Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой да е срещал Коледния дух ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някой да е срещал Коледния дух ?

    Защото аз не съм. Срещнах тълпи от депресирани хора, които си харчат бленуваната 13-та заплата за дрънкулки. Ядене и пиене до отказ, нагло шофиране с висока скорост след употреба на алкохол, за нещо друго не се сещам. А да - и много SMS-и, голяма част от тях с объркан получател, а дори и такива, в които си пожелаваме не честито Рождество, а честито Възкресение :D.Нещо чудеса, добрина, едно-друго - тцъ.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Тая година коледния дух го издуха. Лично аз нямам абсолютно никакво празнично настроение. И коледния дух го няма и новогодишния го няма.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #3
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...3092&start=150Среща се тук таме по малко...[/url]
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Да бе, усетих аз...на баба ми хурката... Никаква Коледа, не празнувах аз. То е семеен празник, пък аз нямам семейство почти. А за Нова Година - също тук настроение имам, но след катастрофата не си организирах нищо. Имах идея да патувам за Мексико (оле!) ама всичко пропадна в мига в който останах без копитце...
        Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

        Коментар


          #5
          За инициативата на форума - евала !А по принцип за Коледа всеки може да има своите лични проблеми, които да му развалят настроението, но аз поне не видях нищо, ама наистина нищо, което да показва, че празнуваме един празник, който наричаме Светъл. На който трябва да сме по-добри и човечни. Все същите намръщени физиономии по улиците... Не знам дали наистина така е в чужбина, но като гледам филмите на коледна тематика, съвсем друго е настроението.Явно така се веселим, по нашенски. Както са казали хората - когато на кофти човек му е весело, това е чалга . Майтапче, не че сме толкова лоши хора, но определено сме намръщени балканци .
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Видях нещо като коледен дух, но май карах прекалено бързо А сега сериозно - и аз не усетих нищо.За какъв коледен дух говорим, я погледни "софиянската" тема - ще се избият кой е по, по, най... Един французин смяташе, че проблемите започват, когато човек започне да възприема себе си, чрез начина по който изглежда в очите на хората. Тогава, за да захрани собственото си самочуствие започва да се представя за такъв и онакъв, да го впечатлява и прочее. Големи телевизори, големи автомобили, свръхмодерни телефони, лаптопи способни да изстрелят совалка и ползвани на 2% от капацитета им, дрехи с готини етикетчета... Криза ли? Финансовата криза е страшна, но преди нея май ни навести една друга криза парализирала възприятията ни, изкривила или заличила морални категории. Да чакаме някакъв белобрад старец да ни изведе от нея е малко наивно. Не мисля, че идващите поколения са по-лоши от нас. Дори напротив. Смятам, че ние, хората между 30 и 45 сме виновни. Дали ни беше непосилно да се нагодим към бързо променящият се свят, дали се нагодихме прекалено добре - не знам. Ние направихме така, че Амнезия да се случи, ние допуснахме Батко да даде 120 милиона, ние си затваряме очите пред хората, които бъркат в кофите за боклук за да оцелеят. Марковите дрешки са ни доспехите - пазят ни от истината. Може да стъпим в лайно, но нека е с Найк, да го е*а. Лелеее, колко дълго и тъпо се получи. Ама ще го оставя, все пак се хабих да го пиша. Коледния дух умря... Да живее Дядо Коледа ( само за 5,99 )!!!!
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #7
              vsd написа:
              Тая година коледния дух го издуха. Лично аз нямам абсолютно никакво празнично настроение. И коледния дух го няма и новогодишния го няма.
              Аз ще подкрепя колегата
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар


