Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много се ядосах от чутото по новините...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Много се ядосах от чутото по новините...

    Знам че не в този форум е мястото, но не се стърпях.Току що по БТВ новините казаха нещо, което страшно ме вбеси.Цитирам (по памет): "Тъй като Румен Овчаров все още не се е появил в Парламента, въпреки че отпуските на депутатите бяха прекъснати, никой не може да каже какви са секретните клаузи на договора с Газпром" Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Мамка му, само тоз овчарин ли знае какво пише в договора?!? Договорът между Р.Овч и Газпром ли е или между Газпром и България (респ. Булгаргаз, незнам) ??!?!??

    #2
    Що се нервиш бе брат? Спомняш ли си, че преди време предложих да я закриваме тая държава..?
    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

    Коментар


      #3
      Re: Много се ядосах от чутото по новините...

      Immortal написа:
      Мамка му, само тоз овчарин ли знае какво пише в договора?!? Договорът между Р.Овч и Газпром ли е или между Газпром и България (респ. Булгаргаз, незнам) ??!?!??
      Ни едното.М/у газпром и 3 посредника(овергаз и още некви) и след това м/у тях и Булгаргаз.А Р.Овч. е на ски в чужбина.На негово място направо бих си останал там.Най интересното е ,че договора не бил държавна тайна ,както се лансираше ами бил търговска,тоест поне в парламента трябва да имат достъп до информацията.

      Коментар


        #4
        Е, то в парламента има информация, но гарван-гарвано око не вади

        Коментар


          #5
          Re: Много се ядосах от чутото по новините...

          Immortal написа:
          Знам че не в този форум е мястото, но не се стърпях.Току що по БТВ новините казаха нещо, което страшно ме вбеси.Цитирам (по памет): "Тъй като Румен Овчаров все още не се е появил в Парламента, въпреки че отпуските на депутатите бяха прекъснати, никой не може да каже какви са секретните клаузи на договора с Газпром" Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Мамка му, само тоз овчарин ли знае какво пише в договора?!? Договорът между Р.Овч и Газпром ли е или между Газпром и България (респ. Булгаргаз, незнам) ??!?!??
          уууууууууууууууууу пенсионерин!!! новини ше ми гледа!?!???!??!? я сипи по още едно
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            Всичко е ясно - Овчаров се запънал за комисоната по договора и е поискал и лимузина.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
            Ползвайте мигачи!
            Sometimes I feel like screaming

            Коментар


              #7
              nikki_sixx написа:
              Що се нервиш бе брат? Спомняш ли си, че преди време предложих да я закриваме тая държава..?
              Ми то... Пасарела имаше едно такова мнение.Естествено написано в уникален и неповторим негов стил но мишката ми сама мина няколко пъти върху бутона за отговор и присъединяване към мнението му Така или иначе не го натисна, обаче това не значи, че тоя пост не беше един от случаите в които бях съгласен с него Чудя се откъде черпят сила патриотите!
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Re: Много се ядосах от чутото по новините...

