Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило - бензин или дизел?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Kuku написа:
    Виждаш се с човекО, казваш му какво искаш за колата, отиваме в Ст.Град на диното, мериш с оригиналния софтуер, покатерва се новия и мериш пак - ако не си доволен от резултата - слага се пак оригиналния и по живо, по здраво.... ако си доволен от резултата - плащаш и се кефиш Ти какво очакваш да стане, всъщност?
    Ами,аз очаквах да предложиш някакъв по-надежден начин за измерване на 385 Нм от диното.Трябва да те разочаровам,но на кантарите от Женския пазар повече вярвам от колкото на дино.

    Коментар


      #32
      Как да ги замерим, според теб - да свалим двигателя?Казах ти да сложиш 100лв. на чертата и да пуснем Стило 1.8 16 клапана със 133к.с., срещу 1.9 8 клапана 115к.с. дизел с нов софтуер!100лв. - ДА или НЕ?Даже може да пуснем Стилото с две коли - първо оригинален заводски дизел 115к.с. и после 115к.с. дизел с нов софтуер - ама тогава залога става двоен Хайде, давай - по-лесни пари от това, здраве му кажи ДА или НЕ?

      Коментар


        #33
        Kuku написа:
        Как да ги замерим, според теб - да свалим двигателя?Казах ти да сложиш 100лв. на чертата и да пуснем Стило 1.8 16 клапана със 133к.с., срещу 1.9 8 клапана 115к.с. дизел с нов софтуер!100лв. - ДА или НЕ?Даже може да пуснем Стилото с две коли - първо оригинален заводски дизел 115к.с. и после 115к.с. дизел с нов софтуер - ама тогава залога става двоен Хайде, давай - по-лесни пари от това, здраве му кажи ДА или НЕ?
        Всичко това което казваш,може да е верно и аз не споря по него.Но този експеримент не доказва,че Стилото ти има 385 Нм въртящ момент.Всичко това което твърдиш може да се постигне с далече по малък върт.момент.Въпроса е да предложиш някакъв по убедителен начин,че цифрите които цитираш са наистина толкова.И понеже знам,че няма да може да предложиш,така може да си спориме до утре коя кола ,коя задминава и с колко коли напред я задминава,но това са просто експерименти без да са подкрепени от никави цифри.Аз по същия начин мога да ти кажа,че мога да те свържа с един мапер,дето ще ти направи колата с 450 Нм момент и с колко коли ще е пред теб,но това не доказва цифрата.Стига спорове.Поздрави и с здраве.

        Коментар


          #34
          Ама нали те попитах бе, човек - как предлагаш да докажем въртящият момент?

          Коментар


            #35
            С двигателя 1.8 16в съм доста запознат и доста пъргав ама на Пунто а това стило ми се вижда тежко..а като поддръжка кой от двата е по-непретензиозен??
            Punto HGT - total
            Punto 1.2 16v Sporting - total
            Punto 1.2 - alive
            Toyota celica t23

            Коментар


              #36
              Kuku написа:
              Ама нали те попитах бе, човек - как предлагаш да докажем въртящият момент?
              Kолега,ти цитираш цифри разни за върт моменти и ти би трябвало да ги докажеш по убедителен начин,за да може някой да се закачи за офертата ти.Аз не мога да ги докажа убедително и за това не се ангажирам с цифри.Просто само изказвам съмнения.Иначе спора ни ще стане като тези колеги дето си мерат колите по разни баири и наклони.Аз знам какво ще ми отговориш.Ще ме изпратиш при диното.Но аз на дино не вярвам.Като си купиш 2 кг ябълки от Женския пазар и се прибереш в къщи се оказва,че са 1,5 кг на твоя кантар.25% грешка.При диното може да се маниполира и по-голяма.За това ти казах,че на кантарите на Женския пазар вярвам повече.Извода от целия спор с тебе е,че тези цифри трудно се доказват и за това се жонглира с тях,кой като му е изгодно.И най сериозните доказателства за тях обикновено завършват по баирите и пътищата или се правят клипчета как километража показва 200 кл/час па даже и повече.Поздрави и аз предлагам да сме до тук със спора.

