Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересен казус - полицаи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Paparac написа:
    Преди малко и мен ме ощастливиха с акт за неправилен завой, първо искаше и за колана да пише, но след молба от моя страна да ми погледне визитката, за да разбере къде работя, неслагането на колана беше забравено. Но въпреки това ми тресна акт, за който ми обясни, че са щели да ми вземат 4 т. А колко ще е глобата не ми каза. Така, я някой да ми обясни, тъй като досега в десетгодишната ми шофьорска практика имам само един фиш, та как се възстановяват шибаните точки?
    ако две години нямаш нарушения се възстановяват автоматичноиначе може да ходиш на курс - там се възстановяват 13 точкино ако си примерен шофьор си изчакай двете годинина курс - само ако стане напечено
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #47
      Я и аз да си кажа мнението. Да ви кажа защо нямам проблеми с полицията - защото като ме спрат не почвам да "уволнявам", да крещя, да се правя на много отворен, винаги се държа нормално и повечето пъти се разминавам с предупреждение Досега не ми се е случвало и да ме спрат и да почнат да се заяждат за някаква глупост само и само да ми вземат парите - винаги е имало причина. И нямам нищо против да почерпя, по-добре да дам 10-20лв вместо 100 + точки. Иначе съм попадал и на идиоти. Откраднаха ми кола и когато отидох в районното след 30мин. да я обявя за издирване, дежурния ме успокои - "ааа, тя вече е в някой гараж и е разфасована". Обаче пък я намериха след час и ми я върнаха веднага. Което сигурно е късмет, защото бяха извършили обир с нея. Даже касетофона си беше там ама стартера беше заминал.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #48
        The Secret Lover написа:
        куките ги деля на 2 типа.1. Първия тип е млада кука, скоро завършило школата... личи се че е малко още детето. Този тип са излезли на улицата да правят кариера. Това са хора с капаци на очите като конете. Като говориш с него все едно с робот говориш. То си знае неговото и толкова. Стриктни са. Едно такова написа акт на шофьора на сватбената ми кола в деня на сватбата ми. Колата била спряна пред съвета на главната улица в града. Той стоял 20 минути там и засичал. Били сме прекалявали. Ти му говориш, то почва да се пени че закона бил закон. Прости хора, това е!2. Втория тип куки са излезли на улицата за пари. Тяхната цел е да правят пари с колегата си щото с една заплата не се живее. Това са хора предимно на средна възраст осъзнали, че за друго нестават а заплатата им е малка.Пазарят се... ако сте се спазарили за 20 лв но имате 50 на цяло не се притеснявайте, ще ви върнат ресто. Винаги намират с какво да се заядат. То закона така е написан че винаги все с нещо сте в нарушение. Казват ви нарушението, точната глоба, броя ня точките които ще ви се отнемат и замлъкват многозначително. Ако не кажете нищо, следва въпроса "Какво правим?". Също прости хора.И двата типа немогат да осъзнаят, че целта им на улицата е да ПОМАГАТ а не да пречат, да се пазарят и гаврят с вас само защото закона е шибано написан.Прав път, хубав път, сух път, една кола няма на пътя... изведнъж - 40. Някога там имало крайпътно заведение но вече няма. Някой е трябвало да махне знака... ама не. Това е място за правене на пари. Изведнъж... стоп палка от храстите. Следва въпроса закъде бързате толкова? Знаете ли с колко карахте, колко е глобата, колко точки са това... и сега какво, да вадим ли актовете?На бременна жена и пишат акт в града че като пътник нямала колан. Тя е видимо бременна но куката иска медицинско. Той ще напишел акта пък тя да го обжалвала в съда после. Закона бил за всички...Е този човек какъв полицай е? Пълен ташак като останалите.Ама колко примери имам само още... леле майко Да ме извиняват чутящите тук, със сигерност има някъде из БГ истинско ченге но да съжаление аз с нито съм го виждал, нито съм чувал за него. А аз много съм гледал и много съм слушал досега...
        Да разбирам ли че за теб добрия полицай е този който е между 90 и 100 години и като те спре те пуска ?

        Коментар


          #49
          sev написа:
          ако две години нямаш нарушения се възстановяват автоматичноиначе може да ходиш на курс - там се възстановяват 13 точкино ако си примерен шофьор си изчакай двете годинина курс - само ако стане напечено
          Аз за 3 години на фиата имам два фиша с незнам колко отнети точки. И да разбирам, че ако две години нямам актове, точките ще ми се въстановят, така ли!?
          Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
          Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
          Fiat Bravo 1.4 120k.с.

          Коментар


            #50
            Ако имаш само ФИШ и не ти е зиман контролния талон, значи точките ти автоматично са си станали 39.