                Immortal написа:
                Знам че не в този форум е мястото, но не се стърпях.Току що по БТВ новините казаха нещо, което страшно ме вбеси.Цитирам (по памет): "Тъй като Румен Овчаров все още не се е появил в Парламента, въпреки че отпуските на депутатите бяха прекъснати, никой не може да каже какви са секретните клаузи на договора с Газпром" Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Мамка му, само тоз овчарин ли знае какво пише в договора?!? Договорът между Р.Овч и Газпром ли е или между Газпром и България (респ. Булгаргаз, незнам) ??!?!??
                Деяне, аз съм последният дето ще седне да защитава Р.Овч., но и аз го чух това в ефира...В първият момент реагирах като теб, но после ми замириса на журналистическа манипулация.Естествено, че съдържанието на този договор не го знае само Р.Овч. - не е възможно просто. А това че копелето още си пече кгъза по Копа кабана - заслужава да го чакаме на летището подобаващо.... Когато журналисти коментират теми в които се считам ерудит - в повечето случаи явно прозира вопиющата им некомпетентноств дадена материя - личи си че и повърхностно не са се запознали с нея преди да се захванат да правят репортаж, статия или нещо подобно.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  Истината е по-средата, но мое лично мнение е че този договор дава крила на управляващата партия, поставяйки на входа на газа няколко посреднически фирми - вносителки. Схемата е повтаряна многократно и ако трябва да има някой губещ, той винаги се намира в средата - конкретно в случая държавата с нейните граждани. Примери много, като най-показателен е този на Кремиковци. Губещо производство от десетки години, но партията всячески се стреми да го поддържа в "будна кома" защото постъпленията за управляващите се реализират от нейните фирми-доставчици на суровини и реализатори на готова продукция. В случая с газа процедурата е същата - бетонирани до 2030-та година договори между Газпром и нашенски фирми, а не директен договор между Газпром и държавата. Така партията, дори да не бъде в следващите 20 години на власт ще има постоянни и сигурни парични постъпления и икономически да може да влияе върху целия вътрешен пазар. И най-вече инокомически върху неизгодните опозиционни групировки и фирми. Това има за цел да обезкърви всякакви мераци за силни икономически и политически позиции на инакомислещи и прогресивни хора в държавата.Не виждам нищо светло в близкото и по-далечно бъдеще в нашата жалка държава.

                  Коментар


                    #10
                    Само че тези трима посредници са от времето на суперизгодния договор на Бакърджиев. Така че Овчаров може да се обвинява за какво ли не но не и за Овергаз ... Основният посредник е Овергаз - другите са така да се каже за цвят и с тях или без тях няма да има голяма разлика.

                    Коментар


                      #11
                      ilkor написа:
                      Само че тези трима посредници са от времето на суперизгодния договор на Бакърджиев. Така че Овчаров може да се обвинява за какво ли не но не и за Овергаз ... Основният посредник е Овергаз - другите са така да се каже за цвят и с тях или без тях няма да има голяма разлика.
                      Първото изречение не е вярно - тогава посредник беше Топенерджи!
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #12
                        аз доколкото разбрах тия посредници дори не са регистрирани в БГ и затова има ОЩЕ по-големи проблеми...
                        Manowar forever!

                        Коментар


                          #13
                          Вярно е!Топенерджи съществува от 1995 година до 1998 година.Именно с договора на Бакърджиев (от 20 март 199 то се преобразува и основен посредник става Овергаз.Овергаз е регистриран в България но е почти 100% собственост на Газпром.Докато Топенерджи беше 50% руско и българско.

                          Коментар


                            #14
                            Esper написа:
                            nikki_sixx написа:
                            Що се нервиш бе брат? Спомняш ли си, че преди време предложих да я закриваме тая държава..?
                            Ми то... Пасарела имаше едно такова мнение.Естествено написано в уникален и неповторим негов стил но мишката ми сама мина няколко пъти върху бутона за отговор и присъединяване към мнението му Така или иначе не го натисна, обаче това не значи, че тоя пост не беше един от случаите в които бях съгласен с него Чудя се откъде черпят сила патриотите!
                            Не съм видял поуста на Пасарелката, но явно вече сме няколко човека споделящи идеята. Което пък е и тревожно от друга гледна точка.., ако е верен вица за тримата българи... Нека някой ми каже каква полза има от тази така наречена държава. С какво тази "държава" е полезна на хората? И защо всички нормални държави съзнават, че са нищо без народа си.., а при нас пак обратното... и хората имат нужда от държавата?! Как, по какъв начин тя-държавата, показва, че ме обича? Изобщо, защо да я обичам... или по друг начин казано - какъв е смисъла от съществуването на държавата България?
                            Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                            Коментар


                              #15
                              небих се учудил като се върне да каже... "А, ама то тука криза ли имало!? Ам, аз бях на почивка там никой нищо не е казал. Веднага ще се заема със случая."
                              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                              Коментар

                              Working...
                              X