                #8
                Lane Staley написа:
                Видях нещо като коледен дух, но май карах прекалено бързо А сега сериозно - и аз не усетих нищо.За какъв коледен дух говорим, я погледни "софиянската" тема - ще се избият кой е по, по, най... Един французин смяташе, че проблемите започват, когато човек започне да възприема себе си, чрез начина по който изглежда в очите на хората. Тогава, за да захрани собственото си самочуствие започва да се представя за такъв и онакъв, да го впечатлява и прочее. Големи телевизори, големи автомобили, свръхмодерни телефони, лаптопи способни да изстрелят совалка и ползвани на 2% от капацитета им, дрехи с готини етикетчета... Криза ли? Финансовата криза е страшна, но преди нея май ни навести една друга криза парализирала възприятията ни, изкривила или заличила морални категории. Да чакаме някакъв белобрад старец да ни изведе от нея е малко наивно. Не мисля, че идващите поколения са по-лоши от нас. Дори напротив. Смятам, че ние, хората между 30 и 45 сме виновни. Дали ни беше непосилно да се нагодим към бързо променящият се свят, дали се нагодихме прекалено добре - не знам. Ние направихме така, че Амнезия да се случи, ние допуснахме Батко да даде 120 милиона, ние си затваряме очите пред хората, които бъркат в кофите за боклук за да оцелеят. Марковите дрешки са ни доспехите - пазят ни от истината. Може да стъпим в лайно, но нека е с Найк, да го е*а. Лелеее, колко дълго и тъпо се получи. Ама ще го оставя, все пак се хабих да го пиша. Коледния дух умря... Да живее Дядо Коледа ( само за 5,99 )!!!!
                T’ва е щото ората не са научени на работа или по-точно са забравили какво е работа. Парите си ги получаваме от бюро или от човешката глупост, самите пари нямат цена, не си ценим труда щото не знаем какво е работа. Питай ме кога ще си хвърлиш парите за глупости кото си се изгърбил като камила. Спред това кой колко го мързи става даскал, милиционер, военен или па ич не си дава зор. Естествено в последствие се почва колко важна е професията на даскала, как възпитава младите и какъв социален аспект има училището и как не е нормално да взимат малко пари. Нормален, здрав, кадърен за 350 лв. няма да работи, ако има такъв то той не отговаря на некое от горните. Пример СКГТ шофьор мале више 1000 лв. на всеки автобус има оферта за работа, даскало в софииско крие бройки за да не съкращава щат, заплата 450 лв. Какво има да го мислиме, когато го закъсаме за даскали ще им даваме добри пари, за сега да се оправят ....

                Коментар


                  #9
                  Много на философия го избихте." Сватба е, да трупамо..." както се казваше в един любим мой сръбски филм.Перифразирано:Коледа е, да празнуваме!Колко от вас отидоха на църква на Коледа?Аз отидох, въпреки че не съм вярващ. Ей така, да спазя традицията. В църквата бяхме сами с жената. Странно. Сигурно не сме уцелили часа

                  Коментар


                    #10
                    Аз от два месеца само по храмове вися, прощаваме се с Господ за все простотии дето мога да надробя за това време. Нали много съм отворен по форумите, а в същност правя тъпотии дето и във форума за млади родители нема да намериш...Та баш по темата Коледния Дух за мен е свързан с безумието на сите хора по тая държава и как от много приказки ставаш баш тупан на годината....

                    Коментар


                      #11
                      Коледа е РЕЛИГИОЗЕН празник, по тази причина не го празнувам. За мен Коледа е съвсем обикновен ден, по стечение на обстоятелствата - почивен. 100 пъти по-голям празник е 3-ти март, 6-ти и 22-ри септември!

                      Коментар


                        #12
                        ogi28b написа:
                        Коледа е РЕЛИГИОЗЕН празник, по тази причина не го празнувам. За мен Коледа е съвсем обикновен ден, по стечение на обстоятелствата - почивен. 100 пъти по-голям празник е 3-ти март, 6-ти и 22-ри септември!
                        Е това вече ми е странно... Изповядваш друга религия или просто не си религиозен като цяло?
                        Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                        Коментар


                          #13
                          Аз също не съм религиозен и естествено не посещавам църква. Но все едно - в почти целия цивилизован свят този ден е голям празник, свързва се с очакването за нещо добро, колкото и абстрактно да е това добро.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            Не може да не отбележиш Коледа...аз лично я чакам 2 3 месеца предварително (вярно че няма с кого толкова да празнувам, нито пък съм имала хубава Коледа досега), ама просто си има настроение човек...(примерно). И не може да имаш две сладки дечица и да им кажеш, че не си религиозен и това е... Аз съм вярваща (по свой начин), не съм отишла на църква на Коледа, но посещавам доста често. На Бъдни Вечер се счупихме да ядем свинско, ама все пак..
                            Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                            Коментар


                              #15
                              Коледният не знам, но новогодишния със сигурност ще ми се яви след немалка доза спритни напитки!
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X