            Коментар


              #51
              Nikcho написа:
              sev написа:
              ако две години нямаш нарушения се възстановяват автоматичноиначе може да ходиш на курс - там се възстановяват 13 точкино ако си примерен шофьор си изчакай двете годинина курс - само ако стане напечено
              Аз за 3 години на фиата имам два фиша с незнам колко отнети точки. И да разбирам, че ако две години нямам актове, точките ще ми се въстановят, така ли!?
              май за фиш не отнемат точки
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #52
                Ааааа то имало разлика м/у фиш и акт ли????Простете незнаех Ами и двата пъти ми взимаха талона(значи за акт става въпрос), първият незнам колко точки бяха, а вторият 4 точки
                Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                Коментар


                  #53
                  Nikcho написа:
                  Ааааа то имало разлика м/у фиш и акт ли????Простете незнаех Ами и двата пъти ми взимаха талона(значи за акт става въпрос), първият незнам колко точки бяха, а вторият 4 точки
                  две години след втория акт би трябвало да са ти възстановени точките
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #54
                    ОТНЕМАНЕ НА КОНТРОЛНИ ТОЧКИ: Всеки водач на МПС разполага с определен брой контролни точки. Първоначалния максимален размер на контролните точки на водачите е 39. На водачите със стаж до две години е 27. Стажът се отчета от датата на първоначалното издаване на свидетелството за управление на МПС в Р България. При навършване на двегодишен стаж водачите автоматично придобиват право на максималния размер от 39 контролни точки. Броят на отнетите към тази дата точки се запазва. При допускане на нарушения на правилата за движение по пътищата се отнемат точки съобразно допуснатото нарушение както следва: 1. НАРУШЕНИЕ КОНТРОЛНИ ТОЧКИ 1. За управление на МПС, спряно от движение, без разрешение от службата за контрол на Министерство на вътрешните работи 5 к.т. 2. За неозначаване по установения начин на принудително спряно на платното за движение пътно превозно средство 6 к.т. 3. За разхвърляне, разпиляване или оставяне на пътя на предмети и вещества, които създават опасност за движението 5 к.т. 4. За управление на технически неизправно МПС, на което поради характера на неизправността е забранено движението по пътя, включително и до мястото на нейното отстраняване 5 к.т. 5. За неспазване сигналите на пътните светофари 10 к.т. 6. За неспазване предписанията на пътните знаци, пътната маркировка и други средства за сигнализиране 4 к.т. 7. За неспазване правилата за предимство, разминаване, изпреварване и заобикаляне 6 к.т. 8. Когато не се осигури път за безпрепятствено преминаване на превозно средство, сигнализиращо със специален звуков или светлинен сигнал, или на съпровожданите от него превозни средства 6 к.т. 9. За неспазване на правилата за спиране, престой и паркиране или за използване на пътното платно 5 к.т. 10. За неправилно движение по обособено платно за движение на релсово пътно превозно средство 4 к.т. 11. За превишаване на разрешената максимална скорост: а) от 20 до 30 км/ч включително 2 к.т. б) от 30 до 40 км/ч включително 6 к.т. в) от 40 до 50 км/ч включително 12 к.т. г) над 50 км/ч 16 к.т. 12. За нарушаване правилата за разположение на пътното превозно средство върху платното за движение 3 к.т. 13. За неспиране на пътен знак "Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство!" 7 к.т. 14. За управление на моторно превозно средство с износени гуми 6 к.т. 15. За неправилно преминаване покрай спирка на превозните средства за обществен превоз на пътници или покрай спиращ или спрял автобус, който превозва деца 6 к.т. 16. За неправилен превоз на товари 3 к.т. 17. За неизпълняване задължението за използване на презпазен колан или носене на каска 10 к.т. 18. За управление на превозно средство без необходимите светлини 5 к.т. 19. За неправилно преминаване през пешеходна пътека 10 к.т. 20. За използване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете му 6 к.т. 21. За неправилен превоз на хора 3 к.т. 22. За виновно причиняване на пътнотранспортно произшествие, вследствие на посочените нарушения, допълнително се отнемат - 3 к.т Отнемането на контролни точки се извършва въз основа на влязло в сила наказателно постановление. Броят на отнетите, възстановените и оставащите контролни точки за всеки водач на МПС се водят на отчет от службата за отчет на водачите на МПС при СДВР и РДВР. При отнемане на повече от 2/3 от контролните точки службата за отчет на водачите изпраща на водача писмено съобщение. Водач, на когото са отнети всички контролни точки, губи придобитата правоспособност и е длъжен да върне свидетелството за управление в съответната служба на МВР. Такъв водач може да бъде допуснат до изпит за придобиване на правоспособност, но не по-рано от 6 месеца от датата, на която е върнало свидетелството. При обжалване на наказателно постановление се възстановяват служебно контролните точки само за отмененото от съда наказание. ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА КОНТРОЛНИТЕ ТОЧКИ: Контролните точки могат да се възстановяват в следните случаи: 1. Ако водач на МПС в продължение на две години не допусне някое от нарушенията, за които е предвидено отнемане на точки, точките му се възстановяват до първоначалния максимален размер. 2. При преминаване на допълнително обучение се възстановява до определен брой точки (13), но не повече от 1 път за 1 календарна година, като с това не се надвишава размерът на максималния брой контролни точки. 3. След успешно полагане на изпит за придобиване на правоспособност от водач на, на когото са отнети всички контролни точки , точките му се възстановяват до първоначалния размер.
                    Да попиташ може да бъде моментен срам, но да не попиташ и да останеш невеж, е доживотен срам.
                    Brava 1.4 12V SX

