това значи ли че трябва да карам с 70? Нещо много важно на което не обръщаш внимание - максимален въртящ момент една кола има когато си настъпил педала до долу и си в даден диапазон от обороти. При 2000 на пета, настъпваш педала до долу ли ? Силно се съмнявам. Настъпваш го съвсем малко, и създаваш малък въртящ момент, достатъчен за случая, който в. м. може да се създаде и ако караш с 90, или 1800 оборота. Така че по тази точка не приемам аргументите. Но дори и така да е, ако направят скоростта не 90, а 100 - тогава всички ще карат със 110-120, поради горния цитат. Вервай ми... Ти може да останеш на 100, и на 2000, щото там наистина ти е оптимално, ама другите - не. ilko-gd - боклукчийския камион е препятствие, когато изхвърля кофите. Тогава можеш да го изпревариш както решиш, дори през седморна линия. Ако се движи обаче - 6 точки и 30 лева, или там колкото е...

        Коментар


          #49
          ogi28b написа:
          ... на 5 при 4000 се движи с около 160 км/ч ...
          Мислех нещо смешно да напиша тук, но всъщност работата не е много за смях. Абе, то се вижда от резултатите от анкетата. Признавам си и аз съм в кюпа.
          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

          Коментар


            #50
            като се замисля първото и последното нарошение ги правя най често
            uno-1.5i понто 1.2i

            Коментар


              #51
              ilko-gd написа:
              1. Ограничението на скороста - последно на 4-лентов път и знак 50 съм минал с 73км/ч, или 50лв и 4 точки. Мноу сам опасен да съ пазите ей.2. Неправилното изпреварване - изпреварих боклуджийския камион докато изсипваше кофите по улицата, но имало непрекъсната линия, или 30лв и 6 точки, смЕх голЕм.3. Неправилното паркиране или на забранено място - гледам да не го правя, но се случва.4. Алкохол - по 1-2 бири, повече от 0.05 дрегер не ми е показвал, обикновено показва 0.00 след 2-те бири.5. Говорене по телефона без устроиство Свободни ръце - не мисля, че това създава по-голяма опасност отколкото например сутрин като си ям закуската и си пия айрана докато отивам на работа. Доста от времето и двете ръце ми са заети, пък и Бравата сама си знае пътя Самият разговор ти отвлича вниманието, а не телефона в ръцете.Общо взето смЕх голЕм
              Колега удобно ли е за хранене в Бравата че на мен в Пунтото ми требва една масичка каде да си оставям яденетоиначе за чаша или кофичка си има,ама за сандвич или баница нема каде ееххххкак искам да сам тараджия
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #52
                todorshalev написа:
                ilko-gd написа:
                1. Ограничението на скороста - последно на 4-лентов път и знак 50 съм минал с 73км/ч, или 50лв и 4 точки. Мноу сам опасен да съ пазите ей.2. Неправилното изпреварване - изпреварих боклуджийския камион докато изсипваше кофите по улицата, но имало непрекъсната линия, или 30лв и 6 точки, смЕх голЕм.3. Неправилното паркиране или на забранено място - гледам да не го правя, но се случва.4. Алкохол - по 1-2 бири, повече от 0.05 дрегер не ми е показвал, обикновено показва 0.00 след 2-те бири.5. Говорене по телефона без устроиство Свободни ръце - не мисля, че това създава по-голяма опасност отколкото например сутрин като си ям закуската и си пия айрана докато отивам на работа. Доста от времето и двете ръце ми са заети, пък и Бравата сама си знае пътя Самият разговор ти отвлича вниманието, а не телефона в ръцете.Общо взето смЕх голЕм
                Колега удобно ли е за хранене в Бравата че на мен в Пунтото ми требва една масичка каде да си оставям яденетоиначе за чаша или кофичка си има,ама за сандвич или баница нема каде ееххххкак искам да сам тараджия
                Аз за това сега бус ще си взимам, да са пазите ей
                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                Коментар


