Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на ТВ ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на ТВ ?

    Здравейте, колеги!Със съпругата ми сме изправени пред избор за нов ТВ. Чувам, че ЛСД технологиите са по-добри и надеждни от плазмите. Привлича ме една оферта от метро за LG 42PG2000 на цена 1200лв. В техномаркета има LG 42PG3000 на цена 1300лв. Какво Ви е мнението за тези модели, кой бихте ме посъветвали да закупя или ако имате нещо по-добро като предложение в рамките на тези суми, ще съм Ви много благодарен ако го споделите. Разчитам на Вашите компетентни мнения, за съжаление ТВ-технологиите са непозната за мен територия. Благодаря в аванс!
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    #2
    Грабай LG и не се плаши - на тази марка съм се спрял и аз!Само че догодина като вси вземам голям телевизор ще си търся модел на LG с вграден ДВД плеъ и USB порт - има такива, ама засега съм виждал само плазми.Спестяваш място, кабели и др. простотии особено с USB входа - буташ флашка и зяпаш филм...Вече ако ти се дават повече пари за същия размер телевизор - на пренебрегвай SHARP - все пак те произвеждат над 75% от матриците в света - само СОНИ и ФИЛИПС си произвеждат техни - всички други ползват на ШАРП.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Погледни тук! http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...&highlight=lcdA отностно това, което си цитирал... много ме притеснява цената спрямо размера на екрана... На тези цени бих ти препоръчал само 32-ки, дори по-добрите модели от тях са доста по-скъпи. Но говоря за LCD все пак. За, какво ще го използваш телевизора, за гледане на Тв, за гледане на филми от компютър/ДВД, за HD видео?
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Ще бъде за гледане на цифрова тв и гледане на филми от пц-то и гледане на двд-та от киното. Сега гледам на един 29 инчов БЕКО много добре е ТВ-то но не е ЛСД. Иначе домашното кино е ЛГ и е доста добро с УСБ вход и т.н. та затова тези ЛГ-та ми се набиха в погледа. И да попитам ЛСД-та ли са или плазми?
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #5
          Избери си някой модел на SHARP...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Като отговор на цитираната от Владим тема - спряхме се на Филипс 32", икономичен/среден диапазон модел. Много сме доволни. Булсатком + Playstation2 + лаптоп с DVI-HDMI кабел. Прекрасно качество на картината. Сега като играя Tomb Raider Underworld на лаптопа и гледам картината на телевизора ми се струва, че даже телевозора има по-добра картина...И така: вземай HDReady LCD телевизор с диагонал не по-голям от 32" освен ако холът ти не е с големината на подземен паркинг

            Коментар


              #7
              Аз гласувам отново за Panasonic VIERA

              Коментар


                #8
                Ако телевизора ще се използва предимно за гледане на телевизия препоручвам плазма на този етап! Картинката със стандартна резолюция (цифрова кабелна, или Булсат) не излиза добре на LCD телевизори по-големи от 26 инча! Това е мое мнение, което разбира се е доста критично! :D Аз в крайна сметка си купих LCD Sony 40 инчово и мога да споделя, че картината е невероятна при резолюция Full HD, много добра при HD и зле при стандартна резолюция... Разбира се съобразявайте от, както разстояние ще гледате телевизора. Според описания изчетени къде ли не излизаше, че тези телевизори могат да се гледат от много по-близко разстояние. Не е съвсем така... моето 40 инчово LCD е абсурдно да се гледа от 2-2.5 метра дори картинката да е Full HD. Моля колегите, които изплюват някаква марка и модел да се аргументират! Аз лично не мога да препоръчам нещо, защото моят телевизор има и недостатъци, един от които според разни специалисти е именно това, че не възпрозивежда добре стандартната резолюция. Иначе и аз съм чел добри неща за някои модели на Sharp и Philips.А и още нещо... задължително от магазина от, който ще си купувате/избирате телевизор ги накарайте да ви пуснат стандартен телевизонен сигнал на модела, който сте избрали! Хитреците пускат на всички HD и Full HD сигнали и те изглеждат почти еднакво! Реално вие ще гледате често стандартна телевизия... някой ден ще станат много HD програмите, но трябва да мине още време... :D
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Моят е Hisense 32инч,Китайска марка.Матрицата е на шарп,почти 2г. работи нон стоп,супер картина вади.И беше на доста по-приемлива цена със сравнение с водещите марки със същите параметри.Така,че ако не робуваш на определена марка(емблемка)можеш да си намериш добра машинка на сносна цена.
                  Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                  Коментар


                    #10
                    stan.s написа:
                    Моят е Hisense 32инч,Китайска марка.Матрицата е на шарп,почти 2г. работи нон стоп,супер картина вади.И беше на доста по-приемлива цена със сравнение с водещите марки със същите параметри.Така,че ако не робуваш на определена марка(емблемка)можеш да си намериш добра машинка на сносна цена.
                    Не че съм противник на това твърдение, но ако този Хисенсе Чочо Сан се развали (дано не се случва) кво правим?

                    Коментар


                      #11
                      то LG като се развали по темата - за мен LG са най-големите боклуци от световните марки.много по-надеждно е Philips, Samsung - от същия ценови класSONY - от по-високия

                      Коментар


                        #12
                        u_bo написа:
                        то LG като се развали по темата - за мен LG са най-големите боклуци от световните марки.много по-надеждно е Philips, Samsung - от същия ценови класSONY - от по-високия
                        Поне имат бели фирми вносителки и фирмени сервизи....

                        Коментар


                          #13
                          Колеги в крайна сметка тези 2 модела ЛГ дето съм цитирал в първото си мнение, ПЛАЗМИ ИЛИ ЛСД-та са? Много различни мнения има Едни Филипс, Шарп, Сонито е ясно ама не ми стигат кинтите за там
                          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                          Коментар


                            #14
                            tyson написа:
                            Колеги в крайна сметка тези 2 модела ЛГ дето съм цитирал в първото си мнение, ПЛАЗМИ ИЛИ ЛСД-та са? Много различни мнения има Едни Филипс, Шарп, Сонито е ясно ама не ми стигат кинтите за там
                            Добре де, то ясно, че мерак мерак, ама що не вземеш да изчакаш след Нова година някоя промоция. Сигурен съм, че след един месец ще ти се хареса цената.

                            Коментар


                              #15
                              tyson написа:
                              Колеги в крайна сметка тези 2 модела ЛГ дето съм цитирал в първото си мнение, ПЛАЗМИ ИЛИ ЛСД-та са? Много различни мнения има Едни Филипс, Шарп, Сонито е ясно ама не ми стигат кинтите за там
                              Това от промоцията са плазми и то според мен не особено добри модели, просто цента е много ниска. Казах ти, ако искаш Тв. за тези пари се спри на някое 32 инчово LCD.
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X