Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Опит за измама

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Опит за измама

    Днес получих съобщение на единия си телефон което гласи: От 777 вие спечелихте награда 500лв. или плазмен телевизор обадете се на телефон 0876509001 за да разберете повече. Без да поглеждам от кой номер идва съобщението набрах този номер а отсреща млада дама ми обеснява какво съм спечелил и дали искам наградата да ми я достави куриер или ще дойда на място. Аз избирам с куриер да бъде доставено и тя ме пита за адреса .... тук направих грешка че и казах адреса но нада ли тя го е записала защото говоря бързо и не вярвам да е успяла да го запише , не ме накара да го повторя След това започна да ми обеснява че наградата е от ВИВАТЕЛ и трябва да си купя 3 валчера за по 20лв. на обща стойност 60лв. .... Това като го чух и вече затворих но.... Какво мислите че може да направят те от тук на татък. Искам съвет какво да правя . Предупредил съм всички в къщи че това е измама
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    #2
    Re: Опит за измама

    Atanas71 написа:
    Днес получих съобщение на единия си телефон което гласи: От 777 вие спечелихте награда 500лв. или плазмен телевизор обадете се на телефон 0876509001 за да разберете повече. Без да поглеждам от кой номер идва съобщението набрах този номер а отсреща млада дама ми обеснява какво съм спечелил и дали искам наградата да ми я достави куриер или ще дойда на място. Аз избирам с куриер да бъде доставено и тя ме пита за адреса .... тук направих грешка че и казах адреса но нада ли тя го е записала защото говоря бързо и не вярвам да е успяла да го запише , не ме накара да го повторя След това започна да ми обеснява че наградата е от ВИВАТЕЛ и трябва да си купя 3 валчера за по 20лв. на обща стойност 60лв. .... Това като го чух и вече затворих но.... Какво мислите че може да направят те от тук на татък. Искам съвет какво да правя . Предупредил съм всички в къщи че това е измама
    Подай жалба в полицията. Номера като 777, не се дават, до колкото знам, и най-вероятно има замесен вътрешен човек. Имаше подобни истории едно време....
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Нищо няма да направят, целта им е да си купиш ваучери и да им продиктуваш кода, а искането на другите данни е уж за достоверност. С ваучерите пък захранват карти, с които вършат други измами.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Re: Опит за измама

        ele написа:
        Atanas71 написа:
        Днес получих съобщение на единия си телефон което гласи: От 777 вие спечелихте награда 500лв. или плазмен телевизор обадете се на телефон 0876509001 за да разберете повече. Без да поглеждам от кой номер идва съобщението набрах този номер а отсреща млада дама ми обеснява какво съм спечелил и дали искам наградата да ми я достави куриер или ще дойда на място. Аз избирам с куриер да бъде доставено и тя ме пита за адреса .... тук направих грешка че и казах адреса но нада ли тя го е записала защото говоря бързо и не вярвам да е успяла да го запише , не ме накара да го повторя След това започна да ми обеснява че наградата е от ВИВАТЕЛ и трябва да си купя 3 валчера за по 20лв. на обща стойност 60лв. .... Това като го чух и вече затворих но.... Какво мислите че може да направят те от тук на татък. Искам съвет какво да правя . Предупредил съм всички в къщи че това е измама
        Подай жалба в полицията. Номера като 777, не се дават, до колкото знам, и най-вероятно има замесен вътрешен човек. Имаше подобни истории едно време....
        Номера 777 е даден в съобщението а като подател на съобщението към моя телефон е номера 0876509001 .Не че съобщението е от 777 , и тук има измама защото като прочетеш съобщението и не търсиш подател защото той ти е описан в самото съобщение като 777 а дефакто е този номер 0876509001 Копелета мръсни. Отделно три пъти чаках по 4-5мин. ВИВАТЕЛ да ме свържат с оператор да съобщя за номера и измамата но и те са мръсници никой не вдига зада им навиваш сметка Аман от буклуци в тази държава . Бях се по замислил за техните оферти но след този случай Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 Жалба в полицията в Карлово да подам е все едно чакаш от умрял писмо след това.Тези нашите си мърдат задниците само при нужда да отидат до тоалетна.Такива мързеливи селяндури не си виждал., при нас всички полицаи са от селата покрай Карлово Няма ли най-после един свестен министър да направи една проверка в нашето РПУ и да ги изхвърли повечето. По това време неможеш да ги изкараш от кафенетата и то с държавните коли естествено качени на тротоара защото няма място на паркинга.
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #5
          Аз така щях да спечеля 2000 лв. и като започнаха да ми обясняват ,че трябва да си купя ваучер на стойност 50 лв. веднага и да им продиктувам кода такива майни им теглих ,че веднага прекъснаха връзката.Преди години се мъчиха да ми продават някакви валове които трети човек щял да купи на двойна цена от мен ама и там изядоха бръмбалото.Опитват се ама не им минава номера.Съветвам ви ако ви се обадят за нещо лошо с ваш близък да им предложите да го наберете и вържете в конферентна връзка да им гледате сеира как започват да увъртат.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Това се случва и с обаждане от Технополис.На 1 колежка са звъннали като и искали 50 да преведе по банкова сметка за куриер.

            Коментар


              #7
              Има една програмка за телефони с виндоус...от кой номер искате да ви пратя смс...няма проблеми
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                За жалбата в полицията не съм сигурен, че няма да свърши работа! Наскоро четох тема тук, където се обясняваше смисъла от жалбата. Независимо дали картата не е вече в телефона след твоето обаждане, самия телефон може да се проследи. Пробвай! Винаги има смисъл! Поздрави!
                Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                Коментар


                  #9
                  Re: Опит за измама

                  Atanas71 написа:
                  Подай жалба в полицията. Номера като 777, не се дават, до колкото знам, и най-вероятно има замесен вътрешен човек. Имаше подобни истории едно време....Номера 777 е даден в съобщението а като подател на съобщението към моя телефон е номера 0876509001 .Не че съобщението е от 777 , и тук има измама защото като прочетеш съобщението и не търсиш подател защото той ти е описан в самото съобщение като 777 а дефакто е този номер 0876509001 Копелета мръсни. Отделно три пъти чаках по 4-5мин. ВИВАТЕЛ да ме свържат с оператор да съобщя за номера и измамата но и те са мръсници никой не вдига зада им навиваш сметка Аман от буклуци в тази държава . Бях се по замислил за техните оферти но след този случай Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 Жалба в полицията в Карлово да подам е все едно чакаш от умрял писмо след това.Тези нашите си мърдат задниците само при нужда да отидат до тоалетна.Такива мързеливи селяндури не си виждал., при нас всички полицаи са от селата покрай Карлово Няма ли най-после един свестен министър да направи една проверка в нашето РПУ и да ги изхвърли повечето. По това време неможеш да ги изкараш от кафенетата и то с държавните коли естествено качени на тротоара защото няма място на паркинга.
                  мда... обица на ухото - не се хващай повече... Иначе... едва ли ще ги хванат
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар

                  Working...
                  X