Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

питане за windows(спешно)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    E па тя работата с Линукс е ясна. Пускаш диска и почваш:1-во Монтираш Харда с Windows
    Код:
    su
    Код:
    mkdir /mnt/win
    Код:
    mount -t ntfs /device_Windows(dev/sda1,2,3 etc.) /mnt/win
    Намираш файла дето ти трябва. Пример 1: Свален е на десктопа на нопикса
    Код:
    su
    Код:
    cp /home/user/Desktop/c_856.nls /mnt/win/windows/system32/
    Пример 2: Сваляш от нета
    Код:
    su
    Код:
    cd /mnt/win/windows/system32/
    Код:
    wget [url]http://link_to_file[/url]

    Коментар


      #17
      Не е задължително непременно под линукс да копираш файла. Първо аз не видях да си написал каква е файловата система на диска - FAT или NTFS. Ако е FAT, можеш да си стартираш компютъра с Windows startup дискета и после да си копираш каквото и където искаш. Ако е NTFS, също има лек: Hiren’s boot CD. Сваля се свободно от нета, но едва ли ще успееш сам да си направиш CD-то, ако не го намериш готово. Като boot-неш компа с него, от менюто избираш някой файлов мениджър, напр. Volkov Commander (горе-долу Norton Commander 1:1). Нещо малко размества буквите, C: може би ще стане някаква друга буква, но ще се ориентираш. И после също можеш да правиш каквото си искаш с хард-диска - да копираш, триеш или модифицираш файлове. Не е сложно, но ако не си на ти с компютрите, трудно ще се справиш.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #18
        За толкова време щеше да му repair-неш Уиндовса. Става за около 40 минути. Няма да ти се загуби нищо.Просто слагаш бутващия инсталационен диск на Уиндовса в ЦД-то и натискаш копчето. Той като зареди ще те пита дали да прави нова инсталация или да репеирва. Избираш второто и си готов. Кво му се чудиш толкоз...

        Коментар


          #19
          Immortal написа:
          За толкова време щеше да му repair-неш Уиндовса. Става за около 40 минути. Няма да ти се загуби нищо.Просто слагаш бутващия инсталационен диск на Уиндовса в ЦД-то и натискаш копчето. Той като зареди ще те пита дали да прави нова инсталация или да репеирва. Избираш второто и си готов. Кво му се чудиш толкоз...
          Опитах го това още преди да пиша.Никакъв ефект няма.Не отне повече от 15 мин всъщност. После пак си иска този файл.Опитах с флоникс ,не можах да конфигурирам нет.Малко е смотано при мен,под уиндус има една LAN връзка с още една broadbend с име и парола.Качих уиндоус на другата партиция.Свалих въпросния файл.Сложих го -дава следната грешка 800b0100.Много ми се искаше да се оправи тази инсталация,за да не инсталирам пак програми...но явно не ми е било писано.Поне имам достъп до информацията.Отново ви благодаря за съветите!

          Коментар


            #20
            Бих желал да споделя малко положителен опит - как се справих с проблема.Липсващ или невалиден windowssystem32c_856.nls означава:1. Или сте деинсталирали неправилно flextype2. Или сте инсталирали flextype, който не е съвместим с вашата система - 64 битов windows и 32 битов flekstype.При мен, случаят бе първият. Ако вие попадате във вторият случай, обърнете се към сервизната поддръжка на производителя (току - що сте закупили програмата нали?) или адаптирайте част от решението за вас и споделете.След некоректна деинсталация, флекстайп изтрива успешно системната кодова таблица, която е инсталирал, но ,,забравя

            Коментар


              #21
              (закачливо)
              lsiml написа:
              1. Или сте деинсталирали неправилно flextype2. Или сте инсталирали flextype, който не е съвместим с вашата система - 64 битов windows и 32 битов flekstype.
              Всеки който ползва flextype си заслужава главоболията . Тази програма трябва да я забранят за използване на Виндовс различен от 3.0/3.11/95/98, въпреки че съм чувал, че и за тях има по-добри алтернативи...

              Коментар


                #22
                За съжаление "ИнжИнера" почина преди 2 години ...Като гледам и темата е от тогава ... Малко от неговите съвети:http://free.hit.bg/injinera/deinst/r...vate/foto1.htm

                Коментар


                  #23
                  bubachko написа:
                  Всеки който ползва flextype си заслужава главоболията
                  +1 Това ми хареса, нямам търпение някой да ми даде повод да го цитирам За улеснение на колегата с проблема, искам да добавя, че сигурно вече всяка линукс дистрибуция има LiveCD с KDE, и няма нужда от писане на команди. Всички "здрави" дялове се маунтват автоматично и после е само copy/paste с мишката. А в Hiren BootCD има Live MiniXP (поне за 9 и 10 съм сигурен), с което ще е още по-лесно. А ей това ми е любимото за такива ситуации - http://zamunda.net/details.php?id=25993&hit=1
                  Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                  ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                  Коментар


                    #24
                    Уау, изкопали сте стара тема, и аз за малко да накажа човека за латиницата Има ли още някой, който да ползва FlexType?!? Аз такова чудо не ползвам поне от 4-5 години...Направи ми впечатление обаче, че бяхме дали един служебен комп на преинсталация (по ред причини не я правя аз тая работа в офиса, най-малкото щото не ми влиза в задълженията), и го върнаха с инсталиран флекс тайп... Смятайте тез, дето уж трябва да разбират от компютри, колко са назад във времето... май вече разбират само от компоти...

                    Коментар

                    Working...
                    X