              Коментар


                #37
                Чакай малко са, значи излиза, че понеже ТИ не вярваш на цифрите от Дино-стенд, аз трябва да правя нещо за да ти доказвам, че цифрите са вярни?!Какво ме интересува мен в какво вярваш ти и защо изобщо трябва да ме интересува??? Ходи си мери колата на Женския пазар Хората в СВЕТОВЕН мащаб използват Дино-стенд (преди-след), за настройки на какви ли не превозни средства, за лична и професионална подготовка, за драг състезания, пистови и рали шампионати.... ти обаче не вярваш на Диното - ми твоя си работа, ако щеш вярвай, проблема си е лично твой Аз по същия начин мога да ти кажа "Докажи, че не са верни цифрите?!" Ае пЪ да видим.... верни са цифрите - докажи, че не са!П.П.За ТРЕТИ път те питам, ТИ КАК ПРЕДЛАГАШ ДА ДОКАЖЕМ ЦИФРИТЕ???

                Коментар


                  #38
                  Kuku написа:
                  Чакай малко са, значи излиза, че понеже ТИ не вярваш на цифрите от Дино-стенд, аз трябва да правя нещо за да ти доказвам, че цифрите са вярни?!Какво ме интересува мен в какво вярваш ти и защо изобщо трябва да ме интересува??? Ходи си мери колата на Женския пазар Хората в СВЕТОВЕН мащаб използват Дино-стенд (преди-след), за настройки на какви ли не превозни средства, за лична и професионална подготовка, за драг състезания, пистови и рали шампионати.... ти обаче не вярваш на Диното - ми твоя си работа, ако щеш вярвай, проблема си е лично твой Аз по същия начин мога да ти кажа "Докажи, че не са верни цифрите?!" Ае пЪ да видим.... верни са цифрите - докажи, че не са!П.П.За ТРЕТИ път те питам, ТИ КАК ПРЕДЛАГАШ ДА ДОКАЖЕМ ЦИФРИТЕ???
                  1.В цял свят има кантари и теглилки,но някъде са верни,но някъде-не.На дино-стендовете у нас не вярвам,защото имам лични основания за това и знам как стават нещата.На кантарите по пазарите повече вярвам.2.Аз нищо не цитирам за да правя доказателства.Аз изказвам съмнения,които ако искаш ги приемаш,ако икаш-не.3.И на края искам да ти кажа,че много добре знам какво да ти предложа за да докажем цифрите,но за съжаление реализацията е много трудна и почти невъзможна.И точно по тези причини всеки си говори каквито му хрумне цифри и стига най много до диното.Ами ,който иска да се хване.Но,без мене. И на края да знаеш,че най-успешен бизнес се прави в области на недоказуеми постижения или съмнително доказуеми.И особенно когато се използва некомпетентноста на хората в същите области.

                  Коментар


                    #39
                    Наеш колко обичам дървени философи като теб Хайде да замерим автомобила на Дино-стенд в Гърция, м?Залога е 1000лв.!

                    Коментар


                      #40
                      Kuku написа:
                      Наеш колко обичам дървени философи като теб Хайде да замерим автомобила на Дино-стенд в Гърция, м?Залога е 1000лв.!
                      А ти наеш ли,че лесно си изпускаш нервите и това не е добре.Бъди по-устойчив.Ще ти е от полза.Вярвай ми.

                      Коментар


                        #41
                        усрахте темата с нафтови печки и нютон метри ....

                        Коментар


                          #42
                          Ооооо, нееее, Стефане, не ти вярвам, това са безпочвени, недоказуеми и съмнителни твърдения Темата и без друго е точно в стил "дизел-бензин", та е нормално да се развие така, освен това се каза достатъчно - дизела е ПО-ДОБРИЯ избор в конкретния случай

                          Коментар


                            #43
                            Просто не мериш е еднакво мерило и ти излизат криви сметките, но колкото и да се изпише ще е без значение, всеки си дава парите за това което му е на сърцето :D

                            Коментар


                              #44
                              Напротив, братче, точно с еднакво мерило меря (изключвам спора за чиповете) и то показва, че дизела е по-разумния, по-изгодния и съответно по-добрия избор за Стило

                              Коментар


                                #45
                                Всъщност разликата в цените на новите автомобили е точно толкова че да си сложиш турбина на бензиновия мотор, от там насетне може да ги чипваме и да ги мерим кой кого и сколко му е по-голям половия орган и кой има повече жени в леглото.

                                Коментар

                                Working...
                                X