                    Коментар


                      #55
                      Здавейте на всички!Да уточня първо - не съм полицай и нямам нищо общо с което да се свързвам по някакъв начин със полицията!Ако всеки си сложи ръка на сърцето и отговори честно пред себе си, всеки ще си признае,че ако има някакъв начин да изкара някой лев допълнително няма хич да се замисли а ще използва всяка възможност за да подобри своят или на семейството си стандарт!Няма такъв човек които да го отрече!Другото нещо е, че всеки предлага пари когато е извършил нещо, което не е в ред!Ако човек си се придържа в нормите няма да има ядове от сорта на "какво правим сега". и още нещо за което съм чул но не мога да твърдя, че е така е че след всяко дежурство редовите или тези които са на улицата трябва да се отчетат а началника........!?Така че няма какво да псуваме...... пари се дават когато не ти се занимава с чиновнически истории и глупости!Може да не е правилно, но защо тогва всички го правим...... предлагането на подкуп??????

                      Коментар


                        #56
                        rymbym написа:
                        Здавейте на всички!Да уточня първо - не съм полцай и нямам нищо общо скоето да се свързвам по някакъв начин със полицията!Ако всеки си сложи ръка на сърцето и отговори честно пред себе си, всеки ще си признае,че ако има някакъв начин да изкара някой лев допулнително няма хич да се замисли а ще използва всяка възможност за да подобри своят или на семейството си стандарт!Няма такъв човек които да го отрече!Дргото нещо е, че всеки предлага пари когато е извършил нещо, което не е в ред!Ако човек си се придържа в нормите няма да има ядове от сорта на "какво правим сега". и още нещо за което съм чул но не мога да твърдя, че е така е че след всяко дежурство редовите или тези които са на улицата трябва да се отчтетат а началника........!?Така че няма какво да псуваме...... пари се даваткоато не ти се занимава с чиновнически истории и глупости!Може да не е правилно, но защо тогва всички го правим...... предлагането на подкуп??????
                        Това си е чиста проба примирение с КОРУПЦИЯТА и абсолютно не съм съгласен!! Изкарването на "някой лев" извън закона си е престъпление, меко казано.Всеки има нужда от пари, но мисля не всеки ПОСЯГА.Представяш ли си как ще прозвучи този пост преведен на някой германец,австриец, швед,финландец, норвежец,швейцарец... да не продължавам.Щото на всеки не му стига "стандарта".. единият иска да живее в къща от 500 000 евро, другият 1 мил. и т.н.Нещо трябва да се промени в главите ни, тогава може би ще сме малко по-добре.Аре да не продължавам,че темата е много сложна-проста, дълга и къса! Но това НЕ!!!!!!!Апропо.Скоро се върнах от една испанска провинция.Хората с които се срещахме, българи, си бяха купили наскоро едно Пежо 206 и Фиат Брава от ОБЩИНСКИ ТЪРГ!!!! За какво става дума?! На тарикатът, който не си е платил глобата за нарушение правилата на движение доста извън законоустановения срок, общината конфискува возилото и го обявява на ПУБЛИЧЕН ТЪРГ!!! Ама няма-няма и шест-пет! Ако продажната цена надхвърли глобата ведно с начислените лихви, неустойки и такси му връща остатъка, ако ли не го гони още.Това трябва да стане и тук.Тогава нещата май ще са "малко по-други"
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #57
                          Ами нали и тук има такива неща - Съдия изпълнител, се наричат.....Едно време "Бирник" се е казвала длъжността. Нямаш пари да си платиш ток, парно или каквото и да е било, идват у вас и ти описват имуществото.Каквото може се продава, докато се покрият парите, които дължиш! Друг е въпроса, че ти примерно нямаш 300лв. да си платиш задълженията, но намираш 50лв.да дадеш, на този който идва да ти описва имуществото..................... Аз съм на мнение-щом съм сгрешил си поемам отговорността. Всеки трябва да отговаря за собствените се постъпки и да не се оправдава с какво ли не! Имаме много хубава поговорка по тоз случай: "Първо виж гредата в собственото си око, а после посочвай сламката в окото на другият" (или нещо от сорта беше )
                          Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                          Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                          Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                          Коментар