                  #53
                  най-чести карам с превишена скорост.
                  BRAVA 1,4 12V
                  Nissan Navara

                  Коментар


                    #54
                    ilko-gd написа:
                    Аз за това сега бус ще си взимам, да са пазите ей
                    да се надяваме на Fiat Ducato
                    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                    Коментар


                      #55
                      ogi28b написа:
                      Никога не те забравям!
                      Благодаря, че ме почиташ Всъщност, според мен прекалено на сериозно вземаш някои теми и задълбаваш излишно. Аз страдам от същото де По-спокойно :D Това, че някой кара със 10-15 км/ч превишение не го прави непременно негодник и убиец. В 99% от случаите това е възможно без да се създава излишна опасност. Въпросът е да имаш трезва преценка и да избягваш онзи 1%, който може да се окаже фатален.
                      She was only a whisky maker but he loved her still.

                      Коментар


                        #56
                        gantcho написа:
                        Това, че някой кара със 10-15 км/ч превишение не го прави непременно негодник и убиец. В 99% от случаите ....
                        Разбира се, то дали ще размажеш някой с 90, или със 110, е все тая, пак ще го събират от 30 метра радиус. Лошото е че 98 % от шофьорите карат с това наум: "те радарите са настроени на 110, щото до 20 км/ч няма глоба, значи аз ще карам със 110. А и нали съм си добър шофьор, преценявам нещата добре..." Точно тези 98 % , ако им кажеш че скоростта е разрешена да е не 90, а 110 - те ще се юрнат веднага със 130. Щото радарите...

                        Коментар


                          #57
                          Re: Наи честите нарушения

                          nikki_sixx написа:
                          todorshalev написа:
                          Кой са наи честите нарушения които правите колеги?
                          Ами... не знам, защото принципно избягвам да съм в нарушения.., а камо ли да си ги броя. Но пък знам, че най се пише с "Й"... а когато степенуваш - слагаш тире по между степента и думата която степенуваш!И "кои", в изречението ти изразява множествено число, което би трябвало да ти говори, че се пише с обикновенно "И".., ама я по-добре да се отдадем на лафмоабета...
                          Хайде да не споменаваме, че и "обикновенно" пък се пише с едно "Н" ... :Dаз най-често превишавам скоростта, по принцип гледам да не правя други нарушения, но по някой път извън града изпреварвам неправилно... в града мнооооооооого рядко съм си позволявал да го направя и това са били изключения... и говоря по телефона без Handsfree, но това е само защото Bluetooth Handsfree-то ми е в пунтото, а то временно не е при мен... онзи ден намерих едно жично HF в тойотата и почнах да ползвам него...

                          Коментар


                            #58
                            kilar написа:
                            Номер 4 брои ли се, ако колата се мести в рамките на 30-40 метра???
                            Пияница! :D Аз най-често превишавам скоростта. Също така винаги минавам на червено на светофара на Панорамен път. Алкохол не пия и затова все съм шофьорката, което е предпоставка за неспазване на ограниченията за максимална допустима скорост, което е предпоставка за неспиране на светещия червено светофар, за да не убивам скороста. :D
                            Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                            Коментар


                              #59
                              На мен пък един път ми се случи докато карам и ям банан да ми звънне телефона, а отделно винаги си държа и дистанционното в другата ръка докато карам. И ми се наложи на мина през едно кръгово докато в двете си ръце държа 3 неща Все пак се справих , даже и мигачи пусках.
                              Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                              Коментар


                                #60
                                westdogg написа:
                                На мен пък един път ми се случи докато карам и ям банан да ми звънне телефона, а отделно винаги си държа и дистанционното в другата ръка докато карам. И ми се наложи на мина през едно кръгово докато в двете си ръце държа 3 неща Все пак се справих , даже и мигачи пусках.
                                еее колега кои е кат тебе мултифункционаленсигурно като сменяш гума четеш весник и говориш по текефона нали
                                Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                                Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                                Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                                Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                                Коментар

                                Working...
                                X