Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запис на DVD9 (Double Layer) - греда...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запис на DVD9 (Double Layer) - греда...

    Колеги, чудя се в чий телевизор е проблема. Значи изтеглих си еднo нещо, което е 7.5 Гигахерца, и се налага да го запиша на ДВД-диск-двуслоен. Записвам с неро 6.6....и още няколко цифри. Устройството е Лайт-Он 1693S. Обикновено с него записвам нормални ДВД-дискове - DVD+R (4.5), без проблеми. Започнах да записвам, на 2.4Х , единствената възможна скорост. Записа мина нормално, имаше разни надписи Burning Layer 1, Burning Layer 2, Creating Borders, Creating High Compatibility Mode (нещо такова де), накрая пише Burning process completed successfully, Starting Data Verification, и тук почва гредата - около 20 минути стоя на 1 %, и викам я да видя какво става.... и гледам - Reading Error from sector 0 to 365, ... from 410 to 824, ...from 870 to 1370 и т.н. И леко се изнервих, а диска пое пътя към вечността. Понеже тези дискове се продават чак в технополис, а и не са много евтини, не ми се ще да ходя да си купя още 5 диска за 15 лева, и да се окаже че проблема не е в тях. Според вас на какво може да се дължи цялата работа? Дискът беше HP , вече съм записвал на такива и няма проблеми но беше миналата година. Дали съм уцелил кофти диск, или записвачката ми дава фира...? Сега ще запиша пробно един DVD RW да видя какво ще излезе.

    #2
    Накратко:- по-вероятно е да е от диска- има ако се не лъжа специално за този модел фирмуери за дуал лейър медиа оптимизираниАз преди си играх с един xbox360 и там всичко се пише на дуал лейър медиа, та имах доста такива проблеми като твоя.И определено не беше до записвачката проблема т.к. имах достъп до почти всеки един модел на пазара.Ако ти се губи време - http://www.hardwarebg.com/forum/show...=61500&page=63 почни отзад напред :Dp.s. тези ми давах сравнително добри резултати на тестовете:
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Лошото е че за 10 диска трябва да дам поне 20 лева, а просто няма какво да ги правя! Трябва ми един диск. Колкото да си кача това нещо. А ако дам 20 лева и един от всички 10 диска е читав, егати пауъра.... то това ще ми излезе златно. Току- що приключи пробния запис в/у ДВД+РВ, всичко е нормално. Освен да пробвам с друг вид дискове? В ЖАР ми предложиха ДВД минус Р ДЛ, принко, по 4 лева единия, казах "ооо, не мерси". А тези максел-чета мога ли отнякъде да си ги купя поединично? Ето на какво пробвах да записвам и не стана. (Снимката е на диска от предишня опит, който беше успешен, преди 1 година)
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        И аз съм правил един опит... диска отиде на кино, нещо се обърка още в началото. Вярно, че медията беше Sky, или някаква подобна смотана марка закупен от Кауфланд, но... Ще чакам времето на Blu-ray дисковете и записвачките, а до тогава ще премятам някои по-големи от 4.7Gb от хард на хард... :D
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Ами то това един концерт, и звука е ДТС, и ДД 5.1. и е безсмислено да се компресира. А пък искам да направя 1 подарък, и затова искам да го запиша. Иначе проблемът ми е никакъв да си седи на ХДД В техномаркета един bluray-диск е 9 лева, 25 ГБ побира. Добре е... колкото 6 ДВД-та от 1.50

          Коментар


            #6
            скоро купувах от Метро Принко излиза около 1.30 лв бройката 5 броя записах без проблеми на записвачка LG и NERO 8.

            Коментар


              #7
              Има една програмка - DVDShrink - направо прави чудеса,От DVD9 прави DVD5 с минимално или без намаляване на качеството.Има доста опции за малкия си размер-инсталирана е под 1 МВ и се интегрира с Неро за да записва.Може да я пробваш и да метнеш концерта на едно RW за да сравниш качеството.http://www.mrbass.org/dvdshrink/
              Fiat Punto 1.1 6Speed

              Коментар


                #8
                Ами да ти кажа, точно в някоя РС фирма търси, във веригите са по 10 в пакет.Всъщност май в технотата има и единични бройки.Я кажи HP-то какво е на цвят, че имаше и ментаци измежду тях.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  жълтеникаво златисто му е горната част, а иначе дефектния не знам, както казах пое пътя към вечността.beast31 все пак говорим за концерт, а не за филм. Програми за компресия са недопустими.Може би утре ще ходя в метрото и без това имам път, ще потърся принковци както казва stenli, дано да има. 6-7 лева за 5 диска ще прежаля

                  Коментар


                    #10
                    Вярно е,не се бях замислял от тази гледна точка,просто исках да помогна... :D
                    Fiat Punto 1.1 6Speed

                    Коментар


                      #11
                      Следващия път пробвай с -R Ако си записвал предимно +R в един момент записвачките спират да записват такива дискове, но продължават да записват -R
                      Marea Weekend HLX Jtd 110

                      oO(_)____////____(_)Oo

                      Коментар


                        #12
                        Ей такива имам записвани и много прецакани от тях Ako правилно си изписал модела, то това ти е последния фирмуер: SOHW-1693S - http://www.liteonit.com/DOWNLOADS/OD...e/DR16KS0B.zip - KS0Bможеш да си го ъпдейтнеш, не е никаква философия, само трябва да нямаш диск в у-вото.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          според мен е от дискапреди попаднах на една кофти партидавярно бяха еднослойни, обаче 100% беше от дисковетевсе пак виж дали няма и нов FW за писачката ти
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            ogi28b написа:
                            Значи изтеглих си еднo нещо, което е 7.5 Гигахерца
                            Няма начин да изтеглиш нещо, което е 7,5 или колкото и да е гигахерци.. :DПо същество - аз имам една записвачка, която записва перфектно, но след това не разчита диска. Дори бях записвал едни снимки и верификацията на неро ми каза, че еди кой си и еди кой си файл не се четат. Сложих диска в друго устройство и всичко беше наред, снимките се виждат и се копират. Така че следващия път не бързай да изхвърляш. Просто пробвай диска на друг компютър (или друго dvd устройство). За по-сигурно има разни програмки за тестване на четаемостта на дисковете (cd-check май имаше някаква).Другия вариант, както някой вече каза, е да разцепиш диска на 2 обикновенни dvd-та без да компресираш.
                            FIAT Bravo 1,9 JTD GT

                            Коментар


                              #15
                              Ммм, Оги, проблема може да е наистина гореизложения. Принципно с DVD-9 не съм имал сериозни проблеми, но избягвам да пускам "Проверки какво съм записал", защото почти винаги дава грешки и то не заради медиата.
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X