Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правилата за движение-знаем (спомняме) ли ги?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Правилата за движение-знаем (спомняме) ли ги?

    Пускам тази тема за по-"старите" шофьори като мен, които са изкарали шофьорските курсове преди години.Повода да я пусна е, че приятелката ми в момента кара курсовете и аз покрай нея реших някоя и друга "листовка". Ще си призная, че първите резултати бяха ОТЧАЙВАЩИ, от което се . И нищо чудно, аз съм положил изпит в далечното лето господне 1990 и то по старият закон, а пък само в новият, който е в сила от 01.09.1999г., изменения са правени 12 (дванадесет) пъти, като първото изменение е още на 04.01.2000г. според АПИС. Мислите ли, че имаме нужда от "опресняване" на знанията?Аз мисля че - ДА!!! И в момента това и правя.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    Хм,
    направо изби рибата с твоя риболов
    Аз съм шофьор от ’96-та и (естествено) си мислех, че съм много наясно с правилата, ама като каза за броя промени и аз Гледах по торентите едни листовки, ще взема да потърся и да видим за какво иде реч...
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #3
      Ами тогава да ви дам едно рамо и от мен Торент:http://bt.data.bg/torrents/download....orrentТова е "3D driving school" (около 90MB, прочетете и инструкциите за паролата и рег файла). Програмата е нещо подобно на NFS или други автомобилни игри, НО с огромната разлика, че трябва да карате с всички правила за движене.. маркировка, пътни знаци, светофари.. задължително е използването на огледалата и подаването на сигнализация и т.н. Има възможност да се избират правилата за движение в Германия, Франция и др. правилата са много близки до тези в БГ с много минимални разлики, които не са особено важни.Тази програма е особено практична според мен за обучаващи се и млади шофьори но и за някой по-опитни колеги прекарали твърде много (повече от здравословното) по софийските улици :D
      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

      Коментар


        #4
        И аз съм изкарала книжката си в далечната 1993 г., но реших 3 листовки от тези: http://kat.bgpal.com/index.php учудващо добре... общо с 4 грешки... То сигурно е защото аз шофирам рядко от 4 години насам (откакто живея с ivo ).А за промените в правилника - и аз не съм ги чела....
        TEMPRA 1.6 i.e. S

        Коментар


          #5
          И аз като колегата vesko съм изкарал книжката през ’96-та. От тогава не съм и поглеждал закон или правилник. Преди около 2-3 седмици обаче прочетох ЗДвП и останах много изненадан от хилядите промени в него.В този дух смятам че КАТ освен да ни глобява трябва и да ни посвещава, т.е. при такива кардинални промени като в номерацията на знаците (по мое време ’96 те бяха на групи с цифрово означение, а сега са със буквено-цифриви означение) ътрябва да правят някакви брошурки и да ги дават на хората - както например с брошурките за акция "Светлина".

          Коментар


            #6
            Важното в случая е, че всеки е длъжен да познава закона и когато се променя (колкото и често да е това) е длъжен да се запознае с нововъведенията иначе Yellow_Flash_Colorz_PDT_38
            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

            Коментар

            Working...
            X