Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разтваряне на канoконлит...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разтваряне на канoконлит...

    колиги помагайте...хах е не не съм си залепил пръстите слава богу. Онзи ден си купих нови глезотиики за колата . Решетка за парното на централната конзолка и тръбата зад нея че моята и липсват едно две ребърца е да обаче старата тръба е залепена с канаколит и немога да я сваля за да сложа новата. Не съм напъвал за да не счупя пластмасата ама неще да се маха. Май само това остава да дърпам па ако се счупи ще трябва цяла конзола да вземам. Дайте идеи има ли с какво да го разтворя тоя канаколит за да си сменя решетките!? HELP!
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    #2
    Пробвай с ацетон, но е малко вероятно да стане, защото лепилото е между повърхностите и няма достъп до него. Друг вариант е с нагряване над 90 градуса, но опитай първо на скрито място дали не се деформира пластмасата.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #3
      ами немисля че с нагрявне ще се получи но ще опитам. Колеги няма ли някой химик тука да помогне
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        дърпай споко. Дано да не се счупи от там от където не трябва. Или счупи тамкъдето е залепенос каноколити после с една пиличка или някакво длето, да изтържеш ненужните боклуци. от старата част. Иначе няма ратваряне това лепило. То си работи и на принципа на ацетона. Разтваря двете повърхности на пластмасата и те си стават като едно. Така че освен че няма да се разлепи, ами ти поврежда и другия детайл(така де не е предвидено да разглобяваш това което скрепиш с каноколота. ). Така че успех. Въоражи се с търпение и лека полека, натрошаваш горния детайл и го отмахваш на малки порции. После ще се наложи и леко да зашкуриш детайла.
        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
        ИТАЛФЕСТ 2007

        Коментар


          #5
          Ааааа, за КАНОКОНЛИТ ли питате?

          Коментар


            #6
            Доста раздухван проблем ЦъкИнфо за Каноконлита
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              днес се отказвам от повече опити ама утре ще опитам пак. Със загряване спиртове и т.н. в краен случай чупене. дано да стане че не ми се дават пари за цяла конзола
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #8
                Колеги , успях! ето малко снимки тип преди-сега падна много яко търкане топлене и т.н.. Цаката му беше с много остър нож яко рязане по каналчетата м/у двете пластмаси. остана ми само да си взема пластмасата за цд-то ама на заплата че много се охарчих вече
                Прикачени файлове
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #9
                  помагайте фиатката започна да ни загрява и ми изхвърля водата от преливника какво да направя фиат 1.6 103ксКолега, пусни си запитването в нова тема в правилния раздел!!!Модераторски екип на fiat-bg.org

                  Коментар

                  Working...
                  X