                            #58
                            D_boy написа:
                            Ами всеки си има право на мнение,аз съм свикнал да ме наричат как ли не,а The Secret Lover явно е попадал на много калпави колеги и на това отдавам нервният му тон,че има много прости хора при нас не го отричам така е.А школата която визира не е много лесна,тя е 6 месеца през които се учи по 9 учебни часа на ден,като лекцийте са доста обемни особенно по Наказателно и Наказателно процесуално право за другите 13 няма нужда да говоря, и накрая изпитите са доста на високо ниво+Държавен.Та тази школа не е развлечение,но може би колегата е имал тежък ден вчера и ние полицайте сме за това да служим като отдушник на обществото,днес се надявам вече да е в по добро настроение
                            Леле колко героично само. Свалям ви шапка. Много учене майка 6месеца-лудница. Как от тая школа и с научни звания не излизате не знам. А аз тъпака едно Наказателно право вече цяла година върта. В тая школа трябва да си гледате физическата и психическата подготовка, а интелектуалната - май само за талантливите ви колеги
                            Punto HGT - total
                            Punto 1.2 16v Sporting - total
                            Punto 1.2 - alive
                            Toyota celica t23

                            Коментар


                              #59
                              Айде айде. И те са хора. Не мога да разбера защо всички ги мразите. Те са отдушника на обществото. Те са межу депутатите и нас. Те обират негативите. Защото са само изпълнители. Всеки си мисли, че да си полицай е най лесното нещо на земята. Зимат си паричките и нищо не правят. Ами защо тогава и вие не станахте ? Щом е толкоз лесно. Мисля че човека преди няколко пост-а правилно си го каза. Корупцията има 2 лица. От една страна е този който получава, а от друга е този който дава. Ако ние ,когато сме сгрешили и дойде някой от Охранителна полиция с мазна усмивка и ни пита "кво правим", сме против корупцията ще му отговорим : "Ми пишеме". Обаче не. Хем искаме да сме с точки, хем да сме царе на пътя и с нищо да не се съобразяваме, хем полицаите да не ни закачат. Еми не става така. Не че поощрявам корупцията, но за мен дори е по добре ако полицая те дрънне с 10 лв примерно. Защото като направиш 10 свинщини и кажеш 10 пъти "дайте да измилим нещо да се оправим", те как олекна с 100 лв. А факт е че актовете на КАТ имат много малка събираемост. Единственото което чеша шофьорите са точките. Паричните глоби никой не ги ебава за живи. Та ако олекваш всеки 10 дена с 100 лв примерно ... смятам ще се замислиш дали ще караш така. Нека не ме разбирате погрешно. С 2 ръце сам против корупцията, но при тва малко събиране на глобите от актовете (да не кажа никакво) и тва е нещо. Защото на бъллгарина докато не му бръкнеш в джоба е кретен. Минавах преди 2 дена през Народното Събрание и там на коня бяха спряли КАТ-аджийте един форд. До колкото разбрах бил минал на червено. И КАТ-аджията иска да му пише оня му дудне че не бил направил ПТП. Трябва ли да се стига до там? Закона е именно за това. За превенция на ПТП. И аз съм за безкрайното писане и за никакви компромиси от страна на КАТ. Колкото и малко да се събират тия актове, рано или късно ще се наложи да ги плати. След като си нарушил (казвам нарушил, защото няма понятие сбърках. светофара свети червено жълто и зелено. не може да сбъркаш и да минеш на червено. а ако пък не знаеш е друг въпрос. тогава директно ти се зима свидетелството и те пращат на проверовъчен) трябва да си носиш кръста.

                              Коментар


                                #60
                                Ех четох четох и незнам какво да кажа, ама според мен то ясно дето има разни полицаи тъпаци и разни дето са подкупни, ама стига сте се яли с хората. Аз работя с хора и засега съм забелязал че то няма значение много много какво работи този или онзи, някой са си тъпи и прости и нагли и тва си е, Дано скоро полицията направи някаква схема да се отърве от " мършите " защото полицаите или поне част от тях са си супер готини хора понеже преди всичко са хора не полицаи..Освен това трябва да има полицаи и тва си е, все някой трябва да върши и тази работа. То и военните са тъпи и всички са тъпи, ако питате различни хора ще видите че умни хора няма, ама все пак не се нервирайте толкова и не слагайте всички под една шапка.Айде и мисля че е време да приключи тази темаАйде и нека вместо да се ядосваме, да си свиркаме или да си казваме наздраве
                                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                                ИТАЛФЕСТ 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X