Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Счупиха ми огледалото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Счупиха ми огледалото

    Смених жилището и отскоро живея в новия си апартамент. Голям проблем имам с паркирането. На паркинга, определен за блока, съседите си спират от много време и всеки си има мяато. Аз като дойдох и където и да се паркирам, все някой идва да ме притеснява, че "това си било неговото място". Онзи ден един се разправя с мен, че там си спирал от 20 години. Вчера се прибирам от лекции, нямаше пак места, освен на онзи голфаджия и понеже него го нямаше- спрях там. Сутринта онзи се беше спрял до мен, а огледалото ми беше счупено.С тези хора по културен начин не мога да се разбера. Ще ми се да му направя и аз нещо, но по възможност да не го вкарам в големи разходи покрай щетите от счупеното. Посъветвайте ме какво мога да направя на колата му.Ако някой ще ме обижда и ще пише, колкото да отбелязва мнения- по-добре да не го прави!
    Един за всички, всички за мен

    #2
    А сигурна ли си 100 % кой е извършителя ?Иначе начини за отмъщение много. Като за начало-картоф в ауспуха, добре набутан, за да не се вижда .
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Подай жалба в полицията. не ще нешо ще стане, но появата на униформен може да накара кретена да размисли следващия път. Иначе - той ти чупи огледалото, ти му изпускаш гумите, той ти издира типото с пирон, ти му изкъртваш дръжките - това едва ли някога ще спре.... или свикай събрание на блока или отиди, когато го провеждат, заплаши ги с полиция.... има една такава тема с паркирането - за съжаление много българи са селяни от всякъде и мислят, че след като те живеят вече 20 години, имат повече права, и не искат нищо да се променя.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        snake написа:
        А сигурна ли си 100 % кой е извършителя ?Иначе начини за отмъщение много. Като за начало-картоф в ауспуха, добре набутан, за да не се вижда .
        Интересно звучи. И лесно постижимо. А какъв е ефектът?
        Един за всички, всички за мен

        Коментар


          #5
          presinka написа:
          snake написа:
          А сигурна ли си 100 % кой е извършителя ?Иначе начини за отмъщение много. Като за начало-картоф в ауспуха, добре набутан, за да не се вижда .
          Интересно звучи. И лесно постижимо. А какъв е ефектът?
          няма да може да запали... и ще се юрне по сервизи.., докато не попадне на някой с опит в тези неща... и не раздробят картофа!Но пък според мен, няма смисъл от тоя вид поведение. До какво ще доведе това? А после той на теб? И така до кога?А можеш да купиш и някоя по мощна пиратка... и да я набуташ навътре в гърнето...
          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

          Коментар


            #6
            Просто няма да може да запали, няма да има никакви други последици. Но както казах, това е само за начало. А най-добре забрави за отмъщение, не се вкарвай в кофти филми. Счупеното огледало може да е случаен вандалски акт.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              presinka написа:
              snake написа:
              А сигурна ли си 100 % кой е извършителя ?Иначе начини за отмъщение много. Като за начало-картоф в ауспуха, добре набутан, за да не се вижда .
              Интересно звучи. И лесно постижимо. А какъв е ефектът?
              Утрепал съм го! Ебати селяните! Намери някой мъж (ти си дама, нали?) или твоя ако си имаш и нека внимателно, ама много внимателно му обясни на въпросния псевдо собственик на парко-местото, че следващия път ако нещо се случи на колата ти, на неговата или не него щетите ще са умножени по три. Вариант е и ако имаш познат полицай да дойде и да го поразпита. Но аз ако бях видял счупено огледалото ми и неговата кола да е до моята в тоя момент..... късно е.... Веднага е останал без две огледала. НИКОГА пръв не бих направил нещо такова, но явно трябва да се отвръща на тъпака по същия начин - той от друго не разбира!
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #8
                nikki_sixx написа:
                presinka написа:
                snake написа:
                А сигурна ли си 100 % кой е извършителя ?Иначе начини за отмъщение много. Като за начало-картоф в ауспуха, добре набутан, за да не се вижда .
                Интересно звучи. И лесно постижимо. А какъв е ефектът?
                няма да може да запали... и ще се юрне по сервизи.., докато не попадне на някой с опит в тези неща... и не раздробят картофа!Но пък според мен, няма смисъл от тоя вид поведение. До какво ще доведе това? А после той на теб? И така до кога?А можеш да купиш и някоя по мощна пиратка... и да я набуташ навътре в гърнето...
                Абсолютно на 100% съм убедена, че не е това начинът, баче в София всеки паркира където има място, а ако си иска точно определено- отива на платен паркинг. Тоя въпросният нито има нотариален акт за това място, нито нищо. А и е дървен шоп, не разбира от дума
                Един за всички, всички за мен

                Коментар


                  #9
                  snake написа:
                  Просто няма да може да запали, няма да има никакви други последици. Но както казах, това е само за начало. А най-добре забрави за отмъщение, не се вкарвай в кофти филми. Счупеното огледало може да е случаен вандалски акт.
                  И какво? Повече няма да спира там колежката, така ли? И простака печели? А ако спре другия път и тоя й надере колата? Аз бих го попитал и ако отрече ще му кажа, че второ "случайно" посегателство ще е доста съмнително и тогава вече ако не е време за отмъщение - не знам кога ще е.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #10
                    presinka написа:
                    Абсолютно на 100% съм убедена, че не е това начинът, баче в София всеки паркира където има място, а ако си иска точно определено- отива на платен паркинг. Тоя въпросният нито има нотариален акт за това място, нито нищо. А и е дървен шоп, не разбира от дума
                    София да не е друга България? Едни и същи са хората на всякъде.., но ако се поддаваш на изкушението да падаш до нивото на въпросните "селяни"... то това не означава ли, че и ти си точно такава? С какво си по-различна... или по-добра от онзи?
                    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                    Коментар


                      #11
                      nikki_sixx написа:
                      presinka написа:
                      Абсолютно на 100% съм убедена, че не е това начинът, баче в София всеки паркира където има място, а ако си иска точно определено- отива на платен паркинг. Тоя въпросният нито има нотариален акт за това място, нито нищо. А и е дървен шоп, не разбира от дума
                      София да не е друга България? Едни и същи са хората на всякъде.., но ако се поддаваш на изкушението да падаш до нивото на въпросните "селяни"... то това не означава ли, че и ти си точно такава? С какво си по-различна... или по-добра от онзи?
                      Не искам да се засягаме на тема граждани и селяни. Имах предвид, че едно е да си ида при баба ми на село и да си спра където си поискам на улицата, защото цялата е свободна и където ми е кеф, там да се паркирам, а съвсем друго е да паркираш в София, където има 2 милиона коли и местата са ограничени!
                      Един за всички, всички за мен

                      Коментар


                        #12
                        nikki_sixx написа:
                        presinka написа:
                        Абсолютно на 100% съм убедена, че не е това начинът, баче в София всеки паркира където има място, а ако си иска точно определено- отива на платен паркинг. Тоя въпросният нито има нотариален акт за това място, нито нищо. А и е дървен шоп, не разбира от дума
                        София да не е друга България? Едни и същи са хората на всякъде.., но ако се поддаваш на изкушението да падаш до нивото на въпросните "селяни"... то това не означава ли, че и ти си точно такава? С какво си по-различна... или по-добра от онзи?
                        Ники, кажи честно ако си видиш счупено огледалото на Стилото, как ще реагираш, ако знаеш кой го е счупил? Ако не си заявиш позицията по някакъв начин просто се примиряваш и започваш да зачиташ правото на собственост на въпросния "собственик" ли?
                        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                        Коментар


                          #13
                          style34 написа:
                          Ники, кажи честно ако си видиш счупено огледалото на Стилото, как ще реагираш, ако знаеш кой го е счупил? Ако не си заявиш позицията по някакъв начин просто се примиряваш и започваш да зачиташ правото на собственост на въпросния "собственик" ли?
                          Знаеш ли... според мен, на света му се е ебала мамата в момента в който се е появил некъф си от нам си къде.., забил един кол и казал: "от тука нататъка, туй е мойто"... или всъщност е станало малко по-късно.., когато е дошъл некъф друг... и казал на първия: "еби съ в гъза... туй си е мойто..."Та такива неща де...
                          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                          Коментар


                            #14
                            Мисля, че имам същите права като него, защото и аз съм собственик на апартамент, както и той. Радвам се, че има традиция да спира там, но традициите се променят.Забравих да споделя, че първият път, когато бях спряла на мястото му, той нарита колата ми, за да задейства алармата и аз излязох на терасата. Това ми беше първата комуникация с въпросния съсед. Така той каза, че паркирал там 20 години и няма някаква цитирам "пикла" да му спира на неговото място.
                            Един за всички, всички за мен

                            Коментар


                              #15
                              Как може да е сигурна колежката, че точно "онзи" го е счупил?Колежке, според мен просто потърси място за паркиране нqкъде настрани от този паркинг - "По-умния винаги отстъпва!"

                              Коментар

                              Working